Matic Osovnikar (Foto: G. K., T. D.)

Na trening tudi na silvestrovo

Najhitrejši Slovenec Matic Osovnikar se tudi zadnji dan v letu ne bo odrekel treningu, silvestroval pa bo skupaj s svojimi najbližjimi.

Letošnje leto je bilo še eno v nizu uspešnih let našega najhitrejšega šprinterja, 27-letnega škofjeloškega atleta Matica Osovnikarja, ki je na svetovnem prvenstvu znova potrdil, da je tudi med najboljšimi šprinterji na svetu in najboljši med belopoltimi tekmovalci.

Kaj vam bo iz leta 2007 najbolj ostalo v spominu?

»Tega ni težko ugotoviti, saj je bil nastop v finalu teka na 100 metrov na svetovnem prvenstvu v atletiki pač trenutek, ki ga bom pomnil še vrsto let. Sicer pa se mi ni na srečo letos zgodilo nič takega, kar bi glede zdravja, družine, dekleta … zaznamovalo leto 2007. Preprosto je bilo vse dobro, vse normalno, tako kot mora biti in tega sem najbolj vesel.«

Kako boste praznovali novo leto?

»Treningi te dni potekajo normalno, tudi na silvestrovo bom najprej opravil trening, nato pa bom verjetno novoletno noč preživel v družinski počitniški hišici, kjer bo priložnost za sproščeno zabavo. Drugih načrtov za praznovanje pa nimam.«

Gotovo ste z mislimi že pri novih ciljih?

»Seveda, teh tudi ne skrivam. V športu si želim še boljših rezultatov kot do sedaj, če bom tekel nove rekorde, pa bo to pomenilo tudi dobre rezultate na tekmovanjih. Po finalnem nastopu na svetovnem prvenstvu si želim nastopiti v finalu tudi na olimpijskih igrah in to bi bil zagotovo še večji uspeh. Zaradi športa seveda velikokrat trpi tudi zasebno življenje, zato si želim, da bi se s punco še naprej dobro razumela, da bo še naprej potrpežljivo prenašala moj šport. Prav tako si želim, da bi morda naredil še katerega od treh izpitov, ki so mi še ostali na fakulteti. Če mi bo uspelo vse to, pa bo že kar nekaj.«

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

GG Plus / petek, 24. junij 2011 / 07:00

Ponosni na domoljubno dejanje

Jana in Matej Demšar, Žgajnarjeva z Zaprevala, sta ponosna, da je njuna domačija julija leta 1991 nekaj dni gostila "glavni štab", ki je vodil osamosvojitev Slovenije.

Objavljeno na isti dan


Gorenjska / sreda, 22. februar 2017 / 19:56

Livarji spet izvolili Mirjam Jan Blažić

Štore – Na volilnem občnem zboru Društva livarjev Slovenije, ki je prejšnji teden potekal v livarni Kovis v Štorah, je bila za naslednja štiri leta in že četrti mandat zapored za predsednico izvolj...

Zanimivosti / sreda, 22. februar 2017 / 19:54

Tri cerkve in obsežno grobišče

V prejšnjem prispevku smo predstavili presunljivo zgodbo zavetnikov kranjske župnijske cerkve, danes pa se bomo posvetili zanimivi zgodovini treh cerkvenih stavb, ki so si na mestu današnj...

Mularija / sreda, 22. februar 2017 / 19:53

Prihodnji superheroji

Šestdeset mladih tabornikov iz vse Slovenije se je v začetku februarja udeležilo neformalnega izobraževanja Megamodul, na katerem so pridobivali kompetence za opravljanje različnih življenjskih, tabor...

Šport / sreda, 22. februar 2017 / 19:52

Teja blizu medalji

Kranj – V nedeljo se je v Hochfilznu končalo svetovno prvenstvo v biatlonu. Zadnji dan je na tekmi s skupinskim startom s petim mestom navdušila Teja Gregorin.

Šport / sreda, 22. februar 2017 / 19:52

Poraz Ločanov, na lestvici še naprej tretji

Škofja Loka – Rokometaši ekipe Urbanscape Loka so v 20. krogu državnega prvenstva doma igrali s Trimom Trebnje in izgubili z 18 : 20 (10 : 11). Kljub porazu na lestvici ostajajo na tretjem mestu.