Brez razrešnice za minulo delo
Večinski lastnik in uprava Jelovice ne želita, da bi prejšnji upravi in nadzorni svet dobili razrešnici.
Škofja Loka – Skupščini Jelovice, ki bo 28. avgusta, predsednik uprave Aleš Ekar in predsednik nadzornega sveta in prek EBS Group večinski lastnik Jelovice Gregor Benčina predlagata, da prejšnji upravi z Nado Marijo Slovnik in Branko Babič na čelu ter takratnemu prvemu nadzornemu svetu s predsednikom Bojanom Starmanom ne dajo razrešnice.
Razlogov za njuno odločitev niso znane, saj je bil Aleš Ekar zaradi dopusta nedosegljiv, Gregor Benčina pa v tujini in je obljubil, da nam bo več o razlogih za takšen predlog povedal tik pred skupščino, ko se vrne v Slovenijo. Bolj zgovorna sta bila Starman in Slovnikova. »Materiala za skupščino nimam, zato niti ne vem, kaj želijo. Zame je Jelovica zaključena zgodba in me ne zanima več,« pravi Bojan Starman, ki se je lani tudi potegoval za nakup škofjeloškega lesarskega velikana in zamenjal upravo Nade Marije Slovnik. Ta nam je povedala, da (ne)podelitev razrešnice pravno formalno ne pomeni nič: »Bolj pomembno je, ali je bilo prav, da so me razrešili iz krivdnih razlogov, ki jih niso nikoli dokazali.« Slovnikova ima proti Jelovici iz tega naslova še vedno odprto tožbo, dodaja pa: »Vem, da sem delala korektno in v dobro podjetja. To vedo tudi zaposleni, zato me zanima le še izbris tega črnega madeža, ki so mi ga nadeli tik pred upokojitvijo.«
Zakon o gospodarskih družbah o razrešnicah pravi, da se skupščina hkrati z odločanjem o uporabi bilančnega dobička odloča tudi o razrešnici organom vodenja in nadzora. Zanimivo je, da bo Jelovica prvič med delničarje razdelila dividende, prejšnji upravi in nadzornik pa naj ne bi dobili razrešnice za dobro delo. Razrešnica sicer pomeni, da lastniki potrdijo in odobrijo delo organov vodenja in nadzora, kljub podeljeni razrešnici pa ti niso razbremenjeni odgovornosti. Če skupščina ne da razrešnice, se s tem ne šteje, da je upravi ali nadzornikom izrekla nezaupnico.