V Spodnje Duplje je po drogo hodilo več kot trideset odvisnikov. Nekateri so jo zaužili kar na igrišču podružnične šole. (Foto: Matjaž Gregorič)

Sredi vasi prodajali drogo

Kriminalisti so prejšnji teden prijeli trojico, ki je v Spodnjih Dupljah preprodajala drogo. V vas so na ta način privabili tudi do dvajset narkomanov na dan.

Kranj - Kranjski kriminalisti so prejšnji teden odvzeli prostost 45-letnemu Kranjčanu, 22-letni Kranjčanki in dve leti starejšemu Ljubljančanu, ki so gorenjske odvisnike zalagali s prepovedano drogo. »Ugotovili smo, da je skupina prodajala drogo odvisnikom v najetem stanovanju v okolici Kranja. Pri svojem delu smo zbrali dokaze o storitvi najmanj 81 kaznivih dejanj neupravičene proizvodnje mamil in prometa z mamili,« je dejal Simon Velički, vodja sektorja kriminalistične policije pri Policijski upravi Kranj. Skupina naj bi prodajala predvsem heroin in kokain. Čeprav je bil prvi gorenjski kriminalist zelo skrivnosten in ni želel razkriti kraja, kjer so osumljeni izvajali trgovino z drogo, se je zanj kmalu izvedelo – Spodnje Duplje. Ne nazadnje so o neželenih prodajalcih bele smrti v svojem okolju razpravljali celo na občinskem svetu v Naklem.

Policisti so pred približno pol leta postali pozorni na povečano število odvisnikov v vasi, o njih so jih obvestili tudi vaščani, ki so zahtevali takojšnje ukrepanje. Ko so krajanom razložili, da ima kriminalistična preiskava svoje zakonitosti in je za zbiranje trdnih dokazov treba nekaj več časa, so kriminalisti naleteli na razumevanje in z njimi vzpostavili celo partnerski odnos, je bil zadovoljen Velički. Pri svojem delu so kriminalisti od začetka aprila do zaključne akcije (18. junija) uporabljali tudi prikrite preiskovalne ukrepe. »Ugotovili smo, da je skupina prodajala mamila več kot tridesetim odvisnikom z vse Gorenjske. S pomočjo prikritih ukrepov smo zbrali dokaze o prodaji predvsem heroina in kokaina v skupni vrednosti petnajst tisoč evrov. Dokaze imamo za prodajo 375 gramov heroina in 30 gramov kokaina,« je sporočil Velički.

Po ugotovitvah kriminalistov je Ljubljančan z drogo zalagal Kranjčana, onadva pa sta jo nato prodajala odvisnikom: kokain po ceni 60 do 65 evrov za gram, heroin po 30 do 35 evrov za gram in tablete po dva evra. »Dnevno je na njun naslov prišlo tudi do dvajset oseb, nekateri pa so si drogo vbrizgali kar v bližini tamkajšnje šole,« je še dejal Velički. V dveh hišnih preiskavah mamil sicer niso našli, so pa kriminalisti zasegli vse druge dokaze o preprodaji droge: od tehtnice do zabeležk o dolžnikih.

Na Gorenjskem so policisti do konca maja ugotovili 60 kaznivih dejanj s področja drog, kar je za tretjino manj kot lani. V porastu je predvsem uporaba kokaina in sintetičnih drog.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kranj / sreda, 26. junij 2019 / 08:57

Nograšek bo poklicni podžupan

Kranj – Kranjski mestni svetniki so na junijski seji potrdili predlog župana Matjaža Rakovca, da se v kadrovskem načrtu občine poveča število funkcionarjev, tako da bo poleg podžupana Janeza Černet...

Objavljeno na isti dan


Prosti čas / petek, 22. april 2011 / 07:00

Karaoke na obisku

Obiskali smo opevano zabavo za samske, praznovali drugi rojstni dan z Vertigosom in se pridružili ljubiteljem karaok v tržiški Casi Latini.

Kranjska Gora / petek, 22. april 2011 / 07:00

Z električnim kolesom po Kranjski Gori

V TIC Kranjska Gora si je od danes naprej mogoče izposoditi kolo na električni pogon. Za dvorano Vitranc so uredili tudi javno dostopno elektro polnilnico.

Preddvor / petek, 22. april 2011 / 07:00

Pohod k bolnici Košuta

Bašelj - Minulo soboto je Občinski odbor borcev za vrednote NOB Preddvor organiziral spomladanski pohod k partizanski bolnici Košuta, ki je na višini 1034 metrov na poti iz Bašlj...

GG Plus / petek, 22. april 2011 / 07:00

Vaš razgled

GG Plus / petek, 22. april 2011 / 07:00

Kronika tedna

Rupar toži novinarja Nekdanji tržiški župan in državni poslanec Pavel Rupar na vrhniškem sodišču toži novinarja Tonija Perića, poročajo mediji. Tožba je povezana z af...