Barbara Robba (Foto: Boštjan Bogataj)

Barbara Robba odlična tretja

V Mariboru je 12. in 13. januarja potekalo posamezno državno osnovnošolsko šahovsko prvenstvo za leto 2008.

Maribor - Učenke in učenci so nastopili v dveh kvalitetnih skupinah. Gorenjski osnovnošolci tokrat niso bili tako uspešni kot lansko leto, ko so imeli dva državna prvaka. Pri učencih v kvalitetnejši skupini nismo imeli svojega predstavnika. Eden izmed favoritov Škofjeločan Gal Drnovšek je zbolel. Po izenačenih dvobojih je slavil Aljoša Tomazini (OŠ Pohorskega odreda Slovenska Bistrica). V drugi skupini je zmagal njegov brat Žan Tomazini (OŠ Pohorskega odreda Slovenska Bistrica). Pri učenkah je v kvalitetnejši skupini od gorenjskih predstavnic nastopila le Iva Ramuš Cvetkovič (OŠ Prežihov Voranc Jesenice), ki je zadnje tri partije izgubila in pristala na 16. mestu s tremi točkami. Državna prvakinja je postala Špela Kolarič (OŠ Stari trg ob Kolpi. V skupini nekategoriziranih šahistk je zelo domiselno igro prikazala Catarina Leonardi (OŠ Majde Vrhovnik Ljubljana), ki je postala državna prvakinja. Drugo mesto je osvojila Daša Bojc (OŠ Fram), odlična tretja pa je bila 12-letna Barbara Robba (OŠ Poljane). Zmagala je šestkrat, dvakrat remizirala in izgubila le v tretjem krogu. Druge gorenjske predstavnice so se odrezale v okviru pričakovanj. Liza Škrlep (OŠ Stražišče) je osvojila 11. mesto, Mojca Gorenšek Krivec in Magdalena Žunič sta osvojili 34. oziroma 36. mesto, Polona Hribar pa 55. mesto. Vse tri učenke so iz OŠ Prežihovega Voranca Jesenice. Glavni sodnik je bil kranjski mednarodni šahovski sodnik Aleš Drinovec.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Bohinj / nedelja, 26. junij 2016 / 10:29

Skladišče orožja v kleti

Tisto zimo, od novembra 1990 do junija 1991, je pri Erlahovih v Srednji vasi v Bohinju v klet pod delavnico hodil samo gospodar Franc. Domači so sicer slutili, vedeli pa niso, da je prav pri njih shra...

Objavljeno na isti dan


Kranjska Gora / / 15:28

Za igrišče pridobivajo papirje

Občina Kranjska Gora je poleti v last dobila zemljišča, na katerih bo v javno-zasebnem partnerstvu razširila igrišče za golf. Trenutno urejajo dokumentacijo, o datumih gradnje še ne govorijo.

Gospodarstvo / / 15:28

Huda kriza v prireji mleka

Minister Dejan Židan na sejmu v Komendi: »Jaz sem prvi, ki razumem kmete, zakaj pripravljajo protestne shode. Kriza je huda zlasti v prireji mleka.«

Naklo / / 15:18

Trinajst vasi v eno občino

»Mlada je občina, a več stoletij so stari njeni kraji,« je voditeljica Nataša Kne nagovorila zbrane ob praznovanju dvajsetletnice Občine Naklo.

Razvedrilo / / 15:17

Miss Universe Slovenije 2015 je postala Konjičanka

Tokrat se je izbor za miss universe Slovenije 2015 za gorenjske predstavnice zaključil brez višjih uvrstitev, najlepša pa je postala devetnajstletna Ana Haložan iz Slovenskih Konjic.

Cerklje na Gorenjskem / / 14:49

Najlepša vas letos Šmartno

V Cerkljah so že šestič podelili priznanja najlepše urejenim vasem, ulicam in objektom.