Imeli bi stanovanjsko podjetje
Z namenom racionalizacije upravljanja in vzdrževanja nepremičnih v lasti Mestne občine Kranj naj bi ustanovili gospodarsko družbo.
Kranj – Na sredini seji sveta Mestne občine Kranj so svetniki imeli pred seboj zajetno gradivo in 15 točk dnevnega reda, zapletlo pa se je že pri sprejemanju dnevnega reda, saj gradiva za nekatere točke svetniki niso dobili pravočasno. Po prekinitvi so dnevni red vendarle sprejeli, precej polemik pa je bil nato deležen predlog za ustanovitev gospodarske službe Stanovanjsko podjetje Kranj, upravljanje nepremičnin, d. o. o. Podjetje naj bi bilo v stoodstotni lasti Mestne občine Kranj, ustanovili pa naj bi ga zato, da bi bolje gospodarili z občinskimi stanovanji, pa tudi da bi imeli več denarja za pridobivanje neprofitnih stanovanj in upravljanje nepremičnin. »Občina je lastnica okoli 450 profitnih in neprofitnih stanovanj, osmih šol, petnajstih vrtcev, več zavodov in drugih nepremičnin. Če bo to vodeno pod eno streho, v skupni službi, bo s tem prihranjenega precej denarja,« je poudaril podžupan Igor Velov, svetniki, ki so oporekali predvsem nameri, da občinsko premoženje prenesejo na novo podjetje, pa so na koncu osnutek predloga v prvi obravnavi vendarle sprejeli in od vodstva občine do naslednje obravnave zahtevali dodatna pojasnila.
Še več pomislekov so imeli svetniki pri sprejemanju odloka o distribuciji zemeljskega plina, saj je dvom o zakonitosti predlagane rešitve, ki jih je na seji predstavil direktor občinske uprave Aleš Sladojevič, že pred prejšnjo sejo izrazil nadzorni svet MOK, nato pa še statutarno-pravna komisija. Ker je podžupan Bojan Homan, ki je v odsotnosti župana Damijana Perneta vodil sejo, vseeno dal na glasovanje dodatek k pogodbi med MOK in Domplanom ter odlok, saj so dobili pojasnila Ministrstva za gospodarstvo, da je predlagana rešitev ustrezna, so svetniki SD pred glasovanjem zapustili sejno dvorano, preostalih dvajset prisotnih pa je z 18 glasovi za sprejelo predlagano rešitev preskrbe s plinom v občini.