Domačin Matej Galof (na sliki v zelenem Merkurjevem dresu) je kar dve desetletji polnil gole nasprotnikov Škofjeločanov, v sredo pa je odigral zadnjo tekmo. (Foto: Gorazd Kavčič)

Nov mejnik loškega rokometa

Kadeti Merkurja so si na finalnem turnirju v Celju priigrali naslov najboljše rokometne ekipe v Sloveniji, člani pa so se na sredini tekmi proti Krki poslovili od treh igralcev, ki so zaključili kariero: Boštjana Ficka, Mateja Galofa in Boštjana Bitežnika.

V športni dvorani Poden bo ta konec tedna potekal finalni rokometni turnir državnega prvenstva za starejše dečke. Začel se bo jutri, v soboto, ob 10.30 s tekmo med ekipama domačega Merkurja in Krškega, sledile bodo tekme Črnomelj – Celje PL, Krka – Celje PL in ob 16.30 Merkur – Črnomelj. V nedeljo ob 10.30 bo še tekma Črnomelj – Krško, ob 12. uri pa Merkur - Celje PL.

Škofja Loka – Čeprav v letošnji sezoni članski rokometni ekipi Merkurja ni šlo vse po načrtih, saj so si na prvenstveni lestvici želeli biti bliže zgornjemu delu, pa so ob zaključnih obračunih v ligi za obstanek že nekaj časa brez skrbi, saj so si tudi v novi sezoni zagotovili status prvoligašev.

Te dni pa so za veliko veselje v taboru loških rokometašev zaslužni njihovi naraščajniki, saj je ekipa kadetov Merkurja na finalnem turnirju v Celju po 24 letih poskrbela, da ima Škofja Loka znova slovenske kadetske prvake. »Čeprav v ekipi ni izstopajočih posameznikov, pa smo gradili na kolektivni igri, kondiciji in moči. Fantje, stari sedemnajst let in mlajši, so trenirali vsak dan, konec tedna so jih čakale tekme. V rednem delu prvenstva niso izgubili niti ene, prva in edina je bila na finalnem turnirju proti Velenju, ki so jo izgubili za gol. Ker je Velenje izgubilo s Celjem, naši fantje pa so nato najprej premagali Cimos Koper in z res fanatično igro za kar šest golov še Celje, so zasluženo postali prvaki,« je ob sredinem slavju v domači dvorani Poden povedal trener Robert Bradeško.

 

Novi slovenski kadetski prvaki so čestitke vodilnih v klubu in priložnostna darila dobili na sredini prvenstveni članski tekmi, ko je ekipa Merkurja gostila Krko in na koncu tekme iztržila neodločen izid 29 : 29. Prav tako pa je bila tekma tudi priložnost za slovo od igralcev Boštjana Bitežnika, Mateja Galofa in Boštjana Ficka, ki so se odločili, da letos končajo svojo rokometno kariero. »Današnjo tekmo smo odigrali malo preveč ležerno, vendar smo na koncu zasluženo osvojili točko. Zaradi poškodb v zadnjem času ekipi nisem več mogel veliko pomagati in čas je, da se izkažejo mlajši,« je ob slovesu od svoje dvajsetletne kariere rokometaša povedal Matej Galof.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko četrtek, 17. februar 1949

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Splošno / četrtek, 15. maj 2008 / 07:00

Igra dijakinj in dijakov vzgojiteljske šole

"Kwa j` gor?" je vprašanje, ki si ga je najbrž zastavil marsikdo, preden si je ogledal gledališko igro z istim naslovom.

Objavljeno na isti dan


Šport / nedelja, 15. februar 2009 / 07:00

Maj poskrbel za presenečenje

34. Pokal Loka si je priborila ekipa mladih avstrijskih smučarjev, naši upi pa so tudi drugi dan tekmovanja poskrbeli, da smo se veselili kar treh zmag.