Jelovici omogočili širitev
Večina gorenjevaško-poljanskih svetnikov je odločila, da Jelovici prodajo občinsko zemljišče in ji omogočijo razvoj.
Gorenja vas – »Zadnje leto se z vodstvom Jelovice pogovarjamo, kako bi lahko ohranili delovna mesta v naši občini. Podjetje ima jasno vizijo in strategijo razvoja, sredi leta pa so nas vprašali, kje jim lahko ponudimo zemljišča. Ponudimo jim lahko sosednje zemljišče, kjer je bila pred leti Alpina,« je občinskim svetnikom prodajo občinskega zemljišča predlagal župan Milan Čadež. Sredi novembra je z Jelovico podpisal dogovor o sodelovanju, po katerem se občina obvezuje, da podjetju omogoči nakup zemljišča za gospodarske namene.
Svetniki so bili nad novico presenečeni, saj o tem niso odločali na odborih, o obravnavi na občinskem svetu pa sta govorila le dnevni red in izrisana parcela. Tako je Mirjano Možina zanimalo, ali je bila opravljena cenitev, in tudi, ali ima občina garancijo, da Jelovica čez tri leta ne bo odšla iz Gorenje vasi, Bogo Žun je nasprotoval odločitvi, saj o tem ni odločal pristojni odbor, Miha Peternel je poudaril, da bi morali v pogodbi določiti, koliko bo zaposlenih v tem obratu, Jure Krvina pa ocenil, da je tako hitra odločitev lahko negospodarna, zemljišča prodana pod ceno.
Čadež jim je odgovoril, da so vključili varovalke: »Kot župan sprejemam vso odgovornost. O dogovoru do sedaj nismo govorili, saj so me tako prosili v Jelovici, meni pa je pomembno le, da ohranjamo delovna mesta.« Po cenitvi je nekdanji Alpinin obrat z zemljišči (okoli 4400 kvadratnih metrov) vreden 178.200 evrov. Svetniki so poudarjali, da so za dogovor, vendar na ustreznejši in preglednejši način, z zagotovili, da bo Jelovica v Gorenji vasi obdržala obstoječa delovna mesta (sedemdeset zaposlenih) ali odprla dodatna. Kljub predlogu Janeza Hrovata, da bi občini dali le soglasje za nadaljevanje pogovorov, je večina sprejela predlagani sklep, da občinska uprava lahko Jelovici odproda dogovorjeni objekt in zemljišča.