Matej Stare, ki je letos drugič med elito nastopil na svetovnem prvenstvu, bo prihodnjo sezono vozil v dresu Save.

Vrnitev v domači klub

Kolesar Matej Stare je podpisal enoletno pogodbo s kranjsko Savo, potem ko so v Perutnini, za katero je vozil zadnjih pet let, zaradi zmanjšanja sponzorskega denarja razpustili člansko kontinentalno ekipo.

Kranj – Matej Stare je zadnjih pet let kolesaril v dresu Perutnine Ptuj. Potem ko so v letos najuspešnejšem slovenskem klubu izvedeli, da jim bo glavni pokrovitelj Perutnina močno zmanjšal sponzorska sredstva, so se na trgu znašli tudi njihovi najboljši kolesarji, vključno s Staretom. Novega delodajalca je 30-letni kolesar iz Luž, ki živi v Komendi, našel v Kranju. V začetku decembra je podpisal enoletno pogodbo s Savo, s klubom, v katerem je začel svojo kolesarsko kariero.

»S Perutnino sem imel pogodbo še za eno sezono. Nove ekipe nisem iskal, saj sem bil s ptujskim klubom zadovoljen. Ko smo izvedeli za zmanjšanje sponzorskega denarja, je bil to za nas šok. Imeli smo že določene datume testiranj, naročena je bila oprema. Sporazumno smo prekinili pogodbo in imel sem zelo malo časa, da najdem novo ekipo. Pogovori so potekali s Savo, Radensko in Motomatom. Odločil sem se za Savo, kjer sem že kolesaril. V igri sta bili sicer tudi dve kontinentalni ekipi v Italiji, a nisem želel več čakati,« je pojasnil Matej Stare, za katerim je sicer uspešna sezona 2008, v kateri je nastopil tudi na svetovnem prvenstvu v Vareseju v Italiji, a odstopil. To je bil njegov drugi nastop med elito na svetovnih prvenstvih. »Sezona je bila uspešna. Vse leto sem v redu dirkal, nisem imel nobenih težav. Dosegel sem pet zmag. Za najboljši rezultat štejem zmago na enodnevni dirki v Judendorfu v Avstriji ter šesto mesto na dirki Po Kitajski, ki je bila »horse« kategorije. Brez smole bi dirko, ki poteka na visoki nadmorski višini, od 3000 do 4400 m, lahko končal na 3. mestu,« je pojasnil.

Na novo sezono se Stare večinoma pripravlja doma. »Največ hodim v hribe in tečem na smučeh. Na Primorskem sem bil tudi že na kolesu. Za novo sezono sem motiviran in sprememba okolja je včasih dobra,« je še povedal za konec.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Splošno / sreda, 27. junij 2007 / 07:00

Tudi letos igrali v Franciji

Mladinska in pionirska košarkarska ekipa sta tudi letos sodelovali na turnirjih v Franciji. Mladinci so igrali na turnirju v Le Portelu, pionirji pa v Ardresu.

Objavljeno na isti dan


Kronika / petek, 2. oktober 2009 / 07:00

Preverjanje tudi na ogled

Kranj - V soboto, 3. oktobra, bo Kranj gostitelj 15. državnega preverjanja usposobljenosti ekip Civilne zaščite in Rdečega križa. Na prireditvi bo sodelovalo 13 najboljših e...

Prosti čas / petek, 2. oktober 2009 / 07:00

Trobentar Ivan Prešeren - Žan v Glasbenih spominih

V oddaji Glasbeni spomini z Borisom Kopitarjem, ki bo na sporedu jutri, v soboto, ob 13.15 na prvem programu Televizije Slovenija, bo gost trobentar Ivan Prešeren - Žan, doma iz Hlebc pri...

Gospodarstvo / petek, 2. oktober 2009 / 07:00

Jesenski kmetijski sejem

Komenda – Danes, v petek, opoldne se bo v organizaciji domačega konjeniškega kluba začel na hipodromu v Komendi jesenski sejem kmetijske, gozdarske in gradbene mehanizacije, odpr...

Gospodarstvo / petek, 2. oktober 2009 / 07:00

V Iskraemecu zmanjkuje dela

Zaradi zmanjšanja naročil so v Iskraemecu skrajšali delovni tednik na 32 ur.

Zanimivosti / petek, 2. oktober 2009 / 07:00

Niko Kavčič med loškimi lionsi

Minuli ponedeljek je Lions klub Škofja Loka v Galeriji Krvina gostil Nika Kavčiča, nekdanjega bančnika, ki je še vedno vpet v aktualna dogajanja pri nas.