V Termah Snovik so ponosni na še eno priznanje za okoljevarstvene dosežke.

EU marjetica za Terme Snovik

Terme Snovik so šele tretje podjetje v Sloveniji, ki je prejelo ta prestižni evropski znak za okolje, in prvo na področju turizma.

Snovik – V Termah Snovik, kjer so pred dnevi praznovali šele šesto obletnico neprekinjenega delovanja, v novembru pa sprejeli že milijontega obiskovalca, so skrb za okolje in učinkovito rabo energije zapisali na sam vrh prioritet svojega delovanja. Za svoje okoljske in energetske projekte so doslej prejeli že več nagrad, pred letom dni tudi certifikat ISO 14001, a krona vsega dosedanjega delovanja je prestižni Znak za okolje EU za turistične namestitve – EU marjetica, ki so ga kot prvo slovensko turistično podjetje prejeli minuli petek.

Znak za okolje EU za turistične namestitve lahko pridobijo podjetja, ki si prizadevajo za manjše onesnaževanje zraka, za bolj varčno rabo energije in drugih naravnih virov, manjše onesnaževanje okolja in okolice ter v ponudbi prehrane uporabljajo tudi organsko pridelano hrano. V Evropi je marjetico doslej prejelo 139 podjetij, ki zaradi tega veljajo za dokazljivo okolju prijazna na svojem področju.

»EU marjetica ima za nas velik simbolni pomen, saj je dokaz, da načrtujemo in delujemo v pravi smeri. Resnično smo ponosni na doseženo, vse to pa nam je uspelo z dobrim sodelovanjem tako z državnimi institucijami kot lokalnim okoljem,« je na slovesnosti poudaril direktor term Ivan Hribar in dodal, da želijo biti s svojim okolju prijaznim delovanjem še naprej zgled tako v Tuhinjski dolini kot mnogo širše.

Slovesne podelitve znaka, ki simbolizira visoko kakovost in okoljevarstveno uspešnost, so se udeležili tudi kamniški župan Anton Tone Smolnikar, direktor Direktorata za turizem Marjan Hribar, direktor Agencije RS za okolje Silvo Žlebir in minister za okolje Janez Podobnik. Slednji je poudaril, da se vse več podjetij zaveda, da je okoljska naravnanost zelo dobra naložba in vse večja konkurenčna prednost, ki lahko prinaša tudi lepe dobičke.

   

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Komenda / ponedeljek, 24. junij 2019 / 12:36

Odprli Krekovo središče

V Komendi so nedavno odprli prenovljene prostore enote za kakovostno staranje in medgeneracijsko sožitje Inštituta Antona Trstenjaka.

Objavljeno na isti dan


Škofja Loka / / 21:04

Šola Jela Janežiča s peto ustanoviteljico

Škofja Loka – Še v drugi obravnavi so svetniki v Škofji Loki podprli sprejetje odloka o ustanovitvi javnega vzgojno-izobraževalnega zavoda Osnovna šola Jela Janežiča. Novost je, da se štirim doseda...

Jesenice / / 21:03

Hotel, v katerem je plesala Jovanka, bi kupila občina

Že desetletja propadajoči objekt sredi Centra II namerava Občina Jesenice odkupiti in porušiti, na njegovem mestu pa urediti parkirišče, površine za pešce in park.

Gorenjska / / 19:38

Nadaljuje se cepljenje s cepivom AstraZenece

Evropska agencija za zdravila je odločila, da je AstraZenecino cepivo varno in učinkovito. Cepilna mesta po državi bodo še danes obvestili, da lahko nadaljujejo cepljenje s tem cepivom.

Kronika / / 19:20

V Mengšu pes do smrti pogrizel deklico

Včeraj popoldne se je v Mengšu zgodila tragedija, v kateri je umrla osemletna deklica.

Kranj / / 16:58

V Najdihojci bodo uredili podstrešje

Kranj – Kranjski mestni svetniki so na predlog mestne uprave, podan na pobudo svetnice Sandre Gazinkovski (Lista za razvoj Kranja), namenili 70 tisoč evrov za ureditev dela podstrešja v vrtcu Najdi...