Podjetnikom pošlo potrpljenje
Podjetniki v Obrtno-poslovni coni Šenčur so z odprtim pismom pozvali k čimprejšnji gradnji krožišča na cesti Kranj-Moste.
Šenčur – V Obrtno-poslovni coni Šenčur trenutno posluje prek sedemdeset podjetij s približno 650 zaposlenimi, cona pa se bo še nadalje širila, posledično tudi promet v in ob njej. Zgodbo o uspehu šenčurske poslovne cone pa že nekaj let kvari neurejen cestni priključek. Z glavne ceste Kranj-Moste je vanjo že dalj časa dovoljeno zaviti le desno (iz kranjske smeri), medtem ko zavijanje levo (z brniške smeri) preprečujejo ovire sredi cestišča.
Sedaj klasično štirikrako križišče brniške ceste z Mlakarjevo ulico bi po prvih napovedih morali že leta 2007 preurediti v krožno križišče, ker pa še danes ni videti nobenih znakov o začetku gradbenih del, podjetja, ki poslujejo v poslovni coni, počasi izgubljajo potrpljenje. Pred mesecem dni so se zato podjetniki odločili na šenčurskega župana Mira Kozelja nasloviti odprto pismo, v katerem ga pozivajo, naj po svoji moči posreduje pri pristojnih na prometnem ministrstvu in Direkciji RS za promet, ki sta pristojna za izvedbo projekta. Pismo so v vednost poslali tudi predsedniku vlade, prometnemu in okoljskemu ministru, direkciji za ceste, gorenjskim državnim poslancem ter predstavnikom gospodarske in obrtne zbornice. »Obstoječa prometna situacija je nevarna in pravzaprav nevzdržna za vse vpletene ter prizadete. Zabeležena je bila že vrsta prometnih nesreč, povzroča se materialna škoda, vozišče je iz dneva v dan bolj degradirano. V obrtno-poslovno cono smo podjetja v osmih letih vložila skupaj prek sto milijonov evrov, medtem ko v prepotrebno cestno infrastrukturo na državni ravni v tem času nismo zasledili nikakršnih naložb,« so med drugim zapisali.
Na direkciji za ceste so za Gorenjski glas pojasnili, da terminskega plana rekonstrukcije cestnega priključka v poslovno cono še vedno niso sprejeli, saj je začetek gradnje odvisen od pridobitve vseh zemljišč, zagotovitve finančnih sredstev ter podpisa sofinancerskega sporazuma z občino. »Ocenjena vrednost del znaša 2.185.000 evrov. Denar bosta zagotovili Direkcija RS za ceste in Občina Šenčur na podlagi sporazuma o sofinanciranju, ki ga občina še ni podpisala,« je pojasnila Nina Rangus, pristojna za odnose z javnostjo.
Direkcija je sicer že pred leti pridobila idejno zasnovo za rekonstrukcijo glavne ceste Kranj-Spodnji Brnik skozi Šenčur ter v prvi fazi leta 2006 zgradila krožišče Voklo. Lani so pridobili izvedbeni projekt rekonstrukcije križišča pred poslovno cono. »Novo križišče bo krožno dvopasovno, premera 50 metrov, tako kot obstoječe krožno križišče Voklo. Za omenjeno križišče je v postopku tudi izdelava investicijskega programa ter pridobitev dokazil o razpolaganju z zemljišči. Šele potem bomo na Direkciji RS za ceste lahko pristopili k javnemu naročilu za razpis za izbiro izvajalca del. V letu 2009 smo pridobili projekt za gradnjo podhoda ter spremembo projekta za vodenje kolesarskega prometa in pešcev. Zaradi omenjene spremembe poteka pridobivanje dodatnih zemljišč,« so še odgovorili na direkciji za ceste.