Število potnikov, ki se v Ljubljano z vlakom pripelje z Gorenjske, se je povečalo za četrtino. (Foto: Tina Dokl)

Na vlak tudi na Orehku

Slovenske železnice predlagajo gradnjo treh novih postajališč na progi Ljubljana-Kranj: v Šiški, na Ladji pri Medvodah in na Orehku pri Kranju.

Ljubljana - Vodstvo Slovenskih železnic se je pred kratkim sestalo z župani in predstavniki ljubljanskih primestnih občin v zvezi z reševanjem problematike javnega potniškega prometa. Seznanili so jih tudi z nekaterimi novostmi, ki jih pripravljajo.

Kot pojasnjujejo v Slovenskih železnicah, se v Ljubljano dnevno pripelje 120 tisoč potnikov, od tega približno polovica z osebnimi avtomobili. Pravijo še, da več kot 20 tisoč potnikov vsak dan vstopi oziroma izstopi na železniški postaji Ljubljana, med katerimi prevladujejo potniki iz Posavja, z Gorenjske in s Štajerske. Dejstvo je, da se vedno več ljudi z Gorenjske, ki se vozijo v službo ali v šolo v Ljubljano, zaradi slabih cestnih povezav odloča za železniški prevoz, zato ne preseneča podatek, da se je število potnikov iz Gorenjske povečalo za četrtino.

V jutranjih in popoldanskih konicah Slovenske železnice prepeljejo za tretjino več potnikov kot pred petimi leti, zato bodo spremenili prometno organizacijo in nabavili nova prevozna sredstva: do leta 2011 štirinajst elektromotornihin šest dizelmotornih garnitur, do leta 2013 trideset sodobnih potniških vagonov. Ker so decembra znova postali upravljavec javne železniške infrastrukture z možnostjo dajanja pobud v zvezi z železniško infrastrukturo, so predlagali gradnjo novih postajališč, tudi treh na progi Ljubljana–Kranj. »Na tej progi je predvidena gradnja postajališč Ljubljana Šiška, Ladja (na relaciji Medvode–Reteče) in Kranj Orehek. Projekt gradnje postajališč je še v pripravljalni fazi in roki za gradnjo niso določeni. Letos bodo potekali dogovori z občinami, priprava načrtov in pridobitev potrebne dokumentacije. Če bodo dogovori uspešni, bi se gradnja postajališč lahko predvidoma začela prihodnje leto,« je povedal Marko Tancar, vodja Službeza organizacijsko komuniciranje pri Slovenskih železnicah.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Gorenjska / ponedeljek, 24. junij 2019 / 08:42

Grožnje niti niso prav redke

Z najrazličnejšimi oblikami groženj in napadov se na Gorenjskem ne srečujejo samo sodniki, ampak tudi sodno osebje. V zadnjih petih letih 56 kaznivih dejanj zoper policiste zaradi njihovega dela.

Objavljeno na isti dan


Gospodarstvo / ponedeljek, 10. julij 2017 / 13:24

Bolj kot v številke verjame v ljudi

»Če nimate v timu, podjetju vsaj osemdeset odstotkov ljudi z idejami, ambicijami, ne boste uspešni,« je na podjetniškem zajtrku dejal generalni direktor Steklarne Hrastnik Andrej Božič. In dodal, da p...

GG Plus / ponedeljek, 10. julij 2017 / 13:10

Ko te doleti možganska kap

Družini Skumavc iz Žiganje vasi se je življenje korenito spremenilo, ko je moža in očeta Bogdana pri sedeminpetdesetih letih zadela možganska kap. Večina skrbi zanj je na njihovih plečih, tudi finančn...

Kronika / ponedeljek, 10. julij 2017 / 12:07

Prah v pošiljki ni bil nevaren

Zaradi vsutja neznanega prahu iz poštne pošiljke so v sredo za več ur zaprli poštno poslovalnico na Dražgoški ulici v Kranju, dva uslužbenca pa sta morala v karanteno.

Kronika / ponedeljek, 10. julij 2017 / 11:53

Zaščita pred vlomi v Žirovnici

»V kakem večjem mestu, kjer sosed ne pozna soseda, se za takšna dejanja komajda izve. Pri nas je drugače. Verjemite pa mi, da dobro razumem, kakšni so občutki oškodovanca, saj sva bila z ženo pred dve...

Gospodarstvo / ponedeljek, 10. julij 2017 / 11:52

Z interventnim zakonom nad pozebo

Vlada predlaga državnemu zboru, da po nujnem postopku sprejme predlog interventnega zakona za odpravo posledic aprilske pozebe.