Marko (Foto: arhiv GG)

Puding manija

Dobra dva tedna sta že za tekmovalci enega najbolj razširjenih oglasnih sporočil z dodanimi vložki, prirejenimi realnosti na svetu - Big Brother.

Ta teden je bilo že bolj napeto, saj so imeli stanovalci celo kaj početi. No, eni bolj, drugi manj. Podložniki, torej tisti 'luzerji', ki jih Marko - nič več brezdomec iz Ljubljane, na njihov drugi skupni petek ni izbral in povabil med udobje, bogastvo, jedačo in pijačo, so se morali ta teden kar potruditi.

Kuhati so morali pudinge in kuhali so tudi mulo. Komu pa bi bilo všeč, da gleda nažrte kolege na oni strani rešetk, medtem ko sami ob koncu niso imeli niti kruha!?! In kako lepo so se kregali in zmerjali, kot da bi bila priprava pudinga podobna vsaj sestavljanju avtomobila, če ne celo kvantna fizika. A kaj, pomanjkanje hrane in ljubezni naredi svoje.

Zato pa ni jasno, kaj so si mislili tako imenovani 'gospodarji'. Marsikdo si sebe v tej največji kontejnerski hiši lažje predstavlja v lepšem in bogatejšem delu stanovanja, verjamem pa, da si marsikdo težko predstavlja, zakaj hudiča se v tem delu kregajo. Kaj jim je hudega?!? Narobe je bilo (1), da se imata Sandi in Dada rada in si malce izkazujeta ljubezen in se zato včasih umakneta (tega sicer nisem opazil, bolj to, da sta se lovila kot sedmošolca). Narobe je bilo (2), da se Sara želi učiti kuhanja, pa pri tem drugih ne pusti zraven. Narobe je bilo (3), da Dada ni želela jesti pudinga. Narobe je bilo (4), ker se Marko preveč umika … Ko smo že pri Marku. Njegova frizura je 'zakon'. Ne, da bi se sam kdaj tako ostrigel, ampak za takšen šov … Zakon!

Ali se tako zgodaj že lahko govori o favoritih, ne vem. A naj mi bo dovoljena špekulacija. V dosedanjih šovih, kjer so odločali le glasovi gledalk in gledalcev, jo je vedno najbolje odnesel tisti, ki je bil na začetku najbolj neopazen in/ali malce eksotičen. Seveda so se ga zaradi tega morali lotiti tudi sotekmovalci, a za to je še čas. Komaj dobra dva tedna po začetku šova napovedujem zmagovalca: to je Naske. Priden, tih, miren, kmalu bo začel najedati in deliti gledalce. Ravno pravšnji. In še vsaj tako ubog je kot Marko, saj »me mama živi s štiristoevrsko penzijo«, je razkril prejšnji teden. Tekmovalke tako ali tako nimajo možnosti, saj glasujejo v glavnem punce.

In puding? Tudi meni ni bilo jasno, zakaj so ga toliko skuhali, razen da so se v petkovi oddaji z njim obmetavali. Nina, glavna zvezda šova, pa v smeh.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Splošno / ponedeljek, 23. junij 2008 / 07:00

Slovenijo naredil še lepšo

Tomo Jeseničnik je prav tak Korošec, kakršne jih imamo drugi Slovenci v svojih romantičnih predstavah. Prijeten in preprost, a na neki način drugačen. Kot je posebna njegova monografija Slovenija v pr...

Objavljeno na isti dan


Kranj / petek, 25. maj 2007 / 07:00

Kranjski vrtci so najdražji

Zaradi visoke nagrade ravnateljici Kranjskih vrtcev za delovno uspešnost smo naredili primerjavo cen vrtcev v Kranju, na Jesenicah in v Radovljici.

Kranj / petek, 25. maj 2007 / 07:00

Še večja knjižnica

Svetniki so soglašali s povečanjem površine za novo Osrednjo knjižnico Kranj v prostorih Globusa. Odprtje naj bi bilo konec leta 2008.

Splošno / petek, 25. maj 2007 / 07:00

Izjemna udeležba kolesarjev na maratonu Mirka Krakerja

V nedeljo, 20. maja, je potekal že 4. kolesarski maraton Kranj–Jezersko v organizaciji Kolesarskega kluba Sava in Zavoda za turizem Kranj. Lepo vreme je prav gotovo pripomoglo k izjemni udeležbi ko...

Splošno / petek, 25. maj 2007 / 07:00

Študentov je vse manj

Letošnji odziv za vpis na fakultete je bil zanimiv. Podatki so pomembni tako za tiste, ki boste letos postali študentje, kot tudi za tiste, ki se vam to obeta v prihodnjih letih.

Splošno / petek, 25. maj 2007 / 07:00

Slava narodu in Ozari

Akademska folklorna skupina Ozara s Primskovega se je ob 55-letnem jubileju vrnila v čas čitalnic in pripravila Veliko besedo, s plesom, petjem, recitacijo, vznesenimi besedami ...