Robi Novak, Tomaž Pustotnik, Matej Vošner in Anja Koračin

Harmonikarji za nagrado Avsenik

Prejšnji konec tedna je v salonu Restavracije Avsenik v Begunjah na Gorenjskem potekalo četrto mednarodno tekmovanje harmonikarjev za nagrado Avsenik.

Udeležilo se ga je rekordno število tekmovalcev; z diatonično harmoniko je tekmovalo 55 harmonikarjev, s klavirsko pa 25. Predstavili so se s po dvema tekmovalnima skladbama: eno Avsenikovo po lastni izbiri in eno obvezno.

Harmonikarje je ocenjevala petčlanska strokovna žirija v sestavi Slavko Avsenik ml. (predsednik), Igor Podpečan, Matej Zavec, Vojko Ukmar in Adelbert Lipusch. Žirija je po tekmovanju ugotavljala, da se izvajalska in tehnična raven tekmovalcev iz leta v leto viša. »To in pa dejstvo, da število tekmovalcev vztrajno narašča, kaže, da je Avsenikova glasba še kako živa tudi med mlajšimi izvajalci, ki so po številu močno prevladovali, ter da je igranje harmonike blizu tudi današnji računalniško in tehnično usmerjeni mladini,« so dodali v Galeriji Avsenik.

Ker so tekmovalci pokazali znanje na zelo visoki ravni, žirija pri ocenjevanju ni imela lahkega dela. Prvo mesto je v disciplini klavirska harmonika dodelila Robiju Novaku, drugo Matevžu Sodiču in tretje Jerneju Jerebicu. V disciplini diatonična harmonika se je najbolj izkazal Matej Vošner, za njim se je uvrstil Anže Počkar, tretji pa je bil Tomaž Pustotnik. Slednji je za skladbo Pastirček prejel tudi posebno nagrado za najboljšo izvedbo skladbe po lastnem izboru, posebna nagrada za najboljšo izvedbo obvezne skladbe pa je šla v roke Robiju Novaku za skladbo Na Smokuški planini. Nagrado za najvišje število zbranih točk na tekmovanju je prejel Matej Vošner, posebno nagrado žirije za muzikalnost je osvojila Anja Koračin, posebno nagrado za nadaljnjo spodbudo pa je prejel tudi najmlajši udeleženec, osemletni Klemen Sodec.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

GG Plus / petek, 25. julij 2008 / 07:00

Med sosedi 100

Korte/Trögern, eden najlepših delov avstrijske Koroške, ležijo tik za državno mejo z Avstrijo in so jezerski mejaši.

Objavljeno na isti dan


Razvedrilo / torek, 11. februar 2014 / 07:00

Njena dobra volja je nalezljiva

»Petdeset? Nič ne boli, le drug' dan glava,« je v smehu dejala Tatjana Germovnik s Kokrice pri Kranju kmalu zatem, ko je 23. januarja dopolnila petdeset let.

GG Plus / torek, 11. februar 2014 / 07:00

Za odprtost učenja

Na mednarodni konferenci EDUvision 2013 v Ljubljani sta dva dijaka Šolskega centra Kranj mini računalnik RaspberryPi predstavila kot dober učni pripomoček za šole.

GG Plus / torek, 11. februar 2014 / 07:00

Druženje radovednih

V Osnovni šoli Orehek so prvo soboto v februarju pripravili že drugo srečanje gorenjskih osnovnošolcev in njihovih mentorjev v okviru Festivala naše prihodnosti.

GG Plus / torek, 11. februar 2014 / 07:00

Dijaki naj sledijo svojim željam

Študijska namera ni rezultat enega pogovora s kariernim svetovalcem, ampak je proces, ki zahteva svoj čas, opozarja Vesna Smolej Vrzel iz šolske svetovalne službe Gimnazije Jesenice.

Rekreacija / torek, 11. februar 2014 / 07:00

Bam.Bijeva nova sezona

Pred startom v novo sezono so najprej zaključili preteklo.