Občina zavrača odgovornost
Občina Kranjska Gora zavrača odgovornosti za smrt šestnajstletnega Ljubljančana, ki se je lani poleti s kolesom nesrečno zaletel v zapornico v Tamarju. Njegova družina terja 90 tisoč evrov odškodnine.
Kranjska Gora – Prejšnji teden je minilo pol leta od tragične nesreče v Tamarju, kjer se je šestnajstletni kolesar zaletel v zapornico in pri tem izgubil življenje. Njegova družina je novembra prek odvetniške pisarne Čeferin Občini Kranjska Gora in Smučarski zvezi Slovenije poslala odškodninski zahtevek. Ker tako občina kot smučarska zveza menita, da za nesrečni dogodek nista odgovorni, bo o zahtevku na koncu najbrž razsojalo sodišče.
Kot smo izvedeli, prizadeta družina od Občine Kranjska Gora zahteva skupno 90 tisoč evrov odškodnine, kar nam je potrdil tudi odvetnik Marko Klofutar iz odvetniške pisarne Ošabnik, Klofutar in Pavlin, ki v tem primeru zastopa občino. »Postopek je v fazi poskusa izvensodne rešitve, ali se bo nadaljeval pred sodiščem, pa je odvisno predvsem od odločitve oškodovancev, ki se do odgovora občine še niso opredelili. Občina meni, da na njeni strani ne obstoji odškodninska odgovornost za nastanek tragične nezgode, ker iz poročila Policijske postaje Kranjska Gora izhaja, da je nezgoda posledica prehitre in konkretnim okoliščinam neprilagojene vožnje s kolesom,« je razložil Klofutar. Pojasnil je še, da je tolikšna odškodnina, kot jo zahteva družina iz Ljubljane, za slovenske razmere precej visoka, saj se podobni odškodninski zahtevki gibljejo med deset in petnajst tisoč evrov.
Tudi na smučarski zvezi so prepričani, da za hudo nesrečo niso krivi, so pa primer že predali odvetniku, nam je odgovoril Tomi Trbovc, predstavnik za odnose z javnostjo. »Kdo je odgovoren za nesrečo, ne moremo soditi. Za razsodbe je pristojno sodišče, ki bo o zadevi odločalo,« razlaga Trbovc. Na smučarski zvezi, ki je najemnik poti iz Planice v dolino Tamarja, sicer o tragičnem dogodku ne želijo javno polemizirati, medijske pozornosti pa se v tem primeru očitno izogibajo tudi v odvetniški pisarni Čeferin, ki se niso odzvali na naša vprašanja.
Zapornico v dolino Tamar so mesec dni po nesreči mladega kolesarja na podlagi sklepa občinskega sveta odstranili. Pobudo za njeno odstranitev je dal občinski svetnik Andrej Žemva, za katerega je bila zapornica na občinski kategorizirani cesti smrtno nevarna. Kot je tedaj razložil, je bila zapornica v odprtem položaju usmerjena proti tistim, ki so se vračali iz Tamarja proti Planici, za nameček pa je bila pobarvano z zeleno, varovalno barvo, v odprtem položaju pa je bila tako tudi zaradi zelenega ozadja skorajda nevidna.