Zbijali tarčo z vedrovko

Mavčiče - Več kot dvesto mladih gasilcev - 79 ekip, v vsaki po trije člani - iz prostovoljnih gasilskih društev občine Kranj se je v soboto udeležilo orientacijskega teka gasilske mladine v organizaciji mladinske komisije pri Gasilski zvezi Mestne občine Kranj (GZ MOK). Gostitelj tekmovanja je bilo Prostovoljno gasilsko društvo (PGD) Mavčiče, ki letos praznuje stoletnico delovanja. Tekmovali so v treh kategorijah: mlajši pionirji in pionirke, starejši pionirji in pionirke ter mladinci in mladinke. »Za naloge so imeli zbijanje tarče z vedrovko, reševanje testov prve pomoči, poznavanja narave in prometnih znakov. Med športnimi disciplinami sta bili prenos teniških žogic in streljanje na gol, med gasilskimi disciplinami pa naj omenimo še vezanje vozlov, spajanje cevi na trojak, povijanje cevi in izbira pravega gasilnega aparata,« je povedal Stane Stenovec, predsednik PGD Mavčiče. Organizacijo tekmovanja je pohvalil tudi predsednik GZ MOK Jože Derlink.

Prvo- in drugouvrščeni v vsaki kategoriji se bodo udeležili regijskega tekmovanja. To so: med mlajšimi pionirkami ekipa Mavčiče 1 (drugo mesto) in Mavčiče 2 (prvo mesto). Med mlajšimi pionirji ekipa Breg ob Savi (drugo mesto) in Predoslje 3 (prvo mesto). Med starejšimi pionirkami ekipa Stražišče 2 (drugo mesto) in Mavčiče (prvo mesto). Med starejšimi pionirji ekipa Mavčiče 1 (drugo mesto) in Predoslje 3 (prvo mesto). Med mladinkami ekipa Podblica (drugo mesto) in Mavčiče (prvo mesto). Med mladinci pa ekipa Podblica (drugo mesto) in Mavčiče (prvo mesto).

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko četrtek, 17. februar 1949

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Prosti čas / nedelja, 28. oktober 2007 / 07:00

Deset let Špas teatra

Špas teater iz Mengša prisega na dobro komedijo. V soboto je gledališče slavnostno praznovalo svoj deseti rojstni dan.

Objavljeno na isti dan


Kranjska Gora / četrtek, 8. oktober 2015 / 15:28

Za igrišče pridobivajo papirje

Občina Kranjska Gora je poleti v last dobila zemljišča, na katerih bo v javno-zasebnem partnerstvu razširila igrišče za golf. Trenutno urejajo dokumentacijo, o datumih gradnje še ne govorijo.

Gospodarstvo / četrtek, 8. oktober 2015 / 15:28

Huda kriza v prireji mleka

Minister Dejan Židan na sejmu v Komendi: »Jaz sem prvi, ki razumem kmete, zakaj pripravljajo protestne shode. Kriza je huda zlasti v prireji mleka.«

Naklo / četrtek, 8. oktober 2015 / 15:18

Trinajst vasi v eno občino

»Mlada je občina, a več stoletij so stari njeni kraji,« je voditeljica Nataša Kne nagovorila zbrane ob praznovanju dvajsetletnice Občine Naklo.

Razvedrilo / četrtek, 8. oktober 2015 / 15:17

Miss Universe Slovenije 2015 je postala Konjičanka

Tokrat se je izbor za miss universe Slovenije 2015 za gorenjske predstavnice zaključil brez višjih uvrstitev, najlepša pa je postala devetnajstletna Ana Haložan iz Slovenskih Konjic.

Cerklje na Gorenjskem / četrtek, 8. oktober 2015 / 14:49

Najlepša vas letos Šmartno

V Cerkljah so že šestič podelili priznanja najlepše urejenim vasem, ulicam in objektom.