Gorenjci na maratonu v Trevisu: čepita Marjan Lotrič in Stanko Maček, stojijo (od leve prosti desni) Janez Ferlic, Tomo Petek, Boštjan Potočnik, Lojze Primožič in Martin Zupanc - Tini (pridruženi član iz Ljubljane).

Gorenjci rekordno kljub dežju

Gorenjski maratonci so odlično nastopili v Trevisu, kjer so vsi po vrsti dosegli osebne rekorde, Stanko Maček pa tudi letos najboljši čas med Slovenci.

Kranj – Čeprav jih je ves maraton (42,2 km) neusmiljeno pral dež, pihal veter in temperatura ni presegla desetih stopinj Celzija, so se gorenjski tekači minulo nedeljo izkazali na 6. maratonu v Trevisu, ki je štel tudi za italijansko državno prvenstvo. Najboljši med vsemi je bil Stanko Maček iz Adergasa, ki je s časom 2:34,43 poleg osebnega postavil še letošnji najboljši rezultat v Sloveniji in v absolutni konkurenci okoli tri tisoč nastopajočih osvojil izvrstno 23. mesto. »Zaradi precej hude zime in zato slabih razmer letos nisem treniral, kot bi lahko, zato mislim, da bi lahko na katerem od naslednjih maratonov tekel tudi pod 2:30. Seveda pa sem tudi z doseženim časom zelo zadovoljen. Dež me ni pretirano motil, bolj moteče je bilo, ker sem imel zadnjih pet kilometrov čisto mokre čevlje in zato tudi mrzle noge in trde gležnje,« je po vrnitvi domov povedal 38-letni Stanko Maček, ki je bil zadovoljen, da so se Gorenjci tokrat za odhod v Treviso organizirali kot skupina. »To seveda k rezultatu ni pripomoglo, je pa zelo dobro, če je družba in ni treba misliti na organizacijo. Tako sem šel na štart zelo sproščen,« je tudi povedal Stanko, ki je v Trevisu odtekel svoj trinajsti maraton. »Na leto lahko odtečem dva ali največ tri maratone, trinajst pa je moja srečna številka,« je še dodal Stanko.

Poleg njega je izvrsten rezultat 2:36,14 in osebni rekord postavil tudi Besničan Janez Ferlic (skupno 32.), kmalu za njim pa sta bila v cilju tudi Škofjeločana Boštjan Potočnik (2:42,59) in Lojze Primožič (2:46,21), ki sta se prav tako uvrstila med stoterico najboljših na maratonu. Odličen čas pod tri ure (2:54,59) in osebni rekord je dosegel še Tomo Petek iz Šmartna v Tuhinju, izkazal pa se je tudi Besničan Marjan Lotrič s časom 3:23,15. »Kot smo ugotavljali v cilju, že dolgo na katerem od maratonov ni bilo tako uspešne odprave iz Gorenjske. Je pa to rezultat našega zavzetega treninga, brez katerega maratonski tekač ne more uspeti,« je povedal Janez Ferlic, ki - tako kot vsi drugi - trenira ob službi ter teče zgolj za rekreacijo in je tudi vodja tekaške ekipe Gorenjskega glasa.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kranj / sreda, 22. junij 2022 / 17:43

Dolgotrajno, a ne Sizifovo delo

Okoli sto Kranjčanov je minuli konec tedna pomagalo odstranjevati invazivne tujerodne rastline z občinskih zemljišč.

Objavljeno na isti dan


Gorenjska / sobota, 19. februar 2022 / 00:00

Od sobote nič več karanten ob tveganem stiku z okuženim s koronavirusom

Od sobote posamezniku v primeru tveganega stika z okuženim s koronavirusom ne bo več treba v karanteno, je po današnji seji vlade sporočil minister za zdravje Janez Poklukar. Drugih ukrepov kljub prič...

Šport / petek, 18. februar 2022 / 15:59

V Radovljici pozdravili Petra Prevca

Radovljica – V četrtek popoldan so Petra Prevca kot prvi po šampionovi vrnitvi v Slovenijo pozdravili Radovljičani. V mestu, kjer dobitnik dveh olimpijskih medalj v Pekingu zadnjih nekaj let živi z...

Kronika / petek, 18. februar 2022 / 15:27

Lažno unovčevali turistične bone

Kar 104 kazniva dejanja zlorabe pri unovčevanju turističnih bonov naj bi storili štiri Gorenjci.

Žirovnica / petek, 18. februar 2022 / 15:25

Natečaj Prešerna figa odlično uspel

Na literarni natečaj Zavoda za turizem in kulturo Žirovnica je prispelo kar osemdeset pesmi.

Gorenjska / petek, 18. februar 2022 / 15:23

Ob dnevu turističnih vodnikov

Ob mednarodnem dnevu turističnih vodnikov, ki ga zaznamujemo 21. februarja, bo na Gorenjskem več brezplačnih vodenj po različnih krajih.