Vse več kratkih sporočil

Ljubljana - Iz Si.mobila, drugega največjega operaterja mobilne telefonije, so sporočili, da so njihovi uporabniki v preteklem letu poslali kar 196 milijonov SMS-sporočil, kar je približno za polovico več kot v letu 2006. Največ sporočil je bilo seveda poslanih v decembru – 22,3 milijona, samo na silvestrovo in na novoletni dan pa 3,75 milijona. Da je pošiljanje novoletnih želja prek mobilnih telefonov vse bolj priljubljeno, kaže tudi podatek, da je bilo v zadnji uri lanskega leta poslanih 223 tisoč sporočil. Kljub tako veliki obremenitvi je omrežje ostalo stabilno.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Slovenija / sreda, 6. maj 2015 / 13:16

Koroške cerkve v risbi in besedi

Urednik, novinar in fotograf slovenske izdaje verskega lista Nedelja iz Celovca Vincenc Gotthardt je izdal dvojezično knjigo Farne cerkve krške škofije v črti in črki.

Objavljeno na isti dan


Razvedrilo / torek, 11. februar 2014 / 07:00

Njena dobra volja je nalezljiva

»Petdeset? Nič ne boli, le drug' dan glava,« je v smehu dejala Tatjana Germovnik s Kokrice pri Kranju kmalu zatem, ko je 23. januarja dopolnila petdeset let.

GG Plus / torek, 11. februar 2014 / 07:00

Za odprtost učenja

Na mednarodni konferenci EDUvision 2013 v Ljubljani sta dva dijaka Šolskega centra Kranj mini računalnik RaspberryPi predstavila kot dober učni pripomoček za šole.

GG Plus / torek, 11. februar 2014 / 07:00

Druženje radovednih

V Osnovni šoli Orehek so prvo soboto v februarju pripravili že drugo srečanje gorenjskih osnovnošolcev in njihovih mentorjev v okviru Festivala naše prihodnosti.

GG Plus / torek, 11. februar 2014 / 07:00

Dijaki naj sledijo svojim željam

Študijska namera ni rezultat enega pogovora s kariernim svetovalcem, ampak je proces, ki zahteva svoj čas, opozarja Vesna Smolej Vrzel iz šolske svetovalne službe Gimnazije Jesenice.

Rekreacija / torek, 11. februar 2014 / 07:00

Bam.Bijeva nova sezona

Pred startom v novo sezono so najprej zaključili preteklo.