Tomaž Soklič (v ospredju) in Milan Šenk sta na Krvavcu morala priznati premoč mlajši navezi Nejc Kuhar-Anže Šenk. (Foto: Gorazd Kavčič)

Zasledovalcev nista videla

Anže Šenk in Nejc Kuhar sta nova državna prvaka v tekmovalnem turnem smučanju v dvojicah.

Krvavec – Druga letošnja tekma Slovenskega pokala v tekmovalnem turnem smučanju je bila v soboto v organizaciji postaje GRS Kranj na Krvavcu in je štela za državno prvenstvo dvojic. V megli, snegu in vetru sta po pričakovanjih naslov državnih prvakov osvojila najboljša posameznika z uvodne tekme na Jezerskem Nejc Kuhar in Anže Šenk (Jezersko 1).

»V tekmo sva šla brez taktiziranja. Veliko sva skupaj trenirala, tako da se dobro poznava. Tudi po pripravljenosti sva kar enakovredna. Se je pa pri meni že poznala utrujenost, ni bilo prave moči. V delu, kjer je proga v vzponu na Zvoh, sva skrenila s smučišča, zelo mi je drselo in sem moral nekajkrat celo »poštanfati«. Imel sem občutek, da sta naju Tomaž Soklič in moj oče začela loviti. V zadnjem delu pa je potem šlo bolje. V megli najbližjih zasledovalcev nisva prav veliko videla,« je povedal Anže Šenk. Skupaj s Kuharjem sta bila v članski kategoriji prvič skupaj v paru. »Konec tedna greva na močno mednarodno tekmo v Italijo, nato je državno posamično prvenstvo na Voglu, sledi svetovno prvenstvo. Proga na Voglu je pisana na kožo Nejcu in bom tam težko boljši, zato bom verjetno formo tempiral za svetovno prvenstvo,« je pojasnil 24-letni turni smučar z Jezerskega, ki se je letos turnega smučanja lotil zelo resno in tako kot Kuhar trenira po programu Iztoka Cukjatija.

Druga na Krvavcu sta bila Tomaž Soklič in Milan Šenk (Jezersko-Šenturška Gora). »S Tomažem sva bila skupaj v paru že pred leti. Na progi sva se super ujela. Tomaž je bil spredaj in me je kontroliral. Na spustu sem v megli videl le njega in mu sledil, saj ta teren zelo dobro pozna,« je povedal 51-letni Milan Šenk, Anžetov oče. Tretja sta bila Klemen Triler in Marjan Zupančič (KGT Papež). Pri ženskah sta zmagali Mirjam Leban in Jana Marinko (Slow Motion), pri mladincih pa Žan in Gašper Karničar (Jezersko).

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Šport / sreda, 22. junij 2011 / 07:00

Nova imena v kroparski odbojki

Kropa - Odbojkarji Uko Krope so končali nepozabno sezono, v kateri so osvojili kar dve drugi mesti: v pokalu in državnem prvenstvu, ekipa za naslednjo sezono pa je že sestavljena...

Objavljeno na isti dan


Slovenija / ponedeljek, 26. november 2007 / 07:00

Bojan Križaj ni več direktor

Nekdanji odlični tržiški smučar je bil v iskanju denarja za slovensko alpsko smučanje očitno premalo uspešen.

Slovenija / ponedeljek, 26. november 2007 / 07:00

Waltin je novi selektor hokejske reprezentance

Od danes naprej ima naša hokejska reprezentanca novega selektorja, to je izkušeni 54-letni Šved Mats Waltin.

Slovenija / ponedeljek, 26. november 2007 / 07:00

Z Zvonetom nazaj v Afriko

Ob okrogli polstoletnici si človek lahko želi marsikaj, eden naših najbolj znanih svetovnih popotnikov Zvone Šeruga pa si je po skoraj dveh desetletjih spet zaželel potovanja z motorjem v Afriko.

Kronika / ponedeljek, 26. november 2007 / 07:00

Nesreče

Padel pod traktor Košiše - V petek okoli 16.30 so Policijsko postajo Kamnik obvestili, da se je v gozdu pri kraju Košiše smrtno ponesrečil 75-letni do...

Kranj / ponedeljek, 26. november 2007 / 07:00

Večina volivcev za Tenetiše

Na referendumu je 85,19 odstotka volivcev podprlo gradnjo centra za ravnanje z odpadki v Tenetišah. Civilna iniciativa Mlaka Tenetiše pravi, da je referendum padel, ker je nekaj čez tisoč tamkajšnjih...