Različna mnenja o prazniku
Na izredni seji so svetniki soglasno potrdili osnutka novega statuta občine in poslovnika občinskega sveta. Mnenja o občinskem prazniku so bila tudi tokrat različna.
Radovljica - Občina nov statut in poslovnik potrebuje predvsem zaradi številnih sprememb zakonodaje v zadnjih letih. »Naša dolžnost je vsebino dokumentov oblikovati tako, da nam bo omogočala učinkovito delo,« je v uvodu v razpravo poudaril predsednik statutarno pravne komisije Tone Pfajfar. Na izredni seji, ki je bila 12. marca namenjena zgolj obravnavi teh dveh aktov, so se pripombe večine svetnikov nanašale predvsem na določbe o krajevnih skupnostih in o stalnih delovnih telesih občinskega sveta. Po mnenju večine razpravljavcev naj bi bili stalni odbori in delovne komisije tudi v novem statutu opredeljeni poimensko. Prav tako se je večina strinjala, da je treba vlogo in pristojnosti krajevnih skupnosti opredeliti natančno, kar so pripravljavci osnutka statuta tudi storili. So pa ob tem predlagali, da bi bilo morda bolje, če bi delovanje krajevnih skupnosti natančno opredeljeval poseben občinski odlok. Anton Pogačnik je v imenu svetniške skupine SDS še predlagal, da se število podžupanov občine v statutu omeji na dva in ne na tri, kot je predlagano v osnutku, Irena Pogačnik v imenu LDS pa, da se zmanjša tudi število članov občinskega sveta.
Večina razpravljavcev se je tudi tokrat opredelila do obeh občinskih praznikov: 5. avgusta, ki obeležuje ustanovitev Cankarjevega bataljona, in 11. decembra, rojstnega dne dramatika Antona Tomaža Linharta. Del svetnikov je ponovno predlagal, da kot občinski praznik v novem statutu ostane le 11. december, drugi vztrajajo, da ima občina tudi v prihodnje dva praznika. »Ponovno predlagamo, da naj se kot edini občinski praznik praznuje 11. december, 5. avgust pa je lahko spominski dan,« je v imenu svetniške skupine SDS ponovno predlagal Anton Pogačnik, medtem ko je Jože Rebec v imenu svetniške skupine SD poudaril, da vztrajajo pri zahtevi, da 5. avgust ostane občinski praznik.
Občinski svet je že v prejšnjem mandatu poskušal sprejeti spremembe obeh aktov, vendar za sprejem ni bilo potrebne večine. Tokrat je za pripravo sprememb in dopolnitev ustanovil petnajstčlansko komisijo, ki je z delom začela marca lani.