Predsednik Olimpijskega komiteja Slovenije Janez Kocijančič, minister za šolstvo in šport dr. Milan Zver in kranjskogorski župan Jure Žerjav pred novim hotelom v Planici (Foto: arhiv GG)

Korak bližje Nordijskemu centru Planica

Na zboru se je večina lastnikov zemljišč strinjala s prodajo.

Na izrednem zboru v začetku meseca v Ratečah se je večina lastnikov zemljišč v Planici strinjala s prodajo po ceni 18 evrov za kvadratni meter. Tako bo država oziroma ministrstvo za šolstvo in šport lahko začelo s pripravo in sklepanjem pogodb z lastniki, ki so se s prodajo strinjali. Z delom lastnikov, ki se bolj nagibajo k oddaji zemljišč v dolgoročni najem, pa naj bi se še skušali dogovoriti. Tako je projekt Nordijski center Planica vendarle korak bližje uresničitvi.

Kot je dejal kranjskogorski župan Jure Žerjav, je z odločitvijo za prodajo zadovoljen, saj to pomeni, da se bo v Planici vendarle zgodil napredek. »Dejstvo je, da s sedanjo infrastrukturo v Planici čez nekaj let tekem ne bi več mogli pripravljati. Zato sem zelo vesel, da je prišlo do dogovora z večino lastnikov,« je poudaril župan. Dodal je tudi, da je zelo pomembno, da so bili na zbor vabljeni vsi zemljiškoknjižni lastniki in ne le člani Agrarne skupnosti Rateče-Planica.

Do marca 2008 naj bi država pridobila vsa potrebna zemljišča, nato pa začela z uresničevanjem 94 milijonov evrov vrednega projekta. V prvi vrsti naj bi obnovili skakalnice, nekatere naj bi prekrili tudi s plastično maso oziroma keramiko, tako da bi omogočale treninge in tekme prek celega leta. Poskrbeli naj bi za osvetlitev in zasneževanje. V načrtu je tudi gradnja tekaškega stadiona, žičnic, atletskega in nogometnega stadiona, kolesarskih in sprehajalnih poti. Načrtujejo tudi ureditev parka kulturne dediščine in informacijskega prostora. Tako naj bi Planica kot sodoben nordijski center živela vse leto.

Zgodilo se je


Gorenjski glas: glasilo osvobodilne fronte za Gorenjsko

Kranj je svečano proslavil stoletnico Prešernove smrti

... V torek, 8. t. m., pa je bila tudi republiška proslava osredotočena na Kranj in sicer na pesnikovem grobu. Te slavnosti se niso udeležili le zastopniki slovenskih ustanov ... 

Kranj / / 22:15

Pomemben korak do gradnje tribun

Kranjski mestni svetniki so s sprejetjem odloka o javno-zasebnem partnerstvu naredili pomemben korak za izgradnjo športnega parka z novimi tribunami. Obeta se tudi gradnja novega naselja Ob Savi.

Objavljeno na isti dan


GG Plus / sreda, 15. februar 2012 / 07:00

Izdelajmo pustni kostum

Pustni kostum lahko izdelate tudi doma. Tako dobite unikat in obilico zabave ob ustvarjanju.

GG Plus / sreda, 15. februar 2012 / 07:00

Kaj bo s pokojninami?!

Pokojnine se letos ne bodo usklajevale z rastjo plač, že prihodnje leto pa koalicijska pogodba predvideva dvakratno uskladitev z rastjo plač in inflacije.

Železniki / sreda, 15. februar 2012 / 07:00

Trojčkom je občina podarila voziček

Barbari Rakovec in Janezu Primožiču iz Železnikov so se 31. januarja letos nepričakovano rodili trojčki. Na občini so se jima odločili pomagati tako, da so prispevali za nakup vozička za tri.

Naklo / sreda, 15. februar 2012 / 07:00

Občina bo imela svojo komunalno službo

Naklo - Na občini Naklo so z javnim razpisom zaposlili komunalnega delavca. »Odločili smo se, da bomo ustanovili občinsko komunalno službo. Dva delavca, drugega smo prerazporedil...

Nasveti / sreda, 15. februar 2012 / 07:00

O soncu in hrani (1)

Finska v mojih očeh