Zimska nega kože
Tako kot poletni čas zahteva svojevrstno nego kože, prilagojeno visokim temperaturam in pogostemu izpostavljanju sončnih žarkom, tako je tudi v zimskem času potrebna prilagojena nega, saj zima naši koži ne prizanaša.
Suh ogrevan zrak v kombinaciji z mrazom zunaj je glavni vzrok, da naše lojnice skorajda prenehajo delovati. Posledica je seveda suha koža, na kateri so gubice veliko bolj opazne, zato koža deluje postarano. Zato je toliko bolj pomembna pravilna nega kože v zimskih dneh.
Obraz
Obraz je v zimskih dneh zagotovo najbolj izpostavljen del našega telesa. Spremembe med ledenimi zunanjimi temperaturami in suhim ogrevanim zrakom občutljivo kožo na obrazu izredno obremenijo. Zato bodite previdni pri čiščenju kože in uporabljajte čim manj produktov, ki so agresivni in koži dodatno odvzemajo vlago. Zimska dnevna krema naj vsebuje več maščob. Tisti z mastno ali nečisto kožo pa izbirajte bolj vlažilne kreme brez maščob. Predel okrog oči si zagotovo zasluži posebno pozornost, saj je tam koža najtanjša in najbolj občutljiva, zato v hladnih mesecih ne uporabljajte gelov, temveč raje sezite po hranljivih kremastih in bolj mastnih teksturah.
Telo
Res je, da je naše telo pred mrazom zaščiteno z oblačili, vendar pa se vseeno v mrazu žile v koži skrčijo, da bi ohranile toploto v notranjosti telesa. Tako se dovod krvi v kožo upočasni, prav tako pa tudi njena presnova. Zaradi različnih reakcij na oblačila, ki so pozimi lahko bolj tesna, koža lahko postane hrapava. Pri prhanju se površina kože napne in po tem lahko hitro izgubi vlago, ravno tako hitro jo tudi vpije, zato svojemu telesu privoščite zaščitno plast v obliki bogate hranljive kreme ali olja, kar bo vašo kožo oskrbelo s potrebno maščobo. Lahkim losjonom za telo se pozimi raje izognite.
Kopanje
Daljše zadrževanje v vroči vodi povzroča, da koža izgubi veliko maščobe in vlage. Zato naj vaše kopeli ne trajajo dlje od petnajstih minut, temperatura vode pa naj ne bo višja od 36 stopinj Celzija. Po kopanju si kožo rahlo osušite z brisačo ter jo primerno navlažite s hranljivo kremo.
Roke in ustnice
Roke, ki so najbolj izpostavljene, pozimi potrebujejo največ nege. Po vsakem umivanju si vanje vtrite kremo za roke, ki je bogata z maščobami in vlago. Zunaj in pri delu roke zaščitite z rokavicami. Občasno pa si privoščite parafinsko kopel zanje. Ustnice nimajo lojnic in zaščitne roževinaste plasti. Koža na ustnicah je zelo tanka in zato posebej občutljiva. Ker zlahka postane suha in razpokana, si ustnice pogosto vlažimo z jezikom, kar pa jo samo še bolj izsuši. Mazila za ustnice nadomestijo zaščitni sloj pred mrazom in izsušitvijo, veliko rdečil za ustnice pa poleg barvnih pigmentov vsebuje tudi različne negovalne učinkovine.