Triglav Gorenjska spet v drugi ligi

Potem ko je vse kazalo, da bo Gorenjska ostala brez nogometnega drugoligaša, je iz lige izstopila ekipa Zavrča, ekipa Triglava Gorenjske pa je spet v 2. SNL.

Kranj – Le nekaj dni pred žrebom parov za novo nogometno tekmovalno sezono je vodstvo ekipe Zavrča sporočilo, da izstopajo iz slovenske drugoligaške konkurence. Tako se je že v petek dopoldne na korespondenčni seji sestal IO Nogometne zveze Slovenije, člani pa so soglasno (vsi, ki so glasovali) sprejeli sklep, da bo drugoligaš v novi sezoni tudi devetouvrščena ekipa. To pa je ekipa Triglav Gorenjska, ki je iz lige nepričakovano izpadala po slabih igrah v zaključnem delu sezone, na zadnji odločilni tekmi pa jo je premagala prav ekipa Zavrča.

»ND Triglav 2000 ni vesel za tisto, kar se je zgodilo NK Zavrč, veseli pa smo zase, ker je Gorenjska nogometno po eni plati izredno razvita (množičnost, delo z mladimi, nadarjeni igralci), po drugi pa nerazvita (podpora politike, gospodarstva, medijev) in po lastni krivdi (ozkost interesov) tudi neuspešna. Potrudili se bomo, da bomo še naprej po delu z mladimi, organiziranosti, športnemu in poštenemu pristopu klub svetle tradicije in pokončne drže. Vsem, ki so verjeli v Triglav, se zahvaljujemo. Našemu klubu pa ugleda (enotna podpora IO NZS) ne daje višja ali nižja liga, ampak vsebina in način delovanja,« je po slabem mesecu povratka med slovenska drugoligaška moštva poudaril direktor Triglav Gorenjske Miran Šubic.

Tako bosta Gorenjska in Kranj vendarle tudi v novi sezoni imela svojega nogometnega drugoligaša. Poleg Triglava Gorenjske pa bodo v 2. SNL nastopali še: Livar Ivančna Gorica, Bonfika, Bela krajina, Aluminij, Mura 05, Zagorje, Krško, Šentjur in Olimpija.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Železniki / torek, 22. junij 2021 / 14:13

Jutri začetek Čipkarskih dni

V Železnikih se bodo jutri začeli 59. Čipkarski dnevi, hkrati pa bo potekal tudi mednarodni projekt na temo prostovoljstva in udejstvovanja mladih pri ohranjanju dediščine.

Objavljeno na isti dan


Razvedrilo / sreda, 2. december 2015 / 12:52

Vse, kar diši po svingu

Festivalna dvorana je v petek minila v znamenju glasbe izpred sedemdesetih in več let. Odlična In the Mood z radovljiškim Bid Bangom.

Kronika / sreda, 2. december 2015 / 12:43

Izsiljeval osamljene moške

Kranj – Ljubljanski policisti zaradi izsiljevanja obravnavajo 41-letnega moškega, ki je morda svoje žrtve našel tudi na Gorenjskem. V preiskanem primeru je osumljeni iskal moške, ki so preko oglasa...

Zanimivosti / sreda, 2. december 2015 / 12:19

Vsako jutro tisoč gibov

Jutranjo telovadbo na prostem po metodi dr. Nikolaya Grishina Tisoč gibov so začeli tudi v Žabnici. Razgibavajo se vsako jutro ob vsakem vremenu, le ob nedeljah si vzamejo prosto.

Razvedrilo / sreda, 2. december 2015 / 12:16

Praznujeta dvojni jubilej

Zakonca Petra in Jadran Tomšič iz Medvod sta v Klubu Jedro pripravila praznovanje z dvojnim razlogom: oba praznujeta okrogel osebni jubilej, letos pa minevajo tudi tri desetletja od njune poroke.

Šport / sreda, 2. december 2015 / 12:11

Plezalne legende znova v steni

Na desetih plezalnih dnevih Kranja so sezono zaključili športni plezalci, v steni in pod njo pa smo znova videli tudi številne legende slovenskega plezanja.