Boris Černilec (Foto: arhiv GG)

Černilca zamenjal Belehar

Ravnatelj Osnovne šole Naklo Boris Černilec je odšel na Ministrstvo za šolstvo in šport. Šolo vodi Blaž Belehar.

Naklo – Dosedanji ravnatelj Osnovne šole Naklo Boris Černilec iz Strahinja je po sklepu vlade RS 12. januarja postal vršilec dolžnosti generalnega direktorja Direktorata za vrtce in osnovno šolstvo na Ministrtvu za šolstvo in šport. Svet šole ga je na petkovi seji razrešil z mesta ravnatelja. Potrdil je predlog, da bo vršilec dolžnosti ravnatelja OŠ Naklo Blaž Belehar iz Vogelj, ki je bil enajsto leto profesor športne vzgoje v šoli Naklo.

»V Naklem sem začel delati 1. marca 1997, pol leta pred odprtjem tedanje osemletne šole. Sodeloval sem z gradbeniki in izdelovalci opreme pri povečavi šole ter skrbel za izbiro strokovnih delavcev. S kančkom sreče je šola dobila odličen kader, ki je na začetku poučeval okrog 470 otrok. Danes imamo skoraj šeststo osnovnošolcev v centralni šoli in dveh podružnicah ter 150 predšolskih otrok v dveh vrtcih, zato smo dogradili šolo in uredili športni park. Šolo Naklo so doslej trikrat razglasili za najlepšo v Sloveniji. Uspešni smo bili tudi na strokovnem področju. Med prvimi smo uvedli devetletno šolanje in pri uvajanju programa pomagali drugim. Naši učitelji so prepoznavni v širšem prostoru, učenci pa dosegajo odlične rezultate na tekmovanjih. Za uspehe je zaslužen celoten kolektiv, v katerem so sedaj 103 zaposleni. Moj naslednik šolo pozna, zato verjamem, da jo bo dobro vodil. Pomembno je ohraniti prepoznavnost šole in njeno povezanost s krajem ob kulturnih, športnih in drugih dejavnostih,« je povedal Boris Černilec pred odhodom v Ljubljano.

O novi službi je dejal, da mu bo velik izziv na znanem področju. Pričakuje korektno sodelovanje med ministrstvom in ravnatelji osnovnih šol, zlasti pa razbremenitev učiteljev z administracijo. Na področju otroškega varstva bo skušal pomagati tudi domači občini, ki nujno potrebuje nov vrtec v Naklem.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Komenda / petek, 27. junij 2014 / 10:22

Kasači se bodo spet zbrali v Komendi

Komenda – Konjeniški klub Komenda, katerega člani na letošnjih tekmovanjih dosegajo odlične rezultate, bo v nedeljo, 29. junija, ob 14.30 na hipodromu v Komendi organiziral že drugo kasaško priredi...

Objavljeno na isti dan


Zanimivosti / sreda, 31. marec 2010 / 07:00

Prireditev se kar udeležujejo

V anketi so prebivalci Selc odgovarjali tudi na vprašanja o problemih v vasi in o prisotnosti policije.

Gospodarstvo / sreda, 31. marec 2010 / 07:00

Vse točke za marmelado

Franc Gogala iz Dvorske vasi je na ocenjevanju za razstavo Dobrote slovenskih kmetij za domačo mešano marmelado dobil največje možno število točk.

Cerklje na Gorenjskem / sreda, 31. marec 2010 / 07:00

Zahtevajo cenejše odpadke

Cene storitev ravnanja z odpadki v Cerkljah bi se zaradi ločenega zbiranja in redkejšega odvoza morale znižati, menijo občinski svetniki.

Škofja Loka / sreda, 31. marec 2010 / 07:00

V spomin na padle na Planici

Krajevne skupnosti Bitnje, Jošt in Žabnica 27. marca praznujejo v spomin na dogodek leta 1942, ko je bila na pobočju Malega Rovta pri Planici najbolj tragična bitka na območju sedanje kranjske občine.

Kamnik / sreda, 31. marec 2010 / 07:00

Umrl je France Tomšič

Prvega predsednika SDS, ki je v četrtek umrl v 73. letu starosti, so v nedeljo pokopali na kamniških Žalah.