Radovljica pozimi brez hotela

Grajski dvor, edini radovljiški hotel, je že tretjo zimo zapored zaprt.

Radovljica – Hotel v samem središču Radovljice, pred desetletji dozidana arhitekturna dediščina mojstra Vurnika, je vse od konca novembra že tretje leto zapored zaprt. V pritličnih gostinskih in trgovskih lokalih je živahno kot ponavadi, temni hodniki in zaprta recepcija pa kažejo bolj žalostno podobo. Delavci hotela, okoli dvajset jih je, so zaposleni sezonsko in se bodo na delo tudi letos vrnili po veliki noči, je povedal direktor Igor Toman, za letošnje leto načrtovana adaptacija hotela, za katero so lastniki že dobili evropski denar, pa je zaradi trenutnega gospodarskega stanja pomaknjena v prihodnje leto. »Stroški za vzdrževanje so pri 30- do 40-odstotni zasedenosti pač preveliki,« pojasnjuje in dodaja, da si večje zasedenosti ne bi mogli zagotoviti. »Še blejski hoteli so prazni, kaj ne bi bil radovljiški …«

»Informacija o tem, da je hotel Grajski dvor zaprt, me je presenetila, čeprav lahko razumem poslovne poteze in interese lastnikov,« situacijo komentira radovljiški župan Janko Sebastijan Stušek. »Za našo turistično perspektivo je Grajski dvor, ki ga vidimo kot mestni hotel, še kako pomemben, saj pomeni vez in stično točko med obiskovalci in okoljem, v katerega pridejo, zato upam, da ne bo ostal zaprt dlje, kot je načrtovano.« Kot je še povedal župan, se z lastniki že dlje časa dogovarjajo o ureditvi parkirišč pred hotelom, za katere je prepričan, da morajo biti urejena in so ključnega pomena za delovanje hotela, po drugi strani pa občina glede na centralnost lokacije želi, da bi bil vsaj del teh parkirišč tudi javnega značaja. »Občina je bila z lastniki vedno pripravljena sodelovati in jim pomagati; tako bo tudi v prihodnje,« še zagotavlja Stušek.

Hotel Grajski dvor po besedah direktorja Tomana sprejema skoraj izključno znane, vnaprej napovedane obiskovalce. Tako poleti tja prihajajo predvsem tranzitni gosti in skupine, ki se odločijo za tedenske počitnice in se iz Radovljice odpravijo na izlete po vsej Sloveniji.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Pisma bralcev / petek, 22. junij 2012 / 07:00

Odmev na: Saj ni res pa je

(Deželne novice, petek, 1. junija 2012) Kot je Radovljica spravila na svet A. T. Linharta, tako je imela tudi Vurnikovo kopališče. Lahko rečemo, da je bilo tudi eden od njenih zaščitnih znakov. P...

Objavljeno na isti dan


Medvode / sobota, 15. september 2007 / 07:00

Dvajseto leto Jesenskih serenad v Medvodah

Medvode – Včeraj so se zaključile že tradicionalne Jesenske serenade, ki so v organizaciji Glasbene mladine Ljubljanske letos potekale v petih slovenskih mestih: v Ljubljani, na...

Medvode / sobota, 15. september 2007 / 07:00

Plavalca Pavličeva in Stevens uspešna na državnem prvenstvu

Medvode - Državno prvenstvo mlajših dečkov in deklic v plavanju je potekalo na Ravnah na Koroškem. Na stopničke sta priplavala tudi Anamari Pavlič iz Goričan in Peter J...

Splošno / sobota, 15. september 2007 / 07:00

Anketa: Kruh je predrag

September je prinesel nove podražitve, tudi kruha. Zanimalo nas je, kaj o tej temi menijo občani Medvod in ali morda že kaj razmišljajo, da bi kruh začeli peči doma.

Splošno / sobota, 15. september 2007 / 07:00

Zasaditev z jesenskim cvetjem

Poletje je bilo dolgo in vroče in tudi rože so se utrudile od številnih in bujnih cvetov. Počasi se poslavlja in pred nami so še dolgi in lepi jesenski dnevi. Uživanje cvetja vjesenskem času, ko ne...

Kranj / sobota, 15. september 2007 / 07:00

Zaščitili bodo Udinboršt

V sredo so ustanovili Društvo za ohranitev Udinboršta. Zavzemali se bodo za zaprtje in sanacijo deponije Tenetiše. Nasprotujejo, da bi bil tam regijski center za odpadke.