Otroška peresa

Pomladne sanje

 

Zjutraj, ko se iz sanj zbudim,

pogledam na uro in se zgrozim.

Vidim, da sem cel pouk prespala doma,

že iz vrtca je moja sestrica prišla.

 

Kaj jaz morem,

pomladne sanje so me vase potegnile,

tudi če tri mačke bi mi na uho mijavkale,

ne bi me zbudile.

 

Jutri je Gregorjevo,

ko se ptički ženijo.

Tudi jaz sem čudna vsa.

Ali sem zaljubljena?

 

Danes imam rdeča lica.

zdi se mi,

da najraje bi poletela kot ptica.

Ampak vem,

da to ni mogoče,

saj je sestrica v sobi in se joče.

 

Vem, da takoj bi mamo poklicala,

ki bi me okregala.

Zdaj pomladnih sanj je konec,

saj me zbudil je budilkin zvonec.

 

Jenny Teofilović, 4. s, PŠ Goriče

 

Če bi izginili vsi prometni znaki

 

Če znakov ne bi več bilo,

prekrške bi vozniki delali zelo.

Vsi vozili bi hitreje,

prekoračili vse varne meje.

 

Pravila postala prava bi reč,

sploh jih ne bi bilo več.

Zato je bolje, da znaki ostanejo,

preden vozniki avte zadenejo.

 

Manca Florjančič, 2. razred, PŠ Besnica

 

Kdo sem jaz

 

Ime mi je Rok. Živim na Trati 16, v zeleni hiši. Imam sestrico Brino, očija Aleša in mamico Barbaro. Imamo se lepo, ker smo lahko zunaj. Veliko se igramo in telovadimo v naši telovadnici. Ko bom velik, bom računalničar, ker rad igram in delam na računalniku. Najraje vozim letalo na daljinca.  Rodil sem se januarja leta 2000. Zanima me vse o vesolju, zato gledam knjige o vesolju. Hodim na karate in igram na kitaro. V šoli mi je najljubši predmet likovni pouk, ker ustvarjamo z različnimi materiali. Pozimi rad smučam in se veselim, da gremo na Roglo.

 

Rok Štular, 2. r, PŠ Besnica

 

Ime mi je Filip. Živim v hiši marelične barve z mamico, očijem in s sestrico. Pri nas je vedno vse razmetano. Povsod so lego kocke, plišasti medvedki in copati. Rodil sem se leta 2000 in imam veliko dobrih lastnosti in malo slabih. V šoli mi je najbolj všeč likovna vzgoja. To zato, ker zelo rad ustvarjam. Včasih z izdelkom nisem zadovoljen, toda drugim je všeč. Najraje grem na morje. Še posebej, če gremo z letalom. Tam živimo v hotelu. Vsak dan se peljemo na plažo. Tam se potapljam, plavam in delam gradove. Lani sem naredil tudi avto. Ko bom velik, bom mogoče arheolog. Iskal bom kosti, stare predmete in orožja. Ampak najprej moram zaključiti šolo. Upam, da mi bo uspelo.

 

Filip Pogačnik, 2. r, PŠ Besnica

 

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kronika / torek, 25. junij 2013 / 09:53

Nepridipravi kradli po hišah

Kranj, Bled - Gorenjski policisti so te dni spet obravnavali tatvini, ki so ju izvršili neznanci na način, da so z različnimi izgovori zamotili lastnike, nato pa skrivaj vstopili v stanova...

Objavljeno na isti dan


Splošno / torek, 21. december 2010 / 07:00

Anketa: Enotni kot nikoli prej in potem

Dvajset let je, odkar smo se na plebiscitu izrekli za svojo lastno državo. Kako danes na to gledajo državljani, so se naša takratna pričakovanja izpolnila?

GG Plus / torek, 21. december 2010 / 07:00

Ekstremna kuhinja nenavadnih kombinacij

Včasih so jo poimenovali kar 'hudičeva', potem pa so gostje sem in tja malce čudno pogledali, češ saj vendar prihaja novo leto, december je bolj prazničen, čemu torej tako ime. Pa jim je ekipa zn...

GG Plus / torek, 21. december 2010 / 07:00

Muškatna juha z ingverjem in kapesanto

Juha, primerna za zimske dni, pravi kuharski mojster Tomaž Polenec.

GG Plus / torek, 21. december 2010 / 07:00

Harmonija barv in okusa

Kranjski Brioni. Restavracija, bistro, kavarna in lounge bar.

Nasveti / torek, 21. december 2010 / 07:00

Jaslice

Nisem prepričan, ali je božič največji cerkveni praznik, sem pa toliko bolj, da je najlepši. Verjetno, ker je decembra, ki ga imamo za tako lep mesec in ker se je usedel čisto na koncu leta, ko že vsi...