Na Gorenjskem bomo imeli pametne števce

V sredo sta Iskraemeco in Elektro Gorenjska podpisala pogodbo za gradnjo celovitega sistema.

Kranj – V sredo sta kranjska tovarna števcev Iskraemeco in Elektro Gorenjska podpisala približno 15 milijonov evrov vredno pogodbo za gradnjo celovitega sistema za daljinsko odčitavanje porabe električne energije. Sistem bo pokrival osemdeset tisoč gospodinjstev na Gorenjskem in naj bi bil predvidoma dokončan v petih letih. Gre za prvi takšen celovit sistem pri nas, podobne projekte je Iskraemeco že dokončal na Finskem in Švedskem. Postopoma bodo vsem odjemalcem zamenjali električne števce s takšnimi, ki omogočajo odčitavanje porabe električne energije (pa tudi plina, če bodo distributerji plina pristopili) na daljavo. Uspešen pilotni preizkus sistema pametnih števcev je Elektro Gorenjska že izvedel na območju Žirovnice.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gospodarstvo / torek, 26. junij 2012 / 07:00

Premija višja tudi v Adriaticu

Zavarovalnica Adriatic Slovenica bo podobno kot Vzajemna in Triglav zdravstvena zavarovalnica s 1. julijem zvišala premijo dopolnilnega zdravstvenega zavarovanja.

Objavljeno na isti dan


Gospodarstvo / ponedeljek, 17. februar 2020 / 18:48

Kmetje se morajo povezovati

Domača, lokalno pridelana hrana postaja znova vedno bolj pomembna, zato se kmetje zavedajo, da so izmenjave znanj in izkušenj ter sodelovanje bistvenega pomena, saj je pot do potrošnikov brez tega zel...

Medvode / ponedeljek, 17. februar 2020 / 18:46

Zbiljski gaj bo dobil lepšo podobo

Občina Medvode je postala lastnica vseh cest in vaškega trga znotraj naselja Zbiljski gaj.

Gorenja vas-Poljane / ponedeljek, 17. februar 2020 / 18:44

Za manjše število svetilk

Na zboru krajanov v Poljanah so minuli torek odločali o postavitvi javne razsvetljave na območju Predmosta in Hotovlje ter asfaltiranju poti za Soro za namene kolesarske povezave po Poljanski dolini.

Radovljica / ponedeljek, 17. februar 2020 / 18:43

Občine predstavile svoje delo

Občina Radovljica je v sredo v okviru pobude Dan odprtih vrat slovenskih občin predstavila kineziološke obravnave v novem prizidku zdravstvenega doma.

Bohinj / ponedeljek, 17. februar 2020 / 17:42

Do uradov tudi z dvigalom

Bohinjska Bistrica – Pot do bohinjske občinske uprave je po novem enostavnejša tudi za gibalno ovirane oseb. Do prostorov v občinski stavbi: Krajevnega urada Upravne enote Radovljica, Policijske p...