Odprava v Himalajo

Kranj - Planinska zveza Slovenije organizira ob 30-letnici našega prvega vzpona na Mount Everest odpravo v Himalajo, kamor odhaja jutri dopoldne z letališča Jožeta Pučnika devet udeležencev odprave iz leta 1979. Takrat so stopili na streho sveta Slovenci Andrej Štremfelj, Nejc Zaplotnik in Stane Belak ter Hrvat Stipe Božić. Ob prvem in zadnjem bodo v letošnji ekipi Tomaž Jamnik iz Kranja, Bojan Pollak in Dušan Podbevšek iz Kamnika, Viki Grošelj iz Ljubljane, Ivan Kotnik iz Velenja, Muhamed Šišić iz Sarajeva in vodja Tone Škarja iz Mengša. Slednji je povedal, da bo Andrej Štremfelj vodil vzpona na Pumori (7165 m), kjer bo sodelovala tudi Marija Štremfelj. Na pot odhaja še 17 udeležencev trekinga, katerih cilj je eden od šesttisočakov. Zanimivo je, da je za alpiniste izdelala posebne gorske čevlje Alpina iz Žirov, ki je prvič obula 25 udeležencev himalajske odprave pred tremi desetletji.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Domžale / sreda, 26. junij 2024 / 22:50

Kino v domžalskem parku

Domžale – Mestni kino Domžale se poleti preseli v Češminov park, kjer od 27. junija do 13. julija predvajajo filme. V parku je na voljo dvesto sedežev, sedežnega reda in rezervacij ni, dobrodošli p...

Objavljeno na isti dan


Kranjska Gora / / 15:28

Za igrišče pridobivajo papirje

Občina Kranjska Gora je poleti v last dobila zemljišča, na katerih bo v javno-zasebnem partnerstvu razširila igrišče za golf. Trenutno urejajo dokumentacijo, o datumih gradnje še ne govorijo.

Gospodarstvo / / 15:28

Huda kriza v prireji mleka

Minister Dejan Židan na sejmu v Komendi: »Jaz sem prvi, ki razumem kmete, zakaj pripravljajo protestne shode. Kriza je huda zlasti v prireji mleka.«

Naklo / / 15:18

Trinajst vasi v eno občino

»Mlada je občina, a več stoletij so stari njeni kraji,« je voditeljica Nataša Kne nagovorila zbrane ob praznovanju dvajsetletnice Občine Naklo.

Razvedrilo / / 15:17

Miss Universe Slovenije 2015 je postala Konjičanka

Tokrat se je izbor za miss universe Slovenije 2015 za gorenjske predstavnice zaključil brez višjih uvrstitev, najlepša pa je postala devetnajstletna Ana Haložan iz Slovenskih Konjic.

Cerklje na Gorenjskem / / 14:49

Najlepša vas letos Šmartno

V Cerkljah so že šestič podelili priznanja najlepše urejenim vasem, ulicam in objektom.