Imam pesem za tebe

V soboto, 20. decembra, ob 20. uri bo v Gallusovi dvorani Cankarjevega doma nastopil Rade Šerbedžija in predstavil svoj novi album Imam pjesmu za tebe.

Ob Ne daj se Ines so se generacije učile romantike, ob Radetovi interpretaciji so se čustva izlivala. Skoraj vsak je v njej našel namišljene podobnosti s svojim življenjem in ljubeznijo. Petintrideset let pozneje boste lahko na tem koncertu slišali povsem novo verzijo, s katero je Rade presegel samega sebe. S črnim Krleževim klobukom ostaja tak kot takrat, a vendarle žlahtnejši. Ob kitari virtuoznega Miroslava Tadića, tamburici Moma Nikolića, violončelu Aphrile Guthrie in velikem poetu Radetu Šerbedžiji boste lahko slišali nekaj že ponarodelih, skoraj zimzelenih šansonov, romskih balad ter zimzelenih pesmi v povsem novi preobleki in podobi.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Razvedrilo / sreda, 22. junij 2016 / 12:09

Podaljšan dobrodelni rokovski konec tedna

Od 23. do 26. junija se bo na Šentviški Gori pri Tolminu odvijal že 12. dobrodelni festival GorA RockA. Na festivalu, ki poteka v idiličnem kotičku Slovenije, so nastopile že skoraj vse največje sl...

Objavljeno na isti dan


Splošno / petek, 11. januar 2008 / 07:00

Zvestoba navijačev, dolga desetletja

Polde Strajnar: »Spominjam se, da me oče peljal na prvo tekmo pred 50 leti. Takrat je bil nasprotnik Jeseničanov Partizan. Bilo je še na tribuni brez strehe....

Splošno / petek, 11. januar 2008 / 07:00

Postali smo prava hokejska ekipa

Tako pravi predsednik HK Acroni Jesenice Dimitrij Piciga, ki je vodenje kluba prevzel pred začetkom zadnje sezone.

Splošno / petek, 11. januar 2008 / 07:00

Legenda Boris Čebulj

"Igrali smo s srcem," pravi Boris Čebulj, eden od prve šampionske generacije jeseniških hokejistov, ki so leta 1957 prvič postali državni prvaki.

Splošno / petek, 11. januar 2008 / 07:00

Zdaj se hokej igra na višji ravni

Prišel je čas za prenovo hokejske dvorane, pravi nekdanji hokejist Silvo Poljanšek

Splošno / petek, 11. januar 2008 / 07:00

Bine še vedno zabija gole!

Legendarni Albin Felc se še ni poslovil od ledu.