Odlagališče na širšem vodovarstvenem območju vodnega zajetja Babji mlin

Odlagališče v bližini zajetja

Odlagališče odpadkov ob cesti Podnart-Prezrenje predstavlja nevarnost za vodno zajetje Babji mlin.

Podnart – »Novo vodstvo krajevne skupnosti se že vse od izvolitve prizadeva, da bi skupaj z občino in Komunalo Radovljica uredili odlagališče gradbenih odpadkov ob cesti iz Podnarta proti Prezrenjam. Predlagamo takojšnjo sanacijo oz. zasutje odlagališča,« je povedala predsednica sveta KS Darija Bešter in dodala, da je bilo to odlagališče nekdaj namenjeno odlaganju gradbenih odpadkov z območja domače krajevne skupnosti. Čeprav so odlagališče zavarovali z rampo, ki je bila zaklenjena, s tem niso mogli preprečiti, da ne bi občani tja »na črno« odlagali tudi komunalnih odpadkov. Problem je še toliko večji, ker lastništvo zemljišča, na katerem je odlagališče, ni urejeno in ker se odlagališče nahaja na širšem vodovarstvenem območju vodnega zajetja Babji mlin, iz katerega se s pitno vodo oskrbujejo gospodinjstva iz Podnarta in dela Ovsiš. Krajevna skupnost je lani na problem opozorila tudi občino.

Kot je povedal Drago Finžgar, direktor Komunale Radovljica, so lani odpeljali z odlagališča nekaj komunalnih odpadkov in z nasipom pred rampo fizično preprečili nadaljnje odlaganje odpadkov. Vse dosedanje analize vode so jim pokazale, da odlagališče doslej še ni ogrozilo sicer zelo kvalitetnega vodnega vira, vendar pa vseskozi predstavlja potencialno grožnjo. Ker na širšem varstvenem območju zajetja ni dovoljeno odlagati odpadkov, se zavzemajo za ureditev odlagališča, ena od možnosti je tudi ta, da bi ga sanirali z izkopanim materialom z avtoceste.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gospodarstvo / nedelja, 25. junij 2023 / 08:31

Časi vse bolj negotovi

V Klubu slovenskih podjetnikov iščejo predloge za izboljšanje podjetniške klime v Sloveniji. Rešitve vidijo v večji povezanosti in enakomernejšem regionalnem razvoju.

Objavljeno na isti dan


Gospodarstvo / ponedeljek, 1. november 2010 / 07:00

Minister predlagal komisijo za reševanje prašičereje

Luksemburg - Minister za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano Dejan Židan je na nedavnem zasedanju Sveta EU kmetijskih in ribiških ministrov predlagal ustanovitev posebne skupine z...

Kranjska Gora / ponedeljek, 1. november 2010 / 07:00

Prva seja novega občinskega sveta

Kranjska Gora - V sredo se je v Kranjski Gori na konstitutivni seji zbral novoizvoljeni občinski svet. Največ sedežev v njem, kar pet, ima tako kot v prejšnjem mandatu LDS, iz vr...

Slovenija / ponedeljek, 1. november 2010 / 07:00

Referendum o zakonu o RTV

Ljubljana - Državni svet ni sprejel veta na zakon o RTV, zato sedaj skupina poslancev zahteva referendum. Zahtevo je vložilo 32 poslancev (SDS in SNS ter Andrej Magajna iz SD), k...

Gospodarstvo / ponedeljek, 1. november 2010 / 07:00

Uspešni rejci plemenskih ovc

Kmetija Komar v Zabreznici se je pred 16 leti iz govedoreje preusmerila v ovčjerejo. Za rejo plemenskih ovc jezersko solčavske pasme je prejela tudi priznanje kmetijskega ministrstva.

Radovljica / ponedeljek, 1. november 2010 / 07:00

Učinkovitejši in prijaznejši

Med sedmimi slovenskimi centri za socialno delo, ki so poskusno vpeljali evropski model kakovosti, je tudi radovljiški.