Naši veslači v četvercu brez krmarja na zmagovalnem odru (Foto: VZS)

Veslači z novim odličjem

Iz svetovnega prvenstva na Poljskem so se naši veslači vrnili z bronastimi kolajnami, ki so jih v četvercu osvojili brata Miha in Tomaž Pirih, Rok Rozman in Rok Kolander.

Bled – »Trdo smo delali za kolajne in mislim, da smo jih res zaslužili. Rečem lahko le to, da smo presrečni,« je po sobotni tekmi četvercev na svetovnem prvenstvu v veslanju v Poznanju z navdušenjem pripovedoval najmlajši v gorenjsko-štajerski navezi, 21-letni Radovljičan Rok Rozman. Oba Roka, poleg Rozmana še Kolander, in brata Miha in Tomaž Pirih so namreč v silovitem obračunu finala četvercev Sloveniji priborili že 16. odličje s svetovnih prvenstev in skupno 21. na velikih tekmovanjih. Tako jih danes ob 17. uri v veslaški Mali Zaki čaka tradicionalna slovesnost. Na njej bosta čestitk deležna tudi brata Luka in Jan Špik, ki sta sicer v finalu ostala brez odličja, a je velik uspeh že dejstvo, da sta si v prvi sezoni v dvojnem dvojcu priborila mesto med finalisti svetovnega prvenstva. Nastopiti v velikem finalu pa letos še ni uspelo dvojnemu četvercu z Iztokom Čopom, Janezom Juršetom, Gašperjem Fistravcem in Janezom Zupancem, ki pa so zmagali v malem finalu in osvojili končno sedmo mesto.

Šport / četrtek, 30. junij 2011 / 07:00

Dva dni in pol na kolesu

Andreja Jagodic, edina ženska na letošnji Dirki okoli Slovenije (DOS). Prekolesarila je 1138 kilometrov, vmes pa spala vsega štirikrat po petnajst minut.

Kranj / ponedeljek, 20. julij 2009 / 07:00

Spet bomo slavili Prešerna

Kranj - Čeprav je 22. julij 1846 manj znan datum v življenju našega največjega pesnika Franceta Prešerna, pa je bil zanj eden najpomembnejših. Takrat mu je namreč cenzurni urad n...

Prosti čas / ponedeljek, 20. julij 2009 / 07:00

Pičlih dvajset za štrukelj

Poletje v Koloseju De Luxe je pestro, Kranjska Gora pa je prejšnji vikend privabila v goste tako ljubitelje harmonike kot dobre kapljice in odlične hrane.

Glasbeno poletje na Linhartovem trgu

Četrtkovi večeri v starem mestnem jedru Radovljice so že tretje leto zapored glasbeno obarvani.

Povej, kaj sanjaš

»Sanjala sem o svojih treh dobrih prijateljih, ki so v sanjah imeli nenavadno velike oči. Eden je imel izjemno lepe svetlo modre oči, drugi svetlikajoče se zelene oči, tretji pa velike črne o...

Kultura / ponedeljek, 20. julij 2009 / 07:00

Deva Puri gosti Dalija

V Sloveniji si lahko prvič ogledate več kot dvesto originalnih grafičnih listov iz dveh najobsežnejših Dalijevih opusov - Biblia Sacra in Božanska komedija.