Ustanovili gorenjsko zvezo
Čebelarska zveza Zgornje Gorenjske se je z vključitvijo še štirih čebelarskih društev preoblikovala v Čebelarsko zvezo Gorenjske, ki združuje devetnajst društev.
Breznica – Na petkovem občnem zboru Čebelarske zveze Zgornje Gorenjske so se zvezi, ki je že doslej združevala petnajst čebelarskih društev, priključila še štiri – Besnica, Britof–Predoslje, Goriče in Naklo, ki so bila doslej vključena v Medobčinsko zvezo čebelarskih društev Kranj. Čebelarska zveza Zgornje Gorenjske je z vključitvijo novih društev spremenila pravila in se preimenovala v Čebelarsko zvezo Gorenjske s sedežem v Škofji Loki. Delegati društev so za prvega predsednika zveze izvolili Marijana Novaka (ČD Škofja Loka) in za podpredsednika Janka S. Stuška (ČD Radovljica). Novi predsednik je ob predstavitvi letošnjega programa dela dejal, da bodo poskušali urediti položaj plemenilne postaje na Zelenici, se dogovoriti za eno ocenjevanje medu na Gorenjskem, pripraviti čebelarski dan s predstavitvijo čebelarstva, čebeljih pridelkov in čebelarske opreme ter pridobiti partnerja za odkup presežkov medu. Sodelovali bodo pri začetnih delih za gradnjo čebelarskega doma v Lescah, organizirali predavanja za čebelarje in potrošnike medu, srečanje gorenjskih čebelarjev in že tradicionalno srečanje na Zelenici, izdali vsaj dve številki Kranjske čbele, predlagali spremembo pravilnika o gradnji pomožnih objektov, med katere sodijo tudi čebelnjaki …
Boštjan Noč, ki je vodil Čebelarsko zvezo Zgornje Gorenjske vse od ustanovitve leta 2002, je povedal, da je bila lani na čebelarskih predavanjih boljša udeležba kot predlani, da se v društva vključuje vse več mladih in da so tudi čebele minulo zimo bolje prezimile kot leto prej. Za plemenilno postajo na Zelenici niso dobili vzrejnega dovoljenja, zato je tudi niso oddali v najem, kot so sklenili lani. Veliko so pričakovali od projekta čezmejnega sodelovanja Čebelna matica – skupna osnova čebelarjenja, ki pa ga avstrijska stran doslej ni podprla. Cena medu je lani porasla približno za petino, k temu pa je po Nočevem mnenju poleg slabše letine prispevala tudi velika promocija medu in izdelkov iz medu. Nadaljevali so s pripravami na gradnjo čebelarskega izobraževalno kulturnega središča v Lescah. Kot je ob tem dejal radovljiški župan Janko S. Stušek, je občina, ki vodi investicijo, doslej pridobila zemljišče, načrte in gradbeno dovoljenje in v to vložila 217 tisoč evrov. Objekt, v katerem bodo polnilnica medu, satnišnica, razstavni prostor, trgovina s čebelarsko opremo, medom in izdelki iz medu ter prostor za izobraževanje, bo stal 1,2 milijona evrov, z gradnjo pa bodo začeli le, če bodo od države in Evropske unije pridobili vsaj 70 odstotkov denarja. Čebelarska zveza je podprla gradnjo doma in pooblastila upravni odbor za podpis dogovora o sodelovanju pri gradnji.