Podžupan Igor Velov se je sicer pred kratkim sestal s stanovalci na Župančičevi, vendar ti s ponujeno rešitvijo niso zadovoljni. (Foto: Gorazd Kavčič)

Kje parkirati in za kakšno ceno?

To se v zadnjih mesecih sprašujejo prebivalci Župančičeve ulice v Kranju, ki so zaradi uvedbe plačljivih parkirišč ostali brez možnosti brezplačnega parkiranja.

Kranj - Na Župančičevi ulici ob mestnem jedru se je ob uvedbi novega sistema parkiranja v mestnem jedru pojavil problem za tamkajšnje stanovalce. Kot je znano, morajo obiskovalci starega Kranja plačevati parkirnino, stanovalci starega mestnega jedra pa imajo možnost brezplačnega parkiranja pri Čebelici. Ko pa je postalo plačljivo parkirišče na Likozarjevi, so se oglasili prebivalci Župančičeve, saj so ostali brez možnosti brezplačnega parkiranja.

»Dejstvo, da so prebivalcem mestnega jedra omogočili brezplačno parkiranje (kar se nam zdi sicer edino pravilno), nam pa ne, pove, da s sistemom nekaj ni v redu. Ali smo mi manj vredni občani? Ali za nas ne veljajo enaka merila? Po premisleku so na občini le ugotovili, da bi bilo primerno, človeško in prijazno, če nam omogočijo brezplačno parkiranje za vsaj eno vozilo. Ta parkirišča naj bi zgradili ob stanovanjskih objektih, saj so obstoječa parkirišča namenjena obiskovalcem oziroma so plačljiva. To pa za seboj prinese druge probleme, kje in kako, saj so tukaj povečini stare zgradbe. Manjši del Župančičeve jim je uspelo rešiti, zgradili so parkirišča, za drugi del je zmanjkalo časa. Obljubljajo, da bodo preostala parkirišča zgrajena do aprila, do takrat pa nam lahko ponudijo le najem, in sicer za 30 evrov mesečno. V odloku, ki so ga sprejeli mestni svetniki, je menda določeno, da je na teh parkiriščih treba zaračunati parkiranje, s spreminjanjem odloka pa je po njihovem mnenju preveč dela. To nam je podžupan zatrdil že sredi decembra, ko je dejal, da je v odloku določeno, da morajo biti zapornice na parkirišču ob Likozarjevi spuščene do 15. decembra. Odlok jim je očitno uspelo v kratkem času spremeniti in sedaj se bodo spustile 1. januarja 2010. Potolažili pa so nas še, da nas bodo do aprila sicer res »okradli« za 120 evrov (štirikrat 30), ampak da bomo kasneje na boljšem, saj bomo imeli svoje parkirišče za eno vozilo, drugo pa bomo lahko še naprej parkirali »le« za trideset evrov mesečno namesto šestdeset evrov, kot je sicer polna cena,« pravijo na Župančičevi, kjer opozarjajo, da je ta cena v primerjavi z drugimi mesti še vedno bistveno previsoka (npr. Piran: prvo vozilo brezplačno, vsa druga za 8,35 evra mesečno; Bled: 25 evrov letno). »Izvedeli smo, da nam občina po nobenem zapisanem zakonu ni dolžna zagotoviti parkirišč, vendar upamo, da bodo svetniki to storili iz moralnih razlogov, tako kot drugje po Sloveniji,« tudi dodajajo na Župančičevi.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Izleti GG / nedelja, 27. junij 2021 / 23:18

Razlogov je več kot dovolj

»Zakaj pa je tebi tako fino hoditi v hribe?« me je pred kratkim vprašal brat, ko sva ob čudno zgodnji uri sedela pri zajtrku in brskala vsak po svoji skledi ovsenih kosmičev – on je lovil...

Objavljeno na isti dan


Prosti čas / torek, 23. januar 2007 / 06:00

Vedno "šon" pa "gute prajs"

Decembra so se v slovenski prestolnici spet oglasili Avstrijci in predstavili svoja smučišča ter wellnes centre slovenskim turistom. Žalostno je, da kljub domači smučarski ponudbi Slovenci raje odhaja...

Prosti čas / torek, 23. januar 2007 / 06:00

Osvežitev za vladarja

SSangYong je rahlo posodobil največji model Rexton.

Prosti čas / torek, 23. januar 2007 / 06:00

Prvi pogled vara

Test: Škoda Octavia Combi RS 2.0 TFSI.

Prosti čas / torek, 23. januar 2007 / 06:00

Salonsko lepotičenje

Honda je postavila na cesto novi, elegantnejši CR-V.

Prosti čas / torek, 23. januar 2007 / 06:00

Veseli novih prostorov

Tržiški dijaki in študentje se bodo odslej zbirali v novih prostorih na Balosu 4, ki so jih odprli minuli petek.