Včeraj štirikrat streslo tla

Na Gorenjskem so bili včeraj štirje šibki potresi, ki so jih čutili tudi prebivalci.

Naklo - Žarišče vseh štirih včerajšnjih potresov, ki smo jih čutili tudi prebivalci, je bilo v okolici Naklega, so sporočili z Urada za seizmologijo. Kot pravi dežurna seizmologinja Ina Cecič, je bilo potresnih sunkov še več, a so bili tako šibki, da jih prebivalci niso čutili. »Kljub večjemu številu potresnih sunkov ni razloga za preplah, saj v Sloveniji povprečno čutimo od trideset do petdeset potresnih sunkov na leto. Na podlagi šibkih potresov prav tako ne moremo napovedovati večjega potresa, to ni možno niti po daljšem obdobju močnejših potresov,« je razložila Cecičeva.

Prvič so se tla zatresla ob 7.16, ocenjena magnituda potresa je bila 2,0, čutili pa so ga prebivalci Podbrezij ter Zgornjih in Spodnjih Dupelj. Drugi potresni sunek z magnitudo 2,5 so ob 19.25 začutili prebivalci Kranja, Tržiča in okoliških krajev. Tla so se znova zatresla ob 21.48, potresni sunek z magnitudo 1,9 pa so čutili predvsem v Zgornjih Dupljah. Četrti potresni sunek z magnitudo potresa 2,0 so najbolj čutili v Naklem in okolici. Seizmografi državne mreže potresnih opazovalnic so ga zabeležili ob 22.26.

Intenziteta prvih dveh potresov po ocenah seizmologov ni presegla četrte stopnje po dvanajststopenjski evropski potresni lestvici (EMS), kar pomeni, da so ga občutili številni ljudje v stavbah, zunaj pa le redki. Nekateri ljudje so se zaradi potresa zbudili, okna, vrata in posoda pa so tedaj marsikje zaropotala. Intenziteta zadnjih dveh potresov ni presegla tretje stopnje po EMS, torej ga je občutilo malo ljudi v zgradbah, mirujoči ljudje pa so čutili zibanje ali lahno tresenje.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gorenjska / petek, 16. december 2011 / 07:00

Kranjska občina se bo še zadolževala

Kranjski mestni svetniki so na sredini seji potrdili proračun za prihodnje leto, ta pa znaša 66,1 milijona evrov.

Objavljeno na isti dan


Kultura / petek, 4. julij 2014 / 18:25

Kup težav s Katarino

Komedija Milana Grgića Zbudi se, žena gre v režiji Konrada Pižorna – Kondija v izvedbi dramske skupine KUD Fran Saleški Finžgar Senica je navdušila številno občinstvo. Ta vikend še tri ponovitve.

GG Plus / petek, 4. julij 2014 / 17:43

Po sto letih za naslednjih sto

V okviru prireditev ob letošnjem Kovaškem šmarnu bodo danes, v petek, 4. julija, ob 18. uri v Kovaškem muzeju v Kropi predstavili restavriran gledališki zastor iz leta 1913.

Preddvor / petek, 4. julij 2014 / 16:23

Na Zaplati novo planinsko zavetišče

Eden od osrednjih dogodkov letošnjega praznovanja v občini Preddvor bo jutrišnje odprtje novega planinskega zavetišča na Zaplati.

Razvedrilo / petek, 4. julij 2014 / 11:04

Desetnica zasedla ulice

Tkanina mesta: štiri dni so tudi kranjske ulice utripale v ritmu Ane Desetnice – največjega mednarodnega festivala uličnega gledališča pri nas.

Kronika / petek, 4. julij 2014 / 11:02

Ropal zaradi zasvojenosti

Tržičanu Nejcu Valjavcu zaradi ropa trgovine Gacho v Kovorju in poskusa ropa tržiške trgovine Zrno leto pogojne kazni s štiriletno preizkusno dobo.