Odprava v Himalajo

Kranj - Planinska zveza Slovenije organizira ob 30-letnici našega prvega vzpona na Mount Everest odpravo v Himalajo, kamor odhaja jutri dopoldne z letališča Jožeta Pučnika devet udeležencev odprave iz leta 1979. Takrat so stopili na streho sveta Slovenci Andrej Štremfelj, Nejc Zaplotnik in Stane Belak ter Hrvat Stipe Božić. Ob prvem in zadnjem bodo v letošnji ekipi Tomaž Jamnik iz Kranja, Bojan Pollak in Dušan Podbevšek iz Kamnika, Viki Grošelj iz Ljubljane, Ivan Kotnik iz Velenja, Muhamed Šišić iz Sarajeva in vodja Tone Škarja iz Mengša. Slednji je povedal, da bo Andrej Štremfelj vodil vzpona na Pumori (7165 m), kjer bo sodelovala tudi Marija Štremfelj. Na pot odhaja še 17 udeležencev trekinga, katerih cilj je eden od šesttisočakov. Zanimivo je, da je za alpiniste izdelala posebne gorske čevlje Alpina iz Žirov, ki je prvič obula 25 udeležencev himalajske odprave pred tremi desetletji.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Splošno / sreda, 27. junij 2007 / 07:00

Mladinci so gorenjski prvaki

S pred kratkim končano nogometno sezono so na Velesovem zelo zadovoljni.

Objavljeno na isti dan


Šport / torek, 6. marec 2007 / 06:00

Petra s srebrno kolajno doma

Včeraj ponoči so se s svetovnega prvenstva nordijcev v Sapporu domov vrnili še zadnji naši športniki, lep sprejem na Brniku pa je doživela Petra Majdič, ki je domov prinesla srebrno kolajno.

Preddvor / torek, 6. marec 2007 / 06:00

Preddvor ima proračun

Občinski svet v Preddvoru je potrdil osnutek letošnjega proračuna. Pričakujejo tudi denar iz evropskih skladov.

Bled / torek, 6. marec 2007 / 06:00

Bled bi radi čim prej očistili

Bled - Zaradi tople zime so se na Bledu odločili, da bodo letos prej kot druga leta pripravili sicer tradicionalno akcijo Očistimo naš kraj. Začeli so čistiti obalo jeze...

Škofja Loka / torek, 6. marec 2007 / 06:00

Obvoznica je najbolj vroča tema

Med pobudami in vprašanji loških svetnikov tudi poljanska obvoznica. V nadzornem odboru spregledani predlogi SDS?

Žiri / torek, 6. marec 2007 / 06:00

Črno odlagališče postaja bel labod

Nekdanje divje odlagališče v Osojnici, kjer že deluje zbirni center za odpadke za občino Žiri, bo kmalu legalizirano.