Štirinajsti praznik v Šenčurju
V občini Šenčur te dni poteka štirinajsto praznovanje občinskega praznika, ki ga praznujejo na dan sv. Jurija (23. aprila).
Šenčur – Razlogov za letošnje praznovanje v občini Šenčur je dovolj, pravi župan Miro Kozelj, saj so v zadnjem letu dosegli večino zastavljenih ciljev, kljub finančni in gospodarski krizi pa bodo izvajanje občinskih projektov smelo nadaljevali tudi v prihodnje. Hkrati občina po svoji moči pomaga pri uresničitvi velikih državnih projektov na cestni infrastrukturi: dolgo pričakovani gradnji manjkajočega odseka regionalne ceste Britof-Hotemaže in prav tako pomembnega krožnega križišča pred Obrtno in poslovno cono Šenčur. »Kljub rebalansu državnega proračuna nobeden od projektov za zdaj ni ogrožen, je pa res, da gradnja manjkajoče regionalne ceste ne bo končana do konca leta 2010, kot smo si želeli, ampak nekoliko kasneje. Razlog za zamudo ne tiči toliko v denarju kot v nekaterih drugih problemih, ki niso hitro rešljivi. Mednje zagotovo sodijo napake pri vpisu zemljišč v zemljiško knjigo, ta greh pa izvira še iz časov pred nastankom občine Šenčur,« pojasnjuje župan.
Letos bodo dokončali tri večletne občinske investicije, napoveduje Kozelj. Najobsežnejša gradbena dela ta trenutek potekajo v Vogljah, kjer gradijo kanalizacijo, s pomočjo Evropske unije pa obnavljajo vodovod ter Vogljansko in Letališko cesto. Hkrati v Vogljah poteka tudi urejanje vaškega jedra, za kar so prek Agencije za kmetijske trge in razvoj podeželja tudi pridobili nekaj evropskih sredstev. V prihodnjem mesecu bodo najverjetneje že končali nov športno-kulturni dom v Voklem, ki so ga na mestu starega kulturnega doma začeli graditi že predlani. Tudi ta projekt je delno sofinanciran; 85 tisoč evrov je primaknila Fundacija za šport. »Med zelo pomembne projekte zagotovo sodi širitev vrtca v Šenčurju, saj se vpis v naš vrtec iz leta v leto povečuje. Pri zadnjem vpisu so tako starši prijavili skoraj 170 novih otrok, medtem bo vrtec vsako leto zapusti med 60 in 70 otrok,« razlaga Kozelj. Zelo pomemben projekt, ki ga bodo prav tako dokončali letos, je tudi sprejetje občinskega prostorskega načrta.
Občina je v zadnjem letu reševala tudi druge problema svojih občanov, med drugim je skupaj z Agencijo RS za okolje poskrbela zadnji del sanacije struge potoka Olševnica, ki je pogosto poplavljal, skupaj s civilno iniciativo pa se na primer s pristojnimi službami pogovarja o zmanjšanju negativnih vplivov letalskega prometa na bližnjem Letališču Jožeta Pučnika Ljubljana.