Protestniki solidarnost izpostavili kot temelj za dosego zahtev
Osrednji govorniki na današnjih delavskih demonstracijah v Ljubljani so izpostavili predvsem pomen solidarnosti med delavci in sindikati oz. generacijami. Le združeni se, kot so poudarili, lahko borijo za dva glavna cilja, ki sta bila tudi osrednji zahtevi tokratnih demonstracij - dvig minimalnih plač in umik spornih predlogov pokojninske reforme.
Ljubljana - Solidarnost je kot eno izmed najpomembnejših vrednot pri boju za dosego zahtevanih ciljev v nagovoru udeležencem med drugim izpostavila tudi predstavnica sindikata Sviz Davorka Pregelj, sicer učiteljica iz Maribora. V nagovoru se je navezala predvsem na višino plač in poudarila, da "je 459 evrov minimalne plače za pošteno delo premalo".
Sindikalistka iz Slovenskih železnic Hermina Šabanov se je v nadaljevanju dotaknila po njenem mnenju nepravične pokojninske reforme, ki jo je napovedala vlada. Dejala je, da ni pošteno, da vlada zahteva zviševanje starostne dobe za upokojevanje, saj večina delavcev tega preprosto ne bo več zmogla.
Predsednik sindikata Pergam Dušan Rebolj je v pogovoru z novinarji poudaril, da je z današnjimi demonstracijami izjemno zadovoljen. Poudaril je, da so zahteve delavcev jasne in dodal, da v primeru, da vlada teh zahtev ne bo izpolnila, sledi splošna stavka, dokler vlada zahtev ne bo upoštevala.
Glavni tajnik sindikata Sviz Branimir Štrukelj je prav tako izrazil zadovoljstvo nad današnjim shodom, saj je bilo, tako Štrukelj, čutiti "naboj nezadovoljstva, ki ga je izražal vsak posameznik, ki se je udeležil tega shoda". Po njegovem mnenju se je s tem potrdila solidarnost med javnim in zasebnim sektorjem, ki "so ju delodajalci, lastniki in vlada želeli spreti in povsem sistematično povzročiti razkol".