Odslej udobneje na Zvoh

Na Krvavcu bodo do začetka nove smučarske sezone temeljito obnovili dvosedežnico Zvoh.

Krvavec – Čeprav je Krvavec v zadnjih dneh pobelilo, prvo smuko v novi sezoni tako kot običajno načrtujejo za konec novembra. »Na zasneževanje smo sicer že pripravljeni, a po naših izkušnjah bomo zasneževati začeli v začetku novembra, ko bodo dolgotrajne nizke temperature,« je dejal vodja prodaje v RTC Krvavec Luka Vrančič.

Na krvavškem smučišču tudi za novo smučarsko sezono pripravljajo novosti. Potem ko jim je sredi lanske sezone inšpektor zaprl dvosedežnico Zvoh, bodo to do začetka nove sezone temeljito obnovili. »Namestili bomo nove sedeže in prižemke, obnovili pa smo že vstopno mesto na žičnico, kar bo omogočilo varnejše vstopanje in s tem nekoliko hitrejše obratovanje dvosedežnice Zvoh,« razlaga Vrančič. Obnova dvosedežnice Zvoh je stala 490 tisoč evrov.

In še ena razveseljiva novica za ljubitelje Krvavca. Cene odraslih smučarskih vozovnic bodo namreč v sezoni 2009/10 ostale na ravni lanske zime, medtem ko so v RTC Krvavec cene otroških, študentskih in seniorskih (po novem nad 65 let) smučarskih vozovnic celo znižali. V ceniku je dodana nova kategorija obiskovalcev - mladi od 14. do 19. leta. »Namesto dopoldanskih in popoldanskih smo uvedli dve-, tri-, štiri- in peturne smučarske vozovnice, kar je bolj pravično za tiste, ki pridejo na smučanje malo kasneje,« je razložil Vrančič.

Smučarske vozovnice so sicer trenutno v predprodaji (do 15. novembra), cene pa so znižane za dvajset odstotkov.

Na Krvavcu zadnja leta veliko pozornosti posvečajo tudi poletni sezoni, ki se je končala 11. oktobra. Letošnja poletna sezona je bila primerljiva z lansko, z nihalko pa se je poleti na Krvavec popeljali okoli devet tisoč obiskovalcev.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Slovenija / torek, 28. junij 2011 / 07:00

V Londonu se dobro počuti

"Vesel sem, da sem sprejel to odločitev, katere cilj je čim bolje tekmovati na olimpijskih igrah prihodnje leto," po dobrega pol leta treninga in življenja v Londonu pravi atlet Matic Osovnikar.

Objavljeno na isti dan


Kranjska Gora / torek, 17. september 2019 / 06:00

Zaradi del tudi popolne zapore ceste na Vršič

Kranjska Gora – Na republiški direkciji za infrastrukturo so konec maja začeli obnovo močno poškodovanega podpornega kamnitega zidu na cesti na Vršič na slabem šestem kilometru ceste iz kranjskogor...

Nasveti / torek, 17. september 2019 / 22:11

Košuta

Košuta je naš najdaljši gorski greben na meji z Avstrijo. Več kot deset kilometrov je dolg, prehodiš ga lahko po vrhovih ali spodaj po planinah. Mateju obljubim, da ko bo naredil vse izpite za prvi...

Razvedrilo / torek, 17. september 2019 / 22:09

Siddharta prvič prihaja v Šenčur

V soboto, 21. septembra, bo ob 20. uri v Športni dvorani v Šenčurju koncert glasbenega fenomena, zasedbe Siddharta, ki se bo predstavila z jagodnim izborom svojih največjih uspešnic.

Razvedrilo / torek, 17. september 2019 / 22:07

Goran Bare in Majke v ljubljanski Cvetličarni

V Ljubljani se 27. septembra obeta koncert polnokrvnega »de profundis« roka, na katerem bodo legende hrvaškega alter podzemlja Goran Bare in Majke poleg drugih uspešnic predstavili tudi svoj album ...

Razvedrilo / torek, 17. september 2019 / 22:06

Flora Ema Lotrič nad strehami Kranja

Panorama Stara pošta v Kranju vabi v četrtek, 19. septembra, ob 20. uri na Akustični večer s pevko Floro Emo Lotrič. Pevka je v glasbeni svet vstopila s sodelovanjem v oddaji Misija Evrovizija. Po...