Prestavitev in asfaltiranje vzletno-pristajalne steze v Lescah bosta po zagotovilih izvajalcev dokončani v šestdesetih delovnih dneh. (Foto: Anka Bulovec)

Na letališču v Lescah že gradijo

Takoj ko je gradbeno dovoljenje postalo dokončno, so na letališču začeli graditi novo vzletno-pristajalno stezo.

Društvo Gibanje za varstvo proti hrupu in širitvi letališča Lesce se bo v imenu strank v postopku pritožilo na Upravno sodišče.

Lesce – Ministrstvo za okolje in prostor je ugotovilo, da je izdano gradbeno dovoljenje upravne enote, ki dovoljuje rekonstrukcijo in prestavitev vzletno-pristajalne steze v Lescah, pravilno in zakonito. Odločitev pomeni zeleno luč za začetek del, ki bodo glede na vremenske razmere po zagotovilih izvajalcev končana najkasneje do zgodnjega poletja. Kot smo že poročali, bo nova, asfaltirana vzletno-pristajalna steza dolga 1130 in široka 23 metrov, torej nekaj krajša kot obstoječa travnata, ki je dolga 1270 in široka 60 metrov. Zamaknjena bo za 13 stopinj, tako da bo tekla vzporedno z novo avtocesto. Ob njej ob še krajša, šeststo metrov dolga travnata steza, namenjena pristajanju jadralnih letal. Za projekt je Občini Radovljica sredstva v višini 2,4 milijona evrov zagotovil DARS, saj prestavitev steze in stanovanjskega objekta – hiše družine Vovk - narekuje državna lokacijska uredba za avtocestni odsek Vrba–Peračica. Kot je na torkovi novinarski konferenci pojasnil radovljiški župan Janko S. Stušek, z Vovkovimi še vedno niso podpisali dogovora o medsebojnih razmerjih, čeprav je za gradnjo nadomestne hiše pridobljena vsa upravna dokumentacija. »Občina bo storila vse, da bi Vovkovim omogočila preselitev,« je zatrdil župan in obenem pojasnil, da letališče samo zaradi omenjene družine ni ogroženo. »Razvojno gledano, pa Vovkovi tam ne morejo ostali.«

Na začetek gradnje nove vzletno-pristajalne steze so se odzvali tudi v društvu Gibanje za varstvo proti hrupu in širitvi letališča Lesce. »Izredno hitenje z gradnjo je dokaz, da se Občina Radovljica boji nadaljnjih pritožb in nas postavlja pred izvršeno dejstvo,« dogajanje komentira predsednik društva Miha Zalokar. »Dokončnost gradbenega dovoljenja v našem primeru nikakor ne pomeni njegove pravnomočnosti. Gradbeno dovoljenje bo pravnomočno šele takrat, ko se nihče ne pritoži ali po odločitvi enega izmed sodišč v verigi, zato se bodo stranke v postopku, ki jih zastopa Društvo, pritožile na Upravno sodišče RS. Pričakujemo, da bodo pritožbo obravnavali mnogo bolj natančno kot na Ministrstvu za okolje in prostor. Zavedamo se, da bo razkopana steza močan argument za nadaljevanje gradnje, saj se je ob tem treba vprašati, kaj bo z uporabnim dovoljenjem za stezo.«

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Preddvor / / 15:46

Pri čebelarju Koklu v Potočah

Čebelarsko društvo Fran Lakmayer Preddvor je v sklopu občinskega praznika v Preddvoru v soboto pripravilo dan odprtih vrat. Društvo letos praznuje 120-letnico obstoja.

Objavljeno na isti dan


Radovljica / sobota, 15. avgust 2015 / 21:00

Tudi Romi romali na Brezje

Tako kot vsak človek prihajajo tudi Romi na Brezje z osebnimi stiskami in prošnjami, pa tudi z zahvalami.

Radovljica / sobota, 15. avgust 2015 / 20:00

Delo za dobro vseh

Nekaj tisoč ljudi je na veliki šmaren romalo na Brezje, kjer je dopoldne maševal ljubljanski nadškof metropolit Stanislav Zore, ki je pred leti tudi sam deloval na Brezjah.

Kronika / sobota, 15. avgust 2015 / 18:00

Ob prehitevanju trčil v motorista

V soboto nekaj po 13. uri je v prometni nesreči na Jezerskem umrl motorist.

Kamnik / sobota, 15. avgust 2015 / 09:56

Prvi kohezijski odločbi

Služba Vlade RS za razvoj in kohezijsko politiko je prejšnji petek izdala prvi odločitvi o finančni podpori projektom v okviru izvajanja programskega obdobja 2014–2020, in sicer za naložbi gradnje kan...

Gospodarstvo / sobota, 15. avgust 2015 / 09:51

T-2 (spet) v stečajnem postopku

Višje sodišče v Ljubljani je v začetku avgusta začelo stečajni postopek za družbo T-2, njena večinska lastnica družba Garnol iz Kranja in drugi družbeniki pa so že napovedali, da bodo uporabili vsa pr...