Boris Černilec (Foto: arhiv GG)

Černilca zamenjal Belehar

Ravnatelj Osnovne šole Naklo Boris Černilec je odšel na Ministrstvo za šolstvo in šport. Šolo vodi Blaž Belehar.

Naklo – Dosedanji ravnatelj Osnovne šole Naklo Boris Černilec iz Strahinja je po sklepu vlade RS 12. januarja postal vršilec dolžnosti generalnega direktorja Direktorata za vrtce in osnovno šolstvo na Ministrtvu za šolstvo in šport. Svet šole ga je na petkovi seji razrešil z mesta ravnatelja. Potrdil je predlog, da bo vršilec dolžnosti ravnatelja OŠ Naklo Blaž Belehar iz Vogelj, ki je bil enajsto leto profesor športne vzgoje v šoli Naklo.

»V Naklem sem začel delati 1. marca 1997, pol leta pred odprtjem tedanje osemletne šole. Sodeloval sem z gradbeniki in izdelovalci opreme pri povečavi šole ter skrbel za izbiro strokovnih delavcev. S kančkom sreče je šola dobila odličen kader, ki je na začetku poučeval okrog 470 otrok. Danes imamo skoraj šeststo osnovnošolcev v centralni šoli in dveh podružnicah ter 150 predšolskih otrok v dveh vrtcih, zato smo dogradili šolo in uredili športni park. Šolo Naklo so doslej trikrat razglasili za najlepšo v Sloveniji. Uspešni smo bili tudi na strokovnem področju. Med prvimi smo uvedli devetletno šolanje in pri uvajanju programa pomagali drugim. Naši učitelji so prepoznavni v širšem prostoru, učenci pa dosegajo odlične rezultate na tekmovanjih. Za uspehe je zaslužen celoten kolektiv, v katerem so sedaj 103 zaposleni. Moj naslednik šolo pozna, zato verjamem, da jo bo dobro vodil. Pomembno je ohraniti prepoznavnost šole in njeno povezanost s krajem ob kulturnih, športnih in drugih dejavnostih,« je povedal Boris Černilec pred odhodom v Ljubljano.

O novi službi je dejal, da mu bo velik izziv na znanem področju. Pričakuje korektno sodelovanje med ministrstvom in ravnatelji osnovnih šol, zlasti pa razbremenitev učiteljev z administracijo. Na področju otroškega varstva bo skušal pomagati tudi domači občini, ki nujno potrebuje nov vrtec v Naklem.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Prosti čas / petek, 22. junij 2012 / 07:00

Velik uspeh mladih harmonikarjev

V Beltincih je od 10. do 13. maja potekalo 8. Mednarodno srečanje harmonikarjev, na katerem so sodelovali udeleženci iz osmih držav. Odlično so se odrezali tudi štirje učenci GŠ Radovljica v kate...

Objavljeno na isti dan


Škofja Loka / sreda, 20. februar 2008 / 07:00

Podvojili komunalni prispevek

Škofjeloški občinski svetniki so v prvem branju ob številnih vprašanjih in pomislekih potrdili merila za odmerjanje komunalnega prispevka.

Škofja Loka / sreda, 20. februar 2008 / 07:00

Zadnji pri novorojenčkih, prvi pri vrtcih

Škofja Loka - Med vprašanji in pobudami svetnikov, ki jih vsakokrat uvrstijo na začetek zasedanja občinskega sveta, je Anton Peršin (SDS) predlagal, naj v Škofji Loki prvi...

Zanimivosti / sreda, 20. februar 2008 / 07:00

Slike na ledu

Učenci osnovne šole iz Preddvora so s slikami na ledu sodelovali na istoimenski prireditvi na avstrijskem jezeru Weissensee.

Zanimivosti / sreda, 20. februar 2008 / 07:00

Bogatejša ponudba v Jalnovi hiši

Rodine - Pred kratkim so v Jalnovi hiši na Rodinah ponudbo obogatili z muzejsko vitrino, v kateri so na ogled kopije predmetov iz dva tisoč let stare rimskodobne kmetije, ki so j...

Gospodarstvo / sreda, 20. februar 2008 / 07:00

V IBI-ju zamenjali direktorja

Novi nadzorniki kranjskega IBI-ja niso želeli sodelovati z dosedanjim direktorjem Matjažem Božičem.