Večer medvoškega športa
Podelili so priznanja uspešnim medvoškim športnikom za leto 2007. Plaketo za življenjsko delo je prejel Anton Bohinc, član Partizana Medvode od leta 1954.
Medvode – Prireditev Večer športa je v organizaciji Športne zveze Medvode, Občine Medvode in prvič Zavoda za šport in prireditve Medvode potekala 25. januarja. Podelili so priznanja športnikom v različnih kategorijah, Športna zveza Medvode pa je letos tretjič nagrade podelila tudi za dolgoletno delo na področju športa. V programu so nastopili: balerina Živa Droljc in plesni par Anja in Matej Pritekelj.
Priznanje Športne zveze je prejel Gorniški klub Jakob Aljaž, ki že več kot deset let uspešno dela na področju gorništva, pohodništva in nadaljuje dela in ideje Jakoba Aljaža. Vsako leto organizira svečano akademijo v počastitev njegovega rojstva. Diplomo je prejel Marjan Perič, ki je večji del svojega življenja namenil nogometu. Kot igralec je nogometno pot začel v Nogometnem klubu Medvode in jo nadaljeval pri Nogometnem klubu Jezero Zbilje. Nikoli mu ni bilo žal časa za nesebično pomoč pri izgradnji in vzdrževanju nogometne infrastrukture tako pri Nogometnem klubu Jezero Zbilje kot po združitvi obeh klubov. Plaketo sta prejela Planinsko društvo Medvode, ki letos praznuje 60-letnico delovanja in je eno izmed maloštevilnih društev v Sloveniji, ki ima prav vse odseke oziroma aktivnosti, ter Slavko Martinčevič, ki je več kot polovico svojega življenja namenil razvoju nogometa v Občini Medvode in bil med ustanovitelji Nogometnega kluba Jezero Zbilje. Sodeloval je pri združitvi obeh nogometnih klubov ter tudi pri izgradnji in vzdrževanju nogometne infrastrukture v občini.
Anton Bohinc: »Ko je prišla žoga, sem orodno telovadbo dal na stran in se posvetil košarki.«
Plaketo za življenjsko delo je prejel Anton Bohinc, član Partizana Medvode od leta 1954. Aktivno se je ukvarjal z orodno telovadbo in košarko. Igral je v 1. slovenski košarkarski ligi in aktivno pot košarkarja končal leta 1974. Leta 1968 je začel trenersko kariero in treniral vse starostne skupine. Leta 1977 je postal profesionalni trener pri Košarkarskem klubu Ilirija v Ljubljani, leta 1986 se je vrnil v Medvode in nastopil delo upravitelja športnih objektov in sekretarja Partizana Medvode ter se v društvu posvetil trenerskemu delu. Z ustanovitvijo Športne zveze Medvode je postal njen sekretar. Aktivno je sodeloval pri pripravah potrebnih aktov za nemoteno delovanje Športne zveze Medvode in pri razvoju športa v Občini Medvode. Delo sekretarja društva in zveze je opravljal vse do upokojitve konec lanskega leta.
»Priznanje mi zelo veliko pomeni, predvsem zato, ker sem ga dobil od ljudi, s katerimi sem dolga leta skupaj delal. Mislim, da znajo ceniti to, kar sem v teh letih naredil za Medvode,« je povedal Anton Bohinc, ki je svojo športno pot začel s splošno, nadaljeval pa z orodno telovadbo: »Trenirali smo tudi po več ur na dan. Ko pa je prišla žoga, sem orodno telovadbo dal na stran in se posvetil košarki, najprej kot igralec, nato kot trener. Tako aktivno igranje kot trenerstvo sta poslanstvo, ki me spremlja celo življenje.«
Kljub temu da se je pred kratkim upokojil, ostaja zvest športu: »Pomagal bom še tako društvu Partizan kot tudi na Športni zvezi. Treniral bom otroke od 10. do 14. leta, kar je zame najlepše delo. Če mi bo zdravje služilo, bom to delal še naprej.« Anton Bohinc je bil trener tudi članske košarkarske ekipe Tinex Medvode, ki letos nastopa v 1. B ligi in je trenutno s petnajstimi porazi in dvema zmagama na lestvici na zadnjem mestu. »Seveda spremljam njihove nastope in menim, da je ta ekipa sposobna ostati v ligi. Imeli smo nekaj smole, je pa zagotovo, da so po kvaliteti nekoliko slabši od lani. Ekipo sta zapustila po mojem mnenju ključna igralca Dean Bunčič in Saša Lukič in to se tej ekipi pozna,« je zaključil Bohinc.