Odlagališče na širšem vodovarstvenem območju vodnega zajetja Babji mlin

Odlagališče v bližini zajetja

Odlagališče odpadkov ob cesti Podnart-Prezrenje predstavlja nevarnost za vodno zajetje Babji mlin.

Podnart – »Novo vodstvo krajevne skupnosti se že vse od izvolitve prizadeva, da bi skupaj z občino in Komunalo Radovljica uredili odlagališče gradbenih odpadkov ob cesti iz Podnarta proti Prezrenjam. Predlagamo takojšnjo sanacijo oz. zasutje odlagališča,« je povedala predsednica sveta KS Darija Bešter in dodala, da je bilo to odlagališče nekdaj namenjeno odlaganju gradbenih odpadkov z območja domače krajevne skupnosti. Čeprav so odlagališče zavarovali z rampo, ki je bila zaklenjena, s tem niso mogli preprečiti, da ne bi občani tja »na črno« odlagali tudi komunalnih odpadkov. Problem je še toliko večji, ker lastništvo zemljišča, na katerem je odlagališče, ni urejeno in ker se odlagališče nahaja na širšem vodovarstvenem območju vodnega zajetja Babji mlin, iz katerega se s pitno vodo oskrbujejo gospodinjstva iz Podnarta in dela Ovsiš. Krajevna skupnost je lani na problem opozorila tudi občino.

Kot je povedal Drago Finžgar, direktor Komunale Radovljica, so lani odpeljali z odlagališča nekaj komunalnih odpadkov in z nasipom pred rampo fizično preprečili nadaljnje odlaganje odpadkov. Vse dosedanje analize vode so jim pokazale, da odlagališče doslej še ni ogrozilo sicer zelo kvalitetnega vodnega vira, vendar pa vseskozi predstavlja potencialno grožnjo. Ker na širšem varstvenem območju zajetja ni dovoljeno odlagati odpadkov, se zavzemajo za ureditev odlagališča, ena od možnosti je tudi ta, da bi ga sanirali z izkopanim materialom z avtoceste.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gorenjska / ponedeljek, 24. junij 2019 / 15:09

Praznujemo dan državnosti

S slavnostno sejo državnega zbora in osrednjo proslavo v Ljubljani bomo proslavili jutrišnji dan državnosti. Proslavljajo tudi v številnih krajih po Gorenjskem.

Objavljeno na isti dan


Škofja Loka / sreda, 1. julij 2009 / 07:00

Slavnostna akademija ob občinskem prazniku

Škofja Loka - Sinoči ob 19. uri je bila na Loškem gradu slavnostna akademija ob letošnjem občinskem prazniku. Kulturni program sta oblikovala pevka Manca Izmajlova...

Nasveti / sreda, 1. julij 2009 / 07:00

Kurja črevca za izsušeno kožo

Kurja črevca oz. navadno zvezdico le malokdo ceni kot zdravilno zel, za večino je žal le nadležen plevel - kar je precej krivično do črevc, saj jih zemlja obožuje, ker jo varujejo pred izsušitvijo. Pr...

Kronika / sreda, 1. julij 2009 / 07:00

Kriminal

Iz garaže ukradli luksuzni avtomobil Hrušica, Kranj - V noči na soboto je neznani storilec iz garaže na območju Hrušice ukradel štiri leta star BMW 73...

Žirovnica / sreda, 1. julij 2009 / 07:00

V Mostah odkrili nov kip

Ob letošnjem spominskem dnevu občine Žirovnica so odkrili repliko kipa talca, uničenega januarja lani.

Gospodarstvo / sreda, 1. julij 2009 / 07:00

Tomažu kosa dobro reže

Kmet Tomaž Oblak z Jame pri Mavčičah je letos spet postal državni prvak v košnji z ročno koso. Poleti se bo udeležil svetovnega in evropskega prvenstva.