Na občnem zboru Društva diabetikov Tržič je postala nova predsednica Ana Marija Hafner (stoji na desni).

Pomagajo premagovati bolezen

Društvo diabetikov Tržič je občina lani nagradila z diplomo za uspešno delo. Nova predsednica je Ana Marija Hafner.

Tržič – Iz nekdanje podružnice Društva diabetikov Kranj so leta 1996 ustanovili v Tržiču samostojno društvo. Uspešnost njegovega dosedanjega dela potrjuje diploma Občine Tržič, ki jo je društvo prejelo decembra 2007 ob občinskem prazniku. To priznanje za prostovoljno pomoč občanom s sladkorno boleznijo daje društvu še večji polet pri uresničevanju ciljev.

»Imamo nekaj čez tristo članov iz tržiške občine in okolice. Naše delo je zelo razvejano. Skrbimo za preventivne meritve sladkorja, holesterola, trigliceridov v krvi in krvnega tlaka občanov v Bistrici in Tržiču. Pet let pripravljamo kuharske delavnice za zdravo hrano, pri čemer nam pomaga Jože Lavrinec z Jesenic. Lani smo imeli dve delavnici v naravi ter posebno delavnico za gluhe in naglušne iz društva Auris. Izdali smo že drugo knjižico receptov za zdrave jedi in dvanajst številk Sladkih novic. Prvič smo odšli na skupno kopanje v Izolo s člani Društva za prizadete po kapi. Naši člani hodijo na okrevanja v Rogaško Slatino, kjer imajo razna izobraževanja. Za rekreacijo smo se posvetili nordijski hoji. Sodelovali smo tudi na Marčunovem pohodu na Storžič, kamor je prišlo 154 udeležencev. Lani smo peljali učence trinajstih gorenjskih šol na tekmovanje v poznavanju sladkorne bolezni. Dobro sodelujemo z več društvi in z Zvezo društev diabetikov Slovenije,« je povedala Ana Marija Hafner.

Sobotnega občnega zbora se ni mogla udeležiti predsednica Mirjana Eržen. Njej so izrekli zahvalo za vodenje društva, to dolžnost pa je prevzela dosedanja podpredsednica Hafnerjeva. Društvu je obljubil nadaljnjo pomoč pri delu tržiški župan Borut Sajovic. Za prispevek pri seznanjanju naraščajočega števila bolnikov z nevarnostmi diabetesa je društvo pohvalil predsednik zveze Janko Kušar, želje po sodelovanju pa so izrazili tudi gostje iz gorenjskih društev.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Nasveti / sreda, 24. junij 2020 / 09:03

Konec pouka

Dočakali smo konec pouka. Tega smo veseli tako učitelji kot starši in seveda učenci in dijaki. Letošnje leto je bilo drugačno, kot je vse drugačno. Morda bomo rekli, da nič več ne bo tako, kot je b...

Objavljeno na isti dan


Kultura / / 10:02

Filmski festival z ekološko noto

Ta teden je Bled filmsko obarvan: od 17. do 21. junija tam namreč poteka prvi mednarodni angažiran filmski festival v Sloveniji, Bled Film Festival.

Jesenice / / 09:35

Svetovni dan družabnega pletenja

Na Jesenicah so se pridružili svetovnemu dnevu družabnega pletenja. Skupaj so pletle Bošnjakinje, Srbkinje, Kosovarke in Slovenke.

Nasveti / / 09:35

Osvežitev za poletne dni

Prvi vročinski val je že za nami. V vročih dneh še kako prav pride osvežilna sladica. Priprava domačega sladoleda in sladice v kozarcu vam ne bo vzela veliko časa.

Nasveti / / 09:32

Tanja odgovarja

Hvala za vse odgovore do sedaj. Tokrat vas sprašujem za najmlajšega sina. Ali se bo vključil v novo okolje in ali bo uspešen še naprej? Hvala vam za odgovor.

Razvedrilo / / 09:30

Pri sto štirih brez zdravil

V Zavodu svetega Martina v Srednji vasi v Bohinju je stočetrti rojstni dan praznovala še čila Jeseničanka Frančiška Možina, ki se je sicer rodila v Bohinju.