Tine Zupan (levo) je najhitreje začel in tudi končal maraton na Goreljeku, ki se ga je udeležilo 36 tekmovalcev.

Izbira maže je skrivnost

Na 1. maratonu Goreljek so na mehki progi smuči najbolje drsele Tinetu Zupanu iz Mošenj, ki pa prave kombinacije smuči in maže ni razkril.

V spomladanskih razmerah je zadnjo nedeljo februarja na Spodnjem Goreljeku na Pokljuki potekalo rekreativno tekmovanje v smučarskem teku na 20 kilometrov. Zmagal je Tine Zupan iz Mošenj pri Radovljici. Za dobri dve minuti je prehitel Metoda Močnika iz Radomelj, tretji je bil Jure Čebašek z Bleda. Pri ženskah je zmagala Tanja Pintar (Laški Rovt).

Že pred startom je bilo jasno, da bodo pomembno vlogo imele smuči. »Danes je odločil material in prava maža. Katera? To je pa skrivnost. Na tem področju imam dolgoletne izkušnje. Bil sem serviser biatloncev. Poleg prave maže je bilo treba na progi izbrati tudi pravo smučino in teči tam, kjer ni bilo toliko zvoženo,« je bil skrivnosten Tine Zupan, letnik 1960, o taktiki pa dodal: »Najprej ugotoviti, kdo bo lahko držal, potem pa naviti. Konkurentov sem se otresel približno na šestem kilometru in do cilja šel svoj tempo.« Za Zupana je bilo slišati, da starejši kot je, boljši je. In kaj pravi na to? »Vse je rutina. Če bi imel tako glavo, ko sem bil mlad, bi bilo vse drugače. Smučarski tek sem začel trenirati šele pri dvajsetih, končal pa pri petintridesetih. Na smuči grem sedaj dvakrat na teden, trikrat pa na kolo.«

Maraton Goreljek je organiziralo ŠD Koprivnik Gorjuše. »Letos je maraton prvič in upam, da bo postal tradicionalen. Proge na Goreljku redno urejamo zadnji dve zimi, saj na Gorjušah ni snega,« je povedal predsednik društva Igor Zupanc.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Bled / petek, 8. maj 2009 / 07:00

Triglav sprejel prve goste

Dobro leto po začetku obnove je svoja vrata znova odprl hotel Triglav ob blejski železniški postaji.

Objavljeno na isti dan


Splošno / sreda, 19. marec 2008 / 07:00

Uspehi gasilcev so odlični

Predsednik PGD Preddvor Ciril Zupin je na volilnem občnem zboru v mesecu februarju predal mesto predsednika Marku Bohincu. Franci Dolinšek pa je prevzel poveljniško mesto od Branka Koširja.

Splošno / sreda, 19. marec 2008 / 07:00

Dogovorjena pravila obnašanja na kmetijskih zemljiščih

Vzpodbudno pismo Zavoda za gozdove nas seznanja s pravili obnašanja lovcev na kmetijskih zemljiščih.

Preddvor / sreda, 19. marec 2008 / 07:00

S kresničkami smo (pre)vidnejši

Preddvorska šola in občinski svet za preventivo in vzgojo v cestnem prometu (SPV) sta tudi letos pripravila skupno preventivno akcijo.

Splošno / sreda, 19. marec 2008 / 07:00

Velik uspeh kegljačev

Kegljaški klub Bela, ki v okviru našega Športnega društva Storžič Preddvor nastopa v medobčinski ligi, v letošnjem prvenstvu nastopa s povprečnim uspehom.

Splošno / sreda, 19. marec 2008 / 07:00

Turisti pohvalijo, a tudi grajajo

Študentke, zaposlene v turistični poslovalnici, so posredovale obiskovalcem informacije po telefonu in po e-pošti.