Novo rojstvo
Trkali smo s Trkajem, se udeležili tiskovne konfernce, kjer so predstavili knjigo o znani transseksualki Salomé, Pika Božič pa je pokazala svoj prvi glasbeni izdelek.
Pika Božič Kontrec je pred dvema mesecema napovedala vrnitev na glasbeno sceno, ravno v teh dneh pa na prodajnih policah že lahko zasledimo njen najnovejši izdelek: album Shine. Na njem najdemo deset (in še kakšno več) skladb baladnega značaja, začinjenih z aranžmaji, grajenimi na 'živih' instrumentih. Skladbe zaznamujejo besedila, moderni aranžmaji in prijetne melodije, ki nam predstavljajo Piko v novi, zrelejši različici. So avtorsko delo dvojca Božič – Pike in Davorja ter producenta DC-ja, ki deluje v okviru ameriškega kolektiva Defrost Music.
Pika je snemala doma in v tujini, sodelovala z domačimi in tujimi glasbeniki, pred kratkim pa je Shine doživel novinarsko promocijo, povratnica na glasbeno sceno je zadevo vzela zelo resno, spremenila pa tudi koncertno podobo. Odločila se je pač, da se dokončno poslovi od stare Pike, ko so jo ljudje hodili na koncerte včasih bolj gledat kot poslušat.
Z nekaj dnevi razlike pa je povabljenim prvič predstavil svoj videospot pesmi Ta noč je moja v angleškem jeziku slovenski hip hop glasbenik Trkaj. V prijetnem vzdušju ljubljanskega Topa (na stari Global nas v lokalu ne spominja prav nič razen lokacije) je nazdravil začetku kampanje Trkajmo s Trkajem, kjer je med drugim tudi poudarek na kulturi pitja vina. Z njim sta tokrat v živo nastopila legendarni Benč in odlični Stiški kvartet.
Znana Salomé se je znova rodila. Moški, ki si je strašno želel postati ženska in mu je končno to tudi uspelo, je svojo zgodbo zaupal Tomažu Miheliču, prepoznavnemu liku Sester, Marlenni. Zgodbo je spisal na 236 straneh, naslovil jo je Novo rojstvo, Iskrena izpoved o trpljenju, ljubezni in preobrazbi trasseksualke Salomé.
Knjiga pripoveduje ganjlivo zgodbo o ženski, ki se je rodila kot moški na Hrvaškem, v konservativni družbi, ki ni priznavala in sprejemala drugačnih ljudi, pa tudi družina ji ni bila v oporo. Odločila se je, da bo poskusila srečo v Ljubljani, kjer pa je njena drugačnost ravno tako najprej naletela na odpor, vendar se je Salomé uprla družbenim predsodkom. S podporo prijateljev in znancev je najprej dobila čisto prave prsi, a to ni bilo dovolj, da bi jo družba sprejela kot žensko. Odločila se je za popolno spremembo spola. Kako se je to zgodilo, kako je zbirala denar, se odrekala, prestajala bolečine je zapisano v Novem rojstvu, ki je zelo globoka in osebna Saloméjina izpoved. Tako zelo osebna, da je knjigo sama začela brati že večkrat, vendar je vedno odnehala.