Vrtoglava številka TV Dnevnika
Na 1. programu Televizije Slovenija bo v soboto ob 19. uri na sporedu 15 tisoči TV Dnevnik. Vodila ga bosta Manica Janežič Ambrožič in Dejan Ladika.
Prvi televizijski Dnevnik je bil v slovenskem jeziku prvič predvajan iz studia TV Ljubljana 15. aprila 1968. Dotlej so slovenski gledalci na 150 tisočih televizijskih sprejemnikih lahko spremljali poročila, ki so jih za takratno celotno jugoslovansko radiotelevizijsko mrežo pripravljali v Beogradu. Vse bolj se je razvija želja po lastnem, slovenskem TV Dnevniku. Pod vodstvom tedanjega direktorja TV Ljubljana Dušana Fortiča, urednika Marka Rožmana, redaktorja Tuga Klasinca, odgovornega urednika Vida Štempiharja in realizatorja Emila Rižnarja je bil ob 20. uri zvečer, iz filmskega traku, predvajam prvi TV Dnevnik. Brala sta ga Vili Vodopivec in Marija Velkavrh. TV Dnevnik je tako postal osrednja oddaja slovenske televizije.
Nov mejnik pri ustvarjanju televizijskega Dnevnika je predstavljalo leto 1978, ko je bil program predvajam iz novega poslopja, v barvni tehniki in z voditelji, ki so postali prepoznavna novinarska imena. Spremembe v medijskem prostoru je s prihodom prve komercialne televizije kasneje prineslo leto 1995. Uredništvo TV Dnevnika je bilo pred novimi izzivi, ostali pa so zvesti verodostojnosti informacij in objektivnemu poročanju o dogodkih.
Danes je TV Dnevnik ena od sedmih dnevno-informativnih oddaj, ki potekajo v živo iz studia 3 Televizije Slovenija. Ima status osrednje dnevne informativne oddaje, kjer se poroča o vseh najpomembnejših svetovnih in domačih novicah ter dogodkih dneva. Voditelji današnjega TV Dnevnika so Manica Janežič Ambrožič, Elen Batista Štader, Igor Jurič in Dejan Ladika. Dnevnik urejajo Boštjan Kogovšek, Mladen Stipanovič in Stane Štrbucel. V povprečju ga dnevno pripravlja vsak dan šestdeset ljudi - od novinarjev, redaktorjev do organizatorjev deska, montažerjev in drugih tehničnih sodelavcev. Informativni program Televizije Slovenija združuje novinarje Uredništva zunanjepolitičnih oddaj, notranjepolitičnih in gospodarskih oddaj, dopisnike na tujem in dopisnike po Sloveniji. Številni novinarji dnevno soustvarjajo nacionalni TV Dnevnik, ki je na sporedu polnih 41 let. Danes njegova priprava ter izvedba poteka v digitalni tehnologiji, kar prinaša številne prednosti pri obdelavi slike in zvoka. Preko satelitskega oddajanja pa si lahko oddajo ogledajo tudi gledalci celotne Evrope, v Severni Afriki in na bližnjem Vzhodu.