Radovljica pozimi brez hotela

Grajski dvor, edini radovljiški hotel, je že tretjo zimo zapored zaprt.

Radovljica – Hotel v samem središču Radovljice, pred desetletji dozidana arhitekturna dediščina mojstra Vurnika, je vse od konca novembra že tretje leto zapored zaprt. V pritličnih gostinskih in trgovskih lokalih je živahno kot ponavadi, temni hodniki in zaprta recepcija pa kažejo bolj žalostno podobo. Delavci hotela, okoli dvajset jih je, so zaposleni sezonsko in se bodo na delo tudi letos vrnili po veliki noči, je povedal direktor Igor Toman, za letošnje leto načrtovana adaptacija hotela, za katero so lastniki že dobili evropski denar, pa je zaradi trenutnega gospodarskega stanja pomaknjena v prihodnje leto. »Stroški za vzdrževanje so pri 30- do 40-odstotni zasedenosti pač preveliki,« pojasnjuje in dodaja, da si večje zasedenosti ne bi mogli zagotoviti. »Še blejski hoteli so prazni, kaj ne bi bil radovljiški …«

»Informacija o tem, da je hotel Grajski dvor zaprt, me je presenetila, čeprav lahko razumem poslovne poteze in interese lastnikov,« situacijo komentira radovljiški župan Janko Sebastijan Stušek. »Za našo turistično perspektivo je Grajski dvor, ki ga vidimo kot mestni hotel, še kako pomemben, saj pomeni vez in stično točko med obiskovalci in okoljem, v katerega pridejo, zato upam, da ne bo ostal zaprt dlje, kot je načrtovano.« Kot je še povedal župan, se z lastniki že dlje časa dogovarjajo o ureditvi parkirišč pred hotelom, za katere je prepričan, da morajo biti urejena in so ključnega pomena za delovanje hotela, po drugi strani pa občina glede na centralnost lokacije želi, da bi bil vsaj del teh parkirišč tudi javnega značaja. »Občina je bila z lastniki vedno pripravljena sodelovati in jim pomagati; tako bo tudi v prihodnje,« še zagotavlja Stušek.

Hotel Grajski dvor po besedah direktorja Tomana sprejema skoraj izključno znane, vnaprej napovedane obiskovalce. Tako poleti tja prihajajo predvsem tranzitni gosti in skupine, ki se odločijo za tedenske počitnice in se iz Radovljice odpravijo na izlete po vsej Sloveniji.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Pisma bralcev / petek, 27. junij 2008 / 07:00

Okrogla miza o prostoru

V Gorenjskem glasu je bilo v rubriki pisma bralcev 17. junija 2008 objavljeno pismo Gašperja Kleča o okrogli mizi, ki jo je na temo rabe prostora v Mestni občini Kranj organiziralo društvo Odgovor.

Objavljeno na isti dan


Moravče / sobota, 27. oktober 2007 / 07:00

Moravčani odločali na referendumu

Moravče - Moravški volivci so minulo nedeljo poleg predsedniških volitev odločali tudi na referendumu. Vprašanje, na katerega so odgovarjali, se je glasilo: Ali se strinjate, da...

Medvode / sobota, 27. oktober 2007 / 07:00

Cene v vrtcu še nespremenjene

Medvode - Na dnevnem redu zadnje seje občinskega sveta občine Medvode je bil tudi Predlog sklepa o novih, višjih cenah programov Vrtca Medvode, ki so jih predlagali v vodstvu vrtca...

Zanimivosti / sobota, 27. oktober 2007 / 07:00

Center Supernova tudi v Domžalah

Domžale - Na Ljubljanski cesti v Domžalah so v četrtek odprli vrata novega nakupovalnega parka Supernova. V njem bo obiskovalcem na 1600 kvadratnih metrih na voljo pestra ponudba...

Zanimivosti / sobota, 27. oktober 2007 / 07:00

Najlepši spomin na barona

Hedvika Dovžan iz Doline, ki je stara 95 let, živi pri hčerki v Kranju. Rada se spominja dela pri baronu Karlu Bornu.

Kranj / sobota, 27. oktober 2007 / 07:00

Zaradi Belce tudi na cesto

Struga potoka Belca v Predosljah je večkrat prazna, zaradi tega je ogrožena požarna varnost okoliških hiš.