Razstavo je odprl Marjan Ručigaj (v sredini), o oranžni barvi je govoril Janez Kadivec (desno), eden od avtorjev pa je tudi Aleš Arh (levo).

Oranžna v očeh fotografov

Fotografi iz Planinskega društva Iskra so odprli razstavo v kranjski galeriji Pungert. Navdih jim je bila oranžna barva.

Kranj – Med planinci kranjske Iskre že pet let deluje skupina, ki se ukvarja s fotografijo. Sedaj je v njej osem članov in članic, največ iz kranjske občine. Vsako leto pripravijo več fotografskih razstav, za katere si izbirajo različno tematiko. Dvotedenska razstava, ki so jo odprli minulo sredo v galeriji Pungert v Kranju, ima naslov Oranžna – med rdečo in rumeno. Kot so zapisali v vabilu na odprtje, so želeli z odtenki oranžne vnesti nekaj topline v zimo.

Namera jim je uspela. Toliko bolj, ker je fotografije na stenah dopolnila instalacija oranžnih predmetov v prostoru. Mandarine na mizah, oranžni šali in oranžni cvetovi na oblekah avtorjev so poudarili barvno nit dogodka. O pomenih oranžne barve je spregovoril Janez Kadivec. Avtorje in njihova dela je predstavil izkušeni fotograf Marjan Ručigaj, vsem pa je čestital predsednik Planinskega društva Iskra Emil Leon Sekne, ki je zaželel fotografom še veliko ustvarjalnega navdiha. Tokrat jim ga je dala oranžna barva, katera določa osnovni ton vsem njihovim fotografijam. Aleš Arh iz Kamne Gorice je posnel ognjena motiva z naslovoma Les je lep in Črna gradnja. Janez Kadivec s Trstenika predstavlja v delu Sredi noči motiv barvic, izdelal pa je tudi plakat za razstavo. Vili Vogelnik iz Tržiča je dodal motiva iz gora – Pred iztekom dneva in V objemu svetlobe. Vsi drugi avtorji so iz Kranja. Marjana Perkovič je svoj cvet naslovila Podarjena, Breda Pirc pa bližnji posnetek zapestnice Izgubljene sanje in uro na blagu V gubah časa. Uroš Prelovšek se ob drevesu nad vodo sprašuje Kje je čoln, očarala pa ga je tudi oranžna Lilija. Marjan Ručigaj je izbral nekaj simbolike; Zaplet skriva oranžen cvet med koleni ženske, Preplet pa razprostira mrežo v luči oranžne svetlobe.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Prosti čas / / 07:00

Murko bo montiral

V ponedeljek bo pri sosedovih na Pop TV zanimivo.

Objavljeno na isti dan


Kranj / sreda, 30. april 2008 / 07:00

Slovesno za praznik dela

Po Gorenjskem bodo ob prazniku dela pripravili številna prvomajska srečanja.

Splošno / sreda, 30. april 2008 / 07:00

Neobičajna, močna zadruga

M Sora letos praznuje 60-letnico ustanovitve. Danes med dejavnosti zadruge ne spadajo zgolj klasične oblike pomoči kmetom, uveljavljajo se tudi v tujini.

Splošno / sreda, 30. april 2008 / 07:00

Čipke so moje življenje

"Ne le, da so čipke lepe, zasvojena sem z njimi," pravi Iva Sobočan, mojstrica klekljanja, ki smo jo obiskali še pred začetkom drugih slovenskih klekljarskih dni v Žireh.

Splošno / sreda, 30. april 2008 / 07:00

Komentar: Zakurite kres, prihaja internet

V začetku meseca je revija Manager drugič objavila lestvico najbogatejših Slovencev. Med njimi ni veliko bogatašev s Škofjeloškega.

Zanimivosti / sreda, 30. april 2008 / 07:00

Na praznični izlet z otroki

Pred prvomajskimi prazniki mnogi starši razmišljajo, na kakšen zanimiv izlet bi lahko peljali otroke v bližajočih se prostih dneh. Nanizali vam bomo nekaj namigov za družinska potepanja.