Cesarjeva nova oblačila
Tak je naslov ene od znanih pravljic, lahko pa bi s tem naslovom poimenovali tudi prigode župana Janka S. Stuška z inšpektorico za sistem javnih uslužbencev, ki je župana postavila pred ogledalo. In glej - župan se je pred njim znašel gol.Začetek zgodbe sega že v l. 2007, ko je občino obiskala inšpektorica za sistem javnih uslužbencev in opravila temeljit pregled. Da je inšpektorica svoje delo opravila temeljito, je razvidno v 37-ih (!) strani dolgem zapisniku. Župana je zaredi številnih nepravilnosti oglobila, toda župan se s kaznijo ni strinjal, zato se je z ugovorom zoper zapisnik o opravljenem inšpekcijskem pregledu obrnil na Ministrstvo za javno upravo. Takratni minister Gregor Virant je ugovor zavrnil in mu predlagal, da inšpektorici čim prej predloži vse dokaze o odpravljenih nepravilnostih. Županu ni pomagala niti zahteva za sodno varstvo, tako je na koncu Okrajno sodišče v Radovljici s sodbo odredilo, da mora župan globo in vse stroške plačati.
Županu se o tej zadevi sploh ni zdelo vredno obvestiti občinski svet (?!), v javnost pa je zadeva "pricurljala" po enem letu, ko je eden od svetnikov zahteval zapisnik o opravljenem inšpekcijskemu nadzoru. Tako je skrivnost ušla iz Pandorine skrinjice. Vendar kljub sklicevanje na določbe Zakona o dostopu do informacij javnega značaja je svetnik Urbanc izterjal dokumentacijo (zapisnik inšpekcijskega nadzora) šele preko Vrhovnega sodišča (!!).
Leta 2009 je inšpektorica od župana zahtevala poročilo o odpravljenih napakah. Župan ji je pismeno potrdil, da so vse ugotovljene napake odpravljene, enak odgovor pa je župan pismeno podal tudi svetniku Avseneku. Očitno pa inšpektorica le ni zaupala odgovoru in je decembra 2009 znova opravila pregled o odpravljanju napak.
Zapisnik z dne 14. decembra 2009 (znova zapisan na 36 straneh) našteva neodpravljene nepravilnosti pri sistematiziranju delovnih mest, izdajanju individualnih aktov občinskim uradnikom in napredovanju v višji uradniški naziv ali višji plačilni razred. Seveda županov, iz rokava potegnjen izračun o minimalnem oškodovanju zaradi nezakonitih izplačil ne drži. Površna ocena je, da je to stalo občino nekaj deset tisoč evrov. Da je stvar še bolj resna, pa pove dejstvo, da so skoraj vse nezakonite odločbe postale zastarane in so praktično postale neodpravljive, čeprav morda zadeva smrdi že po korupciji.
O nepravilnostih oz. nezakonitostih pa ni molčal le župan, temveč tudi podžupana g. Jeglič in g. Rebec. Zakaj so to prikrivali, pa naj si bralec skuša odgovoriti sam.
Zvone Prezelj, SDS