Loški rokometaši so si v petih desetletjih priborili mesto med najboljšimi slovenskimi rokometnimi ekipami, zlasti pa so ponosni na svojo rokometno šolo.

Ponosni zlasti na mlade

Škofjeloški rokometaši so si občinsko priznanje zaslužili prav v letu, ko so postali najboljši rokometni kolektiv v Sloveniji, ob članski ekipi pa so blesteli zlasti mladi rokometaši.

Škofja Loka – Pol stoletja mineva, odkar je ekipa loških fantov odigrala prvo prijateljsko rokometno tekmo z ekipo Medvod. Čeprav so v Medvodah izgubili kar s 34 : 3, jim ta poraz ni vzel volje do igranja in tako lahko danes, po petdesetih letih, ponosno praznujejo jubilej, ob katerem so si zaslužili tudi občinsko priznanje, srebrni grb občine Škofja Loka.

»To priznanje je za nas pomembno predvsem zato, ker vidimo, da naše delo cenijo tudi drugi,« pravi dolgoletni rokometni delavec in loški podžupan Jože Galof, ki je zadnja leta tudi direktor loškega rokometnega društva. To od prejšnjega tedna nosi ime po novem pokrovitelju, Merkurju. »Ravno v letu, ko praznujemo 50-letnico rokometa v Škofji Loki, smo resnično ponosni na uspehe vseh selekcij, zlasti mladih, saj je bila ravno vzgoja mladih rokometašev v klubu vedno najpomembnejša. Prav letos so rokometaši mladih selekcij osvojili najboljše rezultate v vsej zgodovini kluba, saj so bili tako mladinci kot starejši dečki državni prvaki, tudi druge ekipe pa so bile med najboljšimi v Sloveniji. Članska ekipa je osvojila osmo mesto, kar je za povratnike v elitno slovensko ligo lep uspeh. Ker pa je ekipa Gold cluba odstopila iz evropskega pokalnega tekmovanja, bomo mi prevzeli njihovo mesto in v novi sezoni nastopili tudi v evropskem pokalu EHF,« pravi direktor Jože Galof, ki mu – tako kot številnim drugim klubskim možem na čelu z novim predsednikom Srečom Barbičem - ne manjka volje za delo tudi v prihodnjih letih.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kranj / sreda, 26. junij 2019 / 08:44

Na pomoč kranjski bolnišnici

Vlada je pred nedavnim s sklepom iz naslova ustanoviteljskih obveznosti zagotovila dobrih 930 tisoč evrov, s katerimi bo Bolnišnica za ginekologijo in porodništvo (BGP) Kranj lahko poplačala zapadle o...

Objavljeno na isti dan


Radovljica / / 07:00

Gosposka ulica ni več gosposka

Ulica, ki ji Kroparji pravijo "gosposka", ni niti malo gosposka. Torkovo neurje jo je razdejalo, prav tako tudi del državne ceste proti Dražgošam in številne druge objekte. Staro vaško jedro bo potreb...

Gorenjska / / 07:00

Bohinj odrezan od sveta

V sredo so Bohinj obiskali kar trije ministri, čeprav to ni bilo v načrtu.

Škofja Loka / / 07:00

Dijaki dva dni brez pouka

V Šolskem centru Poden je v sredo in četrtek zaradi torkovega neurja odpadel pouk.

Škofja Loka / / 07:00

Selška Sora pustošila tudi v Loki

Tudi v Škofji Loki so v torkovem neurju zaskrbljeno strmeli v strugo Sore, ki je popoldne začela naraščati, kmalu pa je prestopila bregove.

Kamnik / / 07:00

Poplavljena Tuhinjska dolina

Najhuje je poplavila Pšata, veliko škodo pa je močno deževje povzročilo tudi na Kamniškem.