Ankete napovedujejo, volivci odločijo
V petek zvečer se je koncertu Štajerskih sedem in srečanju članstva SDS v Cerkljah pridružil tudi predsednik stranke (in vlade) Janez Janša.
Cerklje na Gorenjskem - Z njim sta bila tudi poslanca Branko Grims in Bojan Homan, ki na letošnjih volitvah spet kandidirata, kandidatki za poslanki Mija Črnilogar in Vida Raztresen, župan občine Šenčur Miro Kozelj, svetniki SDS iz občine Cerklje in vrsto drugih. Predsednik SDS in premier sedanje vlade Janez Janša, ki se je podobnega dogodka v Cerkljah udeležil pred štirimi leti, je v nagovoru dejal, da smo se v Sloveniji zadnje leto posvečali Evropski uniji, sedaj pa se spet bolj lastni državi. Vsak čas bodo volitve, po njih pa ne obljublja velikih preobratov, le nadaljevanje začetega.
Minuli konec tedna je minil v znamenju ponujenih odstopov uprave DARS-a in prometnega ministra Radovana Žerjava zaradi zapletov pri gradnji šentviškega predora, o čemer je Janez Janša dejal, da bo odločitve sprejel potem, ko bo prejel poročila pristojnih ministrov. Tudi za Gorenjski glas ni želel povedati kaj več, smo ga pa povprašali o pričakovanjih glede letošnjih volitev.
»Z napovedmi je tako: ankete napovedujejo, volivci pa določijo. S tem imamo dolgoletne izkušnje. SDS je nastala v času, ko svobodnih volitev še ni bilo in se je bilo treba zanje boriti, zato odločitev volivcev vedno sprejmemo kot zmago demokracije. Tudi letos smo trdo delali, zlasti zadnje leto, tudi za Evropo, prihodnja štiri smo pripravljeni trdno delati za Slovenijo. Prepričan sem, da bodo tudi volivci v tem, kar je bilo narejenega, prepoznali tisto, kar je trden temelj za prihodnost,« je dejal Janez Janša.
Katerim nalogam boste dali poseben poudarek, če bo jeseni na volitvah vaša stranka znova zmagala?
»V času te vlade je bila sprejeta strategija razvoja Slovenije. Gre za precej konsenzualen dokument, ki je začel nastajali že v času prejšnje vlade in ni stranke, ki bi temu oporekala. Prvič se je zgodilo, da je Slovenija dobila dolgoročno razvojno strategijo in vlada je temu dodala še resolucijo nacionalnih razvojnih projektov, v kateri je prek 30 velikih projektov, tudi na Gorenjskem jih je nekaj, in ti imajo po načrtu rok uresničitve do leta 2023. Nekateri so se že začeti izvajati, nekateri se bodo v prihodnjem mandatu. Gre za gospodarska in razvojna središča po vseh slovenskih pokrajinah, za logistične centre. Eden takih, ki ima zelo velike razvojne možnosti, je predviden tudi zraven letališča Jožeta Pučnika. Gre za infrastrukturne objekte, ki bodo povezali tiste dele Slovenije, ki niso pripeti neposredno na slovenski avtocestni križ, z modernim cestnim omrežjem, in gre za energetske objekte, ki bodo zagotovili Sloveniji energetsko neodvisnost.«
Kakšne možnosti pripisujete na volitvah svojemu kandidatu Branku Grimsu, ki ima v tem volilnem okraju močnega protikandidata v županu občine Cerklje Francu Čebulju?
»Ta postavitev ni nova, enaka je bila že pred štirimi leti. Rezultat je znan in se bo ponovil.«