Boris Černilec (Foto: arhiv GG)

Černilca zamenjal Belehar

Ravnatelj Osnovne šole Naklo Boris Černilec je odšel na Ministrstvo za šolstvo in šport. Šolo vodi Blaž Belehar.

Naklo – Dosedanji ravnatelj Osnovne šole Naklo Boris Černilec iz Strahinja je po sklepu vlade RS 12. januarja postal vršilec dolžnosti generalnega direktorja Direktorata za vrtce in osnovno šolstvo na Ministrtvu za šolstvo in šport. Svet šole ga je na petkovi seji razrešil z mesta ravnatelja. Potrdil je predlog, da bo vršilec dolžnosti ravnatelja OŠ Naklo Blaž Belehar iz Vogelj, ki je bil enajsto leto profesor športne vzgoje v šoli Naklo.

»V Naklem sem začel delati 1. marca 1997, pol leta pred odprtjem tedanje osemletne šole. Sodeloval sem z gradbeniki in izdelovalci opreme pri povečavi šole ter skrbel za izbiro strokovnih delavcev. S kančkom sreče je šola dobila odličen kader, ki je na začetku poučeval okrog 470 otrok. Danes imamo skoraj šeststo osnovnošolcev v centralni šoli in dveh podružnicah ter 150 predšolskih otrok v dveh vrtcih, zato smo dogradili šolo in uredili športni park. Šolo Naklo so doslej trikrat razglasili za najlepšo v Sloveniji. Uspešni smo bili tudi na strokovnem področju. Med prvimi smo uvedli devetletno šolanje in pri uvajanju programa pomagali drugim. Naši učitelji so prepoznavni v širšem prostoru, učenci pa dosegajo odlične rezultate na tekmovanjih. Za uspehe je zaslužen celoten kolektiv, v katerem so sedaj 103 zaposleni. Moj naslednik šolo pozna, zato verjamem, da jo bo dobro vodil. Pomembno je ohraniti prepoznavnost šole in njeno povezanost s krajem ob kulturnih, športnih in drugih dejavnostih,« je povedal Boris Černilec pred odhodom v Ljubljano.

O novi službi je dejal, da mu bo velik izziv na znanem področju. Pričakuje korektno sodelovanje med ministrstvom in ravnatelji osnovnih šol, zlasti pa razbremenitev učiteljev z administracijo. Na področju otroškega varstva bo skušal pomagati tudi domači občini, ki nujno potrebuje nov vrtec v Naklem.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Pisma bralcev / torek, 24. junij 2014 / 10:32

Na Orehku nova čistilna naprava, podgane ostajajo

Gradnja nove čistilne naprave v Zarici dobro napreduje. To je dobra novica tudi za prebivalce Orehka, slaba pa je, da obstoječa čistilna naprava slabo deluje. Od nje se po celem naselju širi tak sm...

Objavljeno na isti dan


Splošno / nedelja, 10. junij 2007 / 07:00

Trgovina na Tomšičevi ostaja zaprta

V Mercatorju menijo, da zadoščata trgovini na Slovenskem Javorniku in Koroški Beli.

Splošno / nedelja, 10. junij 2007 / 07:00

Večja skrb za starejše in varnost na cestah

Člani posvetovalnega kolegija so opozorili na najbolj kritične odseke cest.

Splošno / nedelja, 10. junij 2007 / 07:00

Dan faranov

Nekoliko deževna nedelja 27. maja ni zmotila slovesnega dneva faranov, druženja in blagoslovitve nove strehe cerkve na Koroški Beli. Cerkev je posvečena sicer manj znanima svetnikoma, sv. Enguinu...

Splošno / nedelja, 10. junij 2007 / 07:00

Skladatelj Pribošič je živel za glasbo

Na koncertu, posvečenem jeseniškemu skladatelju Janku Pribošiču, ki ga je 10. maja organizirala Glasbena šola Jesenice, so nekaj njegovih skladb v različnih instrumentalnih zasedbah predstavili uče...

Splošno / nedelja, 10. junij 2007 / 07:00

Proslava ob 60-letnici glasbene šole

V Gledališču Toneta Čufarja so v četrtek, 17. maja, pripravili slovesen koncert učencev Glasbene šole Jesenice ob njeni 60-letnici. V devetnajstih glasbenih točkah so se predstavili različni izva...