Marko (Foto: arhiv GG)

Puding manija

Dobra dva tedna sta že za tekmovalci enega najbolj razširjenih oglasnih sporočil z dodanimi vložki, prirejenimi realnosti na svetu - Big Brother.

Ta teden je bilo že bolj napeto, saj so imeli stanovalci celo kaj početi. No, eni bolj, drugi manj. Podložniki, torej tisti 'luzerji', ki jih Marko - nič več brezdomec iz Ljubljane, na njihov drugi skupni petek ni izbral in povabil med udobje, bogastvo, jedačo in pijačo, so se morali ta teden kar potruditi.

Kuhati so morali pudinge in kuhali so tudi mulo. Komu pa bi bilo všeč, da gleda nažrte kolege na oni strani rešetk, medtem ko sami ob koncu niso imeli niti kruha!?! In kako lepo so se kregali in zmerjali, kot da bi bila priprava pudinga podobna vsaj sestavljanju avtomobila, če ne celo kvantna fizika. A kaj, pomanjkanje hrane in ljubezni naredi svoje.

Zato pa ni jasno, kaj so si mislili tako imenovani 'gospodarji'. Marsikdo si sebe v tej največji kontejnerski hiši lažje predstavlja v lepšem in bogatejšem delu stanovanja, verjamem pa, da si marsikdo težko predstavlja, zakaj hudiča se v tem delu kregajo. Kaj jim je hudega?!? Narobe je bilo (1), da se imata Sandi in Dada rada in si malce izkazujeta ljubezen in se zato včasih umakneta (tega sicer nisem opazil, bolj to, da sta se lovila kot sedmošolca). Narobe je bilo (2), da se Sara želi učiti kuhanja, pa pri tem drugih ne pusti zraven. Narobe je bilo (3), da Dada ni želela jesti pudinga. Narobe je bilo (4), ker se Marko preveč umika … Ko smo že pri Marku. Njegova frizura je 'zakon'. Ne, da bi se sam kdaj tako ostrigel, ampak za takšen šov … Zakon!

Ali se tako zgodaj že lahko govori o favoritih, ne vem. A naj mi bo dovoljena špekulacija. V dosedanjih šovih, kjer so odločali le glasovi gledalk in gledalcev, jo je vedno najbolje odnesel tisti, ki je bil na začetku najbolj neopazen in/ali malce eksotičen. Seveda so se ga zaradi tega morali lotiti tudi sotekmovalci, a za to je še čas. Komaj dobra dva tedna po začetku šova napovedujem zmagovalca: to je Naske. Priden, tih, miren, kmalu bo začel najedati in deliti gledalce. Ravno pravšnji. In še vsaj tako ubog je kot Marko, saj »me mama živi s štiristoevrsko penzijo«, je razkril prejšnji teden. Tekmovalke tako ali tako nimajo možnosti, saj glasujejo v glavnem punce.

In puding? Tudi meni ni bilo jasno, zakaj so ga toliko skuhali, razen da so se v petkovi oddaji z njim obmetavali. Nina, glavna zvezda šova, pa v smeh.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Zanimivosti / petek, 26. junij 2009 / 07:00

V Dragočajni imeli slovenski dan

Dragočajna – V organizaciji TD Dragočajna–Moše je v nedeljo v kampu Smlednik potekala prireditev Slovenski dan v Dragočajni. »Namen prireditve je gostom kampa in vsem obiskovalcem predstav...

Objavljeno na isti dan


GG Plus / sobota, 6. november 2021 / 21:08

Gospodarji in služinčad

Predzadnjo majsko nedeljo v letu 1847 je bila Ana Žagar (20), dekla pri Antonu Trohi v Babnem Polju, sama doma in si je likala obleko. Po kosilu je stopil v sobo k njej gospodarjev sin s sosedovim...

Slovenija / sobota, 6. november 2021 / 21:03

Literarna pohodniška pot v Železni Kapli

Železna Kapla je bila pretekli petek v znamenju kulture. Zvečer je bila v farni dvorani predstava glasbene komedije Hotel Obir, ki so jo odigrali člani domačega Slovenskega prosvetnega društva Zarj...

Šport / sobota, 6. november 2021 / 21:02

Gorenjski odbojkarski derbi Kamničanom

Na tekmi Sportklub prve odbojkarske lige za moške so odbojkarji Calcita Volleyja doma premagali Hišo na kolesih Triglav.

Zanimivosti / sobota, 6. november 2021 / 16:18

Prestižna nagrada poti Juliana Trail

Kranjska Gora – Britansko združenje turističnih novinarjev (BGTW) je konec oktobra na vsakoletni gala večerji podelilo nagrade zmagovalcem mednarodnih nagrad za turizem v letu 2020. Pohodniška pot...

Gospodarstvo / sobota, 6. november 2021 / 16:17

Gorenjska banka kupila Sberbank

Gorenjska banka je v okviru širitve svoje bančne skupine na trgih srednje in vzhodne Evrope podpisala tudi pogodbo o nakupu Sberbank banke v Sloveniji.