Matic Osovnikar (Foto: G. K., T. D.)

Na trening tudi na silvestrovo

Najhitrejši Slovenec Matic Osovnikar se tudi zadnji dan v letu ne bo odrekel treningu, silvestroval pa bo skupaj s svojimi najbližjimi.

Letošnje leto je bilo še eno v nizu uspešnih let našega najhitrejšega šprinterja, 27-letnega škofjeloškega atleta Matica Osovnikarja, ki je na svetovnem prvenstvu znova potrdil, da je tudi med najboljšimi šprinterji na svetu in najboljši med belopoltimi tekmovalci.

Kaj vam bo iz leta 2007 najbolj ostalo v spominu?

»Tega ni težko ugotoviti, saj je bil nastop v finalu teka na 100 metrov na svetovnem prvenstvu v atletiki pač trenutek, ki ga bom pomnil še vrsto let. Sicer pa se mi ni na srečo letos zgodilo nič takega, kar bi glede zdravja, družine, dekleta … zaznamovalo leto 2007. Preprosto je bilo vse dobro, vse normalno, tako kot mora biti in tega sem najbolj vesel.«

Kako boste praznovali novo leto?

»Treningi te dni potekajo normalno, tudi na silvestrovo bom najprej opravil trening, nato pa bom verjetno novoletno noč preživel v družinski počitniški hišici, kjer bo priložnost za sproščeno zabavo. Drugih načrtov za praznovanje pa nimam.«

Gotovo ste z mislimi že pri novih ciljih?

»Seveda, teh tudi ne skrivam. V športu si želim še boljših rezultatov kot do sedaj, če bom tekel nove rekorde, pa bo to pomenilo tudi dobre rezultate na tekmovanjih. Po finalnem nastopu na svetovnem prvenstvu si želim nastopiti v finalu tudi na olimpijskih igrah in to bi bil zagotovo še večji uspeh. Zaradi športa seveda velikokrat trpi tudi zasebno življenje, zato si želim, da bi se s punco še naprej dobro razumela, da bo še naprej potrpežljivo prenašala moj šport. Prav tako si želim, da bi morda naredil še katerega od treh izpitov, ki so mi še ostali na fakulteti. Če mi bo uspelo vse to, pa bo že kar nekaj.«

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Izleti GG / nedelja, 25. junij 2017 / 08:57

Belo mesto na sončen dan

Gorenjski glas in Potovalna agencija Alpetour sta popotnike Gorenjskega glasa popeljala v Beograd, glavno mesto Srbije. Beograd kot tak ni dejanska slika svoje države, k čemur pa so konec maja zagotov...

Objavljeno na isti dan


Kranj / / 07:00

Več želja, kot je denarja

V kranjsko občinsko blagajno se bo letos steklo nekaj manj kot 55 milijonov evrov.

Kranj / / 07:00

Nova tribuna v športnem centru

Športni center Kranj naj bi dobil manjšo tribuno med glavnim in pomožnim nogometnim igriščem. Za popravilo in upravljanje z dotrajano glavno tribuno občinsko vodstvo še išče rešitev.

Kranj / / 07:00

Kranj in La Ciotat pobratena že petdeset let

Visoko obletnico pobratenja dveh mest bodo v Kranju obeležili s prireditvami. Občinska svetnica Petra Mohorčič pa je predlagala, naj park pred Fakulteto za organizacijske vede na Zlatem polju poimenuj...

Kranj / / 07:00

Energetsko potratne javne stavbe

V kranjski občini naj bi v prihodnje pospeševali rabo obnovljivih virov energije, predvsem biomase in sončne energije.

Splošno / / 07:00

Garažna hiša je rešitev

Olivera Stojanović: »Pozdravljam odločitev občine, da parkirišče pred Čebelico uredi samo za stanovalce mestnega jedra. Za ostale obiskovalce mesta pa naj raz...