Vznemirljive novosti
Z današnjo številko Moje Gorenjske začenjamo novo sezono priloge, ki izhaja v nakladi 100 tisoč izvodov in prihaja v vse domove na širšem območju Gorenjske. Torej tudi na gorenjskem vzhodu, ki so ga politiki nameravali priključiti 'knapom', vendar jim (še) ni uspelo, saj je projekt razdelitve Slovenije na pokrajine obtičal na čereh strankarskih zdrah.
Pustimo torej pokrajine in poglejmo, kaj bo letos novega pri Gorenjskem glasu. Tokrat smo z novostmi resnično pohiteli in najpomembnejše uvedli že na začetku leta. Od februarja pri Gorenjskem glasu izhajajo Deželne novice, časopis Občine Radovljica. Podobno kot že prej na Jesenicah, so se odločili za štirinajstdnevnik, ki ga dobijo vsa gospodinjstva, poleg tega je priložen Gorenjskemu glasu. Jeseniške novice so se v letu in pol dobro 'prijele', radi jih berejo na Jesenicah in drugod po Gorenjskem, Jeseniške novice so postale odlična promocija Jesenic na širšem območju Gorenjske.
V začetku marca je prvič izšla tematska priloga GG + (plus), ki je združila dotedanje priloge Športni glas, Zdravje & lepota in Na potep, dodali smo prilogi Upokojenski glas in Starši & otroci ter seveda uvodni snopič. 'Spomladanski sveženj' je izšel na 64 straneh, saj imata dva svežnja po šestnajst strani na manjšem, prepolovljenem formatu. Kombinacija štirih večjih in dveh manjših svežnjev je pri nas novost, ki jo tiskajo v celovški tiskarni. Priloga GG + bo izhajala vsak prvi petek v mesecu in je Gorenjskemu glasu priložena brezplačno.
Vznemirljivo novost je doživela naša spletna stran z naslovom www.gorenjskiglas.si, saj smo kot prvi v Sloveniji uvedli virtualni časopis, ki predstavlja svetovno novost. S sodelovanjem kanadske firme lahko na vašem računalniškem zaslonu listate Gorenjski glas. Virtualni časopis je enak tiskanemu, razlika je le v tem, da nimate v rokah papirja, temveč ga berete na zaslonu, s pomočjo puščic ali miške, celo s prsti, če imate na dotik občutljiv zaslon. Virtualni časopis omogoča tudi iskanje vsebine po ključnih besedah, posamezne strani lahko natisnete. Novost je na začetku brezplačna, kasneje bomo uvedli naročnino, saj je virtualni časopis lahko hitrejši od tiskanega.
Poseben izziv so stari časopisi, ki predstavljajo vse bolj zanimivo kulturno dediščino. V šestdesetih letih se je nabralo 95 tisoč strani Gorenjskega glasa, ki jih bomo digitalizirati in s tem ohranili, saj se papir vse bolj spreminja v prah. Na naši spletni strani boste tako lahko brskali tudi po starih časopisih, kdaj se bo to zgodilo, je odvisno od denarja, če nam ne bo uspelo hitro, bo postopoma, začenši pri najstarejših letnikih.