Jubilej loške akademije
Ob 70-letnici Muzejskega društva Škofja Loka so na slavnostni akademiji svojemu članu in nekdanjemu predsedniku dr. Francetu Štuklu podelili listino častnega člana.
Škofja Loka - Muzejsko društvo Škofja Loka je nastalo leta 1937 na pobudo profesorskega ceha, ki je ocenil, da Loka potrebuje muzejsko zbirko. Že po dveh letih je bil ustanovljen muzej, poslanstvo društva pa je ostalo pospeševanje domoznanstva v zgodovinskem, narodopisnem in prirodopisnem oziru na ozemlju bivšega freisinškega gospostva, kakor veleva drugi člen pravil Muzejskega društva, sprejetih na ustanovnem sestanku 23. julija 1937. Sedanji predsednik Aleksander Igličar je na prireditvi na Loškem gradu dejal, da muzejsko društvo že vsa desetletja sooblikuje loško kulturno in družbeno življenje, v njem so zbrani izobraženci različnih profilov, tako da mu mnogi rečejo kar loška akademija znanosti in umetnosti. Vanj bodo v prihodnje skušali pritegniti tudi mlajše ljudi, saj je nadvse pomembno, da se ljudje zavemo svojih korenin, saj s spoznavanjem lastne zgodovine in identitete lažje razumemo in sprejemamo tudi druge, kar je ob trenutnem predsedovanju Slovenije EU tudi sporočilo medkulturnega dialoga. Župan občine Škofja Loka Igor Draksler je na akademiji izrazil priznanje društvu, brez katerega v Loki ne bi bilo muzeja, arhiva in najbrž tudi ne tisočletnega vedenja o zgodovini mesta in okolice.
Društvo ima vrsto uglednih članov, eden od njih je tudi dr. France Štukl, zgodovinar in umetnostni zgodovinar, član od leta 1964, bližnji sodelavec ustanovnih članov dr. Pavla Blaznika in dr. Franceta Planine. Ker je društvu s svojim delom dal trajni pečat, so mu na slovesnosti ob 70-letnici izročili listino častnega člana. V svoji zahvali za tako ugleden naslov je segel v zgodovino delovanja muzejskega društva, ki ga imenujejo loška akademija znanosti in umetnosti, leta 1954 prvič izdane Loške razglede pa loška enciklopedija. O njegovi sedanjosti pa je dejal, da današnja ekipa sodelavcev ob pomoči sodobne tehnologije in žlahtne tradicije lahko še naprej dobro delala.
Ob 70-letnici društva je izšla fotomonografija Pisana Loka Škofja Loka avtorja Franceta Steleta. Knjigo z več kot dvesto fotografijami starodavnega mesta in okolice ter zgodovinskim pregledom njegove tisočletne preteklosti so na akademiji izročili v dar nekaterim uglednim članom društva, dr. Branku Berčilu, Svetku Kobalu, Antonu Ramovšu, Alfonzu Zajcu in vdovi prvega predsednika društva Zori Blaznik ter predstavnikom nekaterih institucij. Glasbeni čar so prireditvi vdihnile flavtistke Glasbene šole Škofja Loka.