Pomagali bodo tekstilcem
Kranjski svetniki so na sredini seji podprli pomoč delavcem Aquasave, ki so ostali brez dela in so socialno najbolj ogroženi.
Kranj – Sredina seja Sveta Mestne občine Kranj je imela kar osemnajst točk dnevnega reda, še pred polovico obravnavanimi pa so se svetniki po več kot štirih urah razprav odločili, da sejo prekinejo, saj so mnogi začeli odhajati, tudi drugi pa so vedno teže sledili dnevnemu redu. Vmes so se jim pridružili tudi vsi trije poslanci državnega zbora, najprej Aleksander Ravnikar, nato pa še Branko Grims in župan Damijan Perne, svetnica Nada Mihajlović pa jim je ob izvolitvi za poslance na mize položila tudi rdeče vrtnice. Prav tako je vrtnico iz rok Nade Mihajlović prejel tudi svetnik Ilija Dimitrijevski, ki je postal član Slovenske akademije znanosti in umetnosti.
Svetniki so tudi tokrat zastavili precej vprašanj glede urejanja cest, zlasti so opozarjali na slabo urejeno križišče pri Aquasavi, na nevarno in preozko cesto mimo novih trgovskih centrov ter zastoje v krožišču pri Mercatorju pa tudi dotrajano Koroško cesto pri Brionih in zaporo ceste pri Globusu. Zahtevali so tudi natančno pojasnilo, kaj je z gradnjo načrtovane knjižnice, svetnik Stane Boštjančič pa je vztrajal, da dobi odgovor, kdo je odobril potovanje v ZDA, kjer so si letos junija podžupan Stane Štravs, direktor občinske uprave Aleš Sladojevič, Barbara Avčin Tržan kot pravna svetovalka in Maja Potočnik iz odvetniške družbe AZ odvetniki ogledovali tehnologijo za predelavo odpadkov.
Brez daljše razprave pa so svetniki potrdili enkratno pomoč delavcem v tekstilni industriji, ki jo je predlagal Svet gorenjskih sindikatov za reševanje socialne stiske tistih, ki so ostali brez dela in se s težavo preživljajo. To so zlasti tisti, ki so zaradi likvidacije Aquasave ostali brez zaposlitve. Za to so odobrili 30 tisoč evrov, svetnik Matevž Kleč pa je ob tem opozoril, da je bil Kranj znan kot mesto s tekstilno industrijo in ima zato še danes strokovnjake, ki bi v tej gospodarski panogi morali poiskati tržne niše ter se z manjšimi obrati hitreje prilagajati potrebam trga.