David Primožič - Gams je zadovoljen z zadnjimi treningi pred sezono, zanj in za druge naše tekmovalce pa bomo letos spet lahko navijali na domačih tekmah svetovnega pokala, ki bosta 16. in 17. januarja na Kobli. (Foto: Tina Dokl)

Telemark smučarji tudi na Kobli

Ta konec tedna novo sezono svetovnega pokala začenjajo tudi telemark smučarji, po premieri v Franciji in tekmi v Avstriji pa prihodnji teden prihajajo tudi na Gorenjsko.

Kranj – Letošnja sezona bo za smučarje, ki tekmujejo s prosto peto, sicer nekoliko krajša kot za druge smučarje, bodo pa tekmovanja v prihodnjih dveh mesecih zato zelo zgoščena. »Razlog za to je zagotovo zmanjševanje stroškov za treninge, pa tudi čim krajša odsotnost od doma, saj ima večina tekmovalcev in tekmovalk tudi druge obveznosti. Res pa je, da bo tempo zato naporen, saj bodo tekmovanja zelo zgoščena. Ta teden bodo prve tekme v francoskem Montchavernu, nato v Kreischbergu v Avstriji, že prihodnji teden, od 15. do 17. januarja, pa se bodo najboljši telemark smučarji sveta preselili k nam v Bohinj, saj bosta dve tekmi tudi na Kobli,« je pred odhodom v Francijo povedal direktor telemark reprezentanc Urban Simčič in dodal, da nato smučarje s prosto peto čakajo še tekme na Češkem, Norveškem, Finskem in za konec še čez lužo v ZDA in Kanadi.

Tudi v letošnji sezoni je prvo ime naše telemark ekipe Tržičan David Primožič, poleg njega pa bodo barve Slovenije zastopali še njegov mlajši brat Sergej, Klemen Žonta, Urška Železnik in Tine Kolenc. Prav Tine naj bi bil po besedah direktorja Simčiča »odkritje« sezone, na katero so se naši tekmovalci dobro pripravili. Kako dobro, bo jasno že v prihodnjih dneh in tednih, kot bodo preizkusili tudi, kako jim ustrezajo nova tekmovalna oblačila znamke Dr. Bobo, ki jim jih je, v sodelovanju z begunjsko tovarno smuči, priskrbelo podjetje Artprojekt, ta teden pa sta predstavnik podjetja Boris Bolarič in Urban Simčič tudi podpisala pogodbo o sodelovanju.

Za vse, ki se navdušujete nad smučanjem s prosto peto, pa naj zapišemo še, da bodo tudi letos naši telemark smučarji posebno pozornost posvetili pripravi telemark delavnic, ki jih zadnja leta organizirajo po slovenskih smučiščih. Prvo med njimi bodo že v soboto pripravili na Krvavcu, vsi obiskovalci pa si boste lahko brezplačno izposodili telemark smuči in čevlje, demonstratorji in promotorji pa vam bodo z navdušenjem pokazali prve zavoje.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Splošno / / 07:00

Vadba za vse generacije

TVD Partizan Javornik-Koroška Bela vsako leto s športno vadbo in drugimi rekreativnimi dejavnostmi pomembno vpliva h krepitvi zdravja in dobrega počutja ljudi v krajevni skupnosti. Pohvalno j...

Objavljeno na isti dan


Prosti čas / petek, 1. julij 2011 / 07:00

Šopek domovini Sloveniji

Nekdanji načelnik manevrske strukture MSNZ Anton Krkovič je soavtor besedila pesmi Mati domovina in jo je tudi uglasbil, posvetil pa dvajsetletnici Republike Slovenije.

Prosti čas / petek, 1. julij 2011 / 07:00

Na Jezerskem je pela harmonika

Na praznično soboto so v okviru praznovanja stoletnice gasilstva na Jezerskem in prazniku Občine Jezersko pripravili prvo tekmovanje harmonikarjev pod imenom Naj zaigra harmonika.

Zanimivosti / petek, 1. julij 2011 / 07:00

Gorski reševalci v spomin ponesrečencem

Jezersko - Junija 1975 se je pri reševanju v gorah od Češke koče proti Ledinam zrušil helikopter. Na svojem zadnjem poletu je ponesel težko poškodovanega Ljubljančana. Pilotiral...

Zanimivosti / petek, 1. julij 2011 / 07:00

Trojno praznovanje v Besnici

Besnica - Minuli konec tedna so Kulturno društvo Jožeta Paplerja Besnica, krajevna skupnost ter tamkajšnja turistično, čebelarsko in gasilsko društvo pripravili trojno praznovanj...

GG Plus / petek, 1. julij 2011 / 07:00

Vaš razgled